Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
18. okt 2011

@miciatko smaltflex urcite je perfektny na postavicky aj kvety

dadka212
18. okt 2011

@lusil2005 akože sestra to tu nechala??? koza jedna...no ale aj tak som zistila teraz že jedna vec predsa nejde otvoriť...neviem čo to je..

katulkaaaaaa
18. okt 2011

@daducha ahoj nasla som nahodou na tome tvoje torticky a par som ulozila na inspiraciu 😉 zaujimalo by ma kde si kupila tu brosnu na tortu?je nadherna!a tie ozdobky okolo levika si robila s dratikov co su na kvety?dakujem za odpoved pripajam aj tvoje foto aby si vedela co myslim 🙂

lusil2005
18. okt 2011

@dadka212 nieco odomna? idem to prezriet...

lusil2005
18. okt 2011

@dadka212 jaaaa si pametam!!! su to take tie srdieckove vykrajovacky. jedny tam uz mam tie velke, a este jedny som take mensie objednala. bez toho darcekoveho balenia ci co to je. chnapes?

dadka212
18. okt 2011

@lusil2005 áno viem, tých tu mám viac čo nieviem komu 😅

lusil2005
18. okt 2011

Zienky, takze z tych PP folii musim kupit 100ks v jednej farbe. Tak beriem cervenu a modru (zlatu a ruzovu nemaju). Chce niekto z tychto dvoch farieb?

dm1
18. okt 2011

@lusil2005 skoda ze nie je zlata tu by som brala 😖 .

Inak ake maju fakt ludia rozdielne chute kazdemu ine viac chuti. teraz co som roibla tu motxylikovu svadobnu tak mi pisala ze aka bola uzasna a dobra a ze najviac im chutil stred chce bola iba obycajna vanilkova piskota a vajcovy krem slahany nad parou s vanilkou. Lusil ten na ktory si mi napisala ze je to ako vanlkove maslo 😅. A to mali spodok orechovy korpus a salkovy krem a najviac chutila vanilka.

katulkaaaaaa
18. okt 2011

@dadka212 dadi sprav tu fotku a budes vediet hned komu co 🙂 nemusis nad tym spekulovat my kazda vieme len si nepametame 😀 ked uvidime spomenieme si

mizulienka
18. okt 2011

@dm1 Dani viem, ze si to uz pisala ale mozem ta poprosit este raz, ako robis ten vanilkovy a cokoladovy slahany nad parou, vyskusam aj ja...a kde nakupujes ten vanilkovy struk? dakujem krasne.

dm1
18. okt 2011

@mizulienka jasne napisem - aj ked ako pisem lusil ho skusala a ze je to len ako vanilkove maslo 😀 . ale pritom take babky stare len slahane nad parou kremy vychvaluju ako najlespie. ono najlepsie ten krem chuti v samotnej torte vanilkovy vzdy ked som niekomu dala aj taky aj taky tak vanilkovy ze uzasny. Takze nad paru dat vajcia s cukrom a vanilkovym cukrom a slahat a slahat dokial to nie je huste /ked to das medzi prsty a das ich odseba tak sa to taha akoby/. na jedno vajce davam 40g cukru. Myslim dokopy aj s - ked napr. na 10 vajec vychadza 400g cukru tak dam 360g cukru krystal a 2 vanilkove cukre. Necham vychladnut a potom zaslaham do masla. Na jedno vajce davam 75g masla. Ked to vyslaham este tam dam cca. polku vanilkoveho struku zalezi z kolkych vajec robim. Ten kupujem klasika v potravinach ten od Dr. Oetkera

Ak robim cokoladovy tak tam nedavam ten vanilkvoy cukor a pri slahani nad parou dam aj cokoladu a kakao

lusil2005
18. okt 2011

@dadka212 takze som komletna?

lusil2005
18. okt 2011

@dm1 dani, tu zlatu dostanu najskor za dva tyzdne, potom si objednam aj tu. tak ti potom mozem dat vediet ked chces a podelim sa s tebou...

dm1
18. okt 2011

@lusil2005 super a co to stoji vobec? inak som sa zasmiala nad otazkou ci si kompletna 😀

miciatko
18. okt 2011

@dm1 tak robim aj ja cokoladovy a vidis nenapadlo ma urobit tak vanilkovy 😉

dm1
18. okt 2011

baby co ste tu davali tie inspiracie na torty vcera a ta bielo cierna s bodkami tak mne sa normalne v noci snivalo ze som tu stuhu kupovala a robila tu torticku 😀 . uz mi sibe asi 😀

mizulienka
18. okt 2011

@dm1 Dani dakujem 🙂 a kolko davas cokolady na jednu davku?
A ten venilkovy s cim napr kombinujes? a davas aj dzem? dakujem este raz :0)

dadka212
18. okt 2011

@lusil2005 jj teba mám komplet, idem ešte všetko skompletizovať, večer sa mi nedalo a napíšem každému sumu 😉

dm1
18. okt 2011

@mizulienka ked ja to nevazim 😝 . Nerobim ho moc casto uz ten coko lebo je pre mna moc pracny pri malom. Vacsinou chcu vsetci cokoladovy a to by som pol dna len nad parou slahala lebo viac ako 12 vajec neuslaham naraz a to slaham tak 45min. 😝 . Ja neviem asi na 10 vajec 100g cokolady + kakao prisypem. Ono je sladky aj ten vanilkovy ale oproti receptu na TOM tam ide cukru menej veru. Vyhoda je ze moze ist veselo pod potah. Vanilkovy chcu vacsinou samostatne iba vanilkovy ked som kombinovala tak na striedacku s cokoladovym aj cesto na striedacku kakao a vanilka. uz som robial aj tie slzy 2 rozdelene na 2 oslavu a tam bola jedna vanilkova a druha cokoladova. dzem davam ja ho davam vsade ale nie moc tak akurat

miciatko
18. okt 2011

@lusil2005 ja by som si zobrala aj z modrej aj z cervenej po 20 ks a so zlatej tiez, je to ta folia z druhej strany strieborna ze??

dadka212
18. okt 2011

baby zas poslala niečo čo sme ani neobjednali vykrajovač na karafiát a neposlala viac lalií iba pár...no ja neviem...

katulkaaaaaa
18. okt 2011

@dm1 @mizulienka a baby neskusali ste robit toto?ja som robila a je uzastny a bez slahania 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/vajecny-slahany-krem-...

adka_praha
18. okt 2011

ahojte...
o akych foliach to hovorite? obcas vas citam, ale nestiham registrovat vsetko a potom som z toho "vytreta"... ☹ 😅

adka_praha
18. okt 2011

@katulkaaaaaa hento je skvele 😵 😵 😵 vacsinou robim kakaovy nad parou a totalne mi lezie na nervy 😅 toto vyskusam nabuduce... 😵

daducha
18. okt 2011

@katulkaaaaaa jej tak to je pre mna cest 😵 ,ze si niekto ulozil moje torticky .Ta ozdoba na svad.torte je kupena vlasenka v galanterke, stoji okolo 7-8 Eur a tie dratiky su strieborne floristicke, su neobalene a myslim ze ich ma v ponuke iba Kovac - cukrarske potreby.eu.

dm1
18. okt 2011

@katulkaaaaaa uz som to videla len som to este eskusala. inak divam ze aj tam ide viac cukru ako do toho mojho. musim to niekedy vyskusat pre nas. aj ked moc niesom zastancom varenia v mikrovlnke veru 😝

daducha
18. okt 2011

@vlada111 je, ale ked ho zorganizujes, tak ho mas zadarmo 😉

dm1
18. okt 2011

@daducha tak to mas super s tym stretkom tak ze to budes mat zadarmo. ja teraz slintam na dortomanii nad vytvorami bab co boli na kurze neskutocne ake krasne veci hned tvoria! len momentalne si to ozaj nemozem dovolit uvidime mozno neskor

mariann2
18. okt 2011

@katulkaaaaaa aj ja robím ten "šľahaný nad parou" takto a je super, menej sa našľahám a je urobený rýchlejšie 😉

dadka212
18. okt 2011

kočky toto neviem komu priradiť...idem každému napísať, či je komplet alebo či niečo nechýba...