Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
12. feb 2010

Vinka a ten potah cerveny budes dufam farbit len navrchu...lebo ked pridas do hmoty moc farby,tak sa ti zacne rozpadavat...zachranila by si to len susenym mliekom,ked do nej pridas... ja vsetko syto cervene farbim hubkou a rozriedenou farbou...Radsej ti to dopredu pisem,aby si nebola prekvapena,ked sa ti to nepodari potom potiahnut.... drzim palce. 😉

neurologia
12. feb 2010

aha...dobre ze pises ja som si chcela ten potah zafarbit kakaom...aby bol tmavo hnedy...takze radsej potiahnem bielym a potom ho zafarbim?-spominam kakaom roztopenym vo vode?

vinka
12. feb 2010

Ali tak to si urobila dobre.Lebo ja som chcela farbu do hmoty dať. 😝 No falošný marcipán som tak farbila.A neodpovedala si mi.Najprv plnku alebo broskyne.Alebo je to jedno.Myslím do torty.Dík za info.

vinka
12. feb 2010

A jak sa to dáva puding do masla alebo maslo do pudingu.Lebo na posledy sa mi to zrazilo a neviem čo do čoho som dávala.Tak aby som sa vyhla tomu. 😝 😀

neurologia
12. feb 2010

ja si myslim ze vymiesas maslo a do toho pomaly davas puding....ale zas ja niesom skusena v plnkach...ale takto by som to robila ja.... 😉

vinka
12. feb 2010

Asi hej.Asi máš pravdu. 😀

neurologia
12. feb 2010

a este som niekde citala ze vsetky suroviny na plnku by mali mat rovnaku (izbovu teplotu)a potom sa to nezrazi...ale to su iba teoreticke znalosti... 😅

sse
12. feb 2010

vinka puding do masla po troche vmiešavať 😉 a ja by som dala najprv trochu plnky potom broskyne a zas plnku 🙂

sofi07
12. feb 2010

neurologia, ked budes davat cukriky do mikrovlnky, pridaj tam par kociek cokolady. kakao vraj vysusje, ale ak nemas tmavu cokoladu, tak daj aj kakao. to len cervenu treba farbit po povrchu, lebo ked sa dava do hmoty, minies jej strasne vela. ako ja, ja som zafarbila hmotu, tak dufam, ze to WI prezije 🙂

cessy
12. feb 2010

neuro ja MMF aj mliecny ked farbim na hnedo tak vzdy vmiesavam len kakao. do mmf hned pri topeni pridavam a ked z mliecneho, tak donho uz aj do hotoveho sa ta vmiesit a je to uplne v pohode. 😉

cessy
12. feb 2010

sofi a ako sa ti farbi WI?? ja ho uz mam ale este som z neh nic nerobila, ani nefarbila 🙂

sofi07
12. feb 2010

cessy, dobre, v pohode. WI sa mi veeeelmi paci 🙂, uz by si ho mala vyskusat 😉

cessy
12. feb 2010

sofi ved sa odhodlavam..... 🙂 mozno nieco cez vikend stvorim 😉

hejdita
12. feb 2010

ahoj

prosim vas aky korpus by ste mi doporucili k cokoladovej plnke.....moze byt aj mramorovy alebo sa to nehodi pretoze by to bolo moc cokoladove??? 😕

vinka
12. feb 2010

No ja by som dala obyčajný svetlý alebo medový? 😕

neurologia
12. feb 2010

no zeny tak torta je uz v chladnicke....korpus som spravila cokoladovy(kakaovy) plnka karamelova....potahovat ju budem zajtra ...uvidim ako sa bude darit...prinajhorsom budem musiet do obchodu na cukriky...aby som mohla strvorit novu hmotu... 😅

neurologia
12. feb 2010

no medovy to znie dobreeee....

heh ale este stale niesom na 100% rozhodnuta ako ozdobim ten moj vytvor....som zvedava....ako sa rozhodnem....

vinka
12. feb 2010

Baby a to mám počkať až vyschne MMF alebo môžem už nafarbiť. 😕

sse
12. feb 2010

môžeš farbiť hneď ako ju dáš na tortu 🙂

hejdita
12. feb 2010

no ja som tiez premyslala nad obycajnou....bielou....medovy si neviem predstavit ale to by bolo asi moc sladke ci nie? moj muz nema presladene rad....ale jelikoz neviem ako chutove je ten medovy tak nemozem posudit a preto potrebujem nazor? aky je? 😕 😅 😅 😅 😅 😅 😅 🤐

cessy
12. feb 2010

hejdita ja bezne robim kakaovy korpus a coko plnku, moj muz je cokoladovy, jemu to velmi chuti....aj mramoroby moze kludne byt, aleebo aj orechovy korpus, akykolvek 😉

hejdita
12. feb 2010

tak ok ja som praaave premyslala nad mramorovym a aj viem ze su torty ktore su cele cokoladove 😝 😀 ale som si hovorila ze ci to nebude moc.....ale asi nie ved to bude prekvapenie....a co myslite mam tam dat aj marmosku niekde? nez dam krem? prosim....mam pikantnu ribizovu aby to nebolo len sladke len neviem ci mam dat alebo nie ci len na jendu vrstnu korpusu alebo na oby dve....

a este potrebujem poradit mam kratky noz takze nemozem prerezat korpus da ta to aj nejakym inym alternativnym sposobom prerezat treba pevnou nitou? ja som vzdy piekla platy zvlast ale teraz mna to nuti to upiect cele zrovna takze musim rezat....a neviem ako nato ...... 😅 dufam ze mate aj z tej to oblasti nejake skusenosti..... 😕

cessy
12. feb 2010

hejdita ja davam vzdy neaky lekvarik, tak to osviezi tu tortu a davam aj na spodny aj vrchny korpus, teda pod aj nad plnku 🙂 , vies ako to myslim???? 😕 divne som to napisala

ja mam aj dlhsi aj kratsi noz ale prekrajujem kratsim, zarezem a potom si ten korpus tak otacam a pekne to rozreze....sice davam pozor aby som sa v reze stretla a le da sa to 🙂

cessy
12. feb 2010

a ja pod coko plnku davam marhulovy alebo rumovy rozvar 😉

vinka
12. feb 2010

Joj baby ostávajú mi čmuhy čo farbím poťah.Prečo neviete? ☹

hejdita
12. feb 2010

cessy chapem s tou marmaladou.....a ten rozvar to je voda s urcitym pomerom cukru s kapkou rumu? ze....tak ako na puncovy rez ale nenamocis to tak moc ako ked sa robi ten puncovy....chapem to dobre? takze by som to mohla aj aurobit ale treba len na prostredny diel aby to nebolo suche? alebo ako.....

uz som sa rozhodla budem robit mramorovy korpus takze este aj otazka ci sa tam hodi ten rumovy rozvar....na marhulovy neviem ako nato a neviem ci mam suroviny...heh

dakujem za cenne rady 😵

sse
12. feb 2010

vinka a čím farbíš štetcom alebo nejakou hubkou?

llumka
12. feb 2010

ahojte,tak dnes som spravila ten marcipan za 10 min co dala asi zdenallinka,pravdupodeviac som miesala asi hodinu 😠 😒 😅 potom som zisila ze som mala ruky namocit do teplej vody tak som spravila druhe z polovicnej davky uz to slo 10 min 🙂 ale bol lepkavy tak som dala do chladnicky.
ked bude stale lepkavy mam dat sus.mlieko ci cukor? 😕

stalida
12. feb 2010

🙂 ahoj dievcata, ja Vas chodievam citat, len v poslednej dobe nestiham pisat 😝 .Ako to stihate pri detickach? My sme takmer cele doobedie stale vonku a hrabkame sa v snehu 🙂
Mam nove vytvory, ak chcete mozete kliknut na linky
http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/vankusik
http://www.tortyodmamy.sk/?q=zvieratka/slon-6

neurologia
12. feb 2010

boooze baby vy ste ine macherky to je krasne...

som sa chystala odfotit moj vytvor a ukazat vam co som stvorila ale ked vidim tieto vase nadhery tak..normalne ma odvaha opusta.....