Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
19. okt 2011

@mizulienka jojo.. u mě ano.. ale moje sestra to děsně řeší víš ☹ není to pro mě.. ona si představuje něco bez másla něco jako tvaroh, zakysaná smetana.. no prostě udělám tak a hotovo ona stejně prd pozná 😀

mizulienka
19. okt 2011

@alenv jaaj no ved mozno su nejake tvarohove iba so smotanou alebo slahackou, ale take nemam 😒

alenv
19. okt 2011

@mizulienka já udělám tenhle.. jak říkám ona to stejně nepozná! hned si ho ukládám.. díky moc..

miciatko
19. okt 2011

@mizulienka mnam ten mam rada,alebo este robim jednoduchy a to @alenv vyslaham maslo s cukrom a pridam 2 tvarohy,tiez je mnam

miciatko
19. okt 2011

@jakelina jee tie su krasne

dadka212
19. okt 2011

@vlada111 nožíky to neboli určite tie som objednávala len jedny...
dám foto čo zostalo ak niečo spoznáš daj vedieť, ostatné ak sa niečo hodí písnite mi 😉

dadka212
19. okt 2011
anibas
19. okt 2011

@alenv fíha - tak to sa môžeš pripraviť, že pri každom zúbku bude mať Alešek takétio problémy a teploty 😨
ja robím tvarohový: 500g jemnného tvarohu + 300 ml uvareného pudingu /dr.Oetker smotanový+mlieko/ + želatina za studena dr. oetker a hotovo 😉

mizulienka
19. okt 2011

@dadka212 ja som mala listy ruze, ale to simi pribalila asi, ze?
inac, neviem,c i si mi uz poslala postu, ale ked nie,tak by som zobrala este ten cezminovy list, ci aky to je tak ten kostrbaty, co je na druhom obrazku, co to stalo?

anibas
19. okt 2011

@dadka212 máš snehové vločky ? čo stoja ? už si ma balila ? to je všetko naviac zvyšné ?

anibas
19. okt 2011

@mizulienka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadka212
19. okt 2011

@mizulienka ešte som neposlala stále sa tu s tým trápim neviem to narvať do krabíc, mám ich malé idem práve do mesta na poštu nejaké kúpiť....
ten list stojí 49,-
@anibas vločky 89,-
hej to mi zvýšilo, to poslali navyše neviem kde to nabrala...ale to je už jedno...

anibas
19. okt 2011

@dadka212 zobrala by som, keby nemal kto a keby si nemala už zabalené - a do veľkých obálok to nevojede - tak sa to nedá poslať - joj moja máš patálie s číňanom

mizulienka
19. okt 2011

@dadka212 tak mi pribal ten list a ja ti dodatocne poslem tych 50kc...joj keby somsa mala jak dostat k tebe, ale na bus s 2 malymi detmi si netrufam 😒

dadka212
19. okt 2011

@anibas tie zvyšujú nie sú nikoho, už mi len Vladka chýba čo mala tú jednu vec inak sú všetci komplet a tieto veci sú vlastne navyše....ak chceš pribalím

pristela
19. okt 2011

@dadka212 Dani ak by nik nechcel tie vlocky a aj tie listy na ruze tak sa hlasim 😀 a tie vykrajovacky na oboch obrazkoch na pravo ani neviem na co su 😖

anibas
19. okt 2011

@dadka212 jasné - beriem - ve&´d budesúťaž o zimnú tortu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadka212
19. okt 2011

@mizulienka to je v pohode, ja to pošlem poštou dúfam, že do konca týždňa 😅 tak ti to pribalím

reruna
19. okt 2011

@jakelina @pristela ten čokotransfer je fakt lepší natírat na tu folii a pak až dávat na dort, tentokrát jsem to dělala právě opačně, nalila jsem polevu nahoru a pak na to přitiskla tu folii a zůstaly mi tam ty vzduchové bubliny někde..... @lucula73 bílou čokoládu jsem měla obyčejnou z Lidlu a chytlo to pěkně, tuk jsem nepřidávala nikam
@jakelina nádherné orchidejky a krásné kytičky na drátkách, já mám zatím jen bílé drátky, na vyzkoušení, jestli mi to vůbec půjde, když tak to zabarvím na zeleno štetcem - a v těch bílých kytičkách máš kupované pestíky? ty já nemám, je jich moc druhů, tak nevím, které...

mizulienka
19. okt 2011

@pristela na pravom obrazku tie napravo su na karafiaty a na tom druhomobrazku to je calyx tusim sa to vola, z toho sa robi taky ten zeleny listok, co je pod hlavickou ruze, ked vies, co myslim 😕

mizulienka
19. okt 2011

@anibas chcela som ta poprosit, tu stranku, odkial si sa inspirovala na tu tortu macickovu, hodis sem prosim link, dikes...nie zeby somsi trufala na take krasne torty, ako robis ty, ale aspon pokukac 😀

pristela
19. okt 2011

@mizulienka ahaaa, chaapem, dakujeeem

@dadka212 no vločky mi ušli 😀 ale ak by som mohla a boli by volne tie listky na ruze tak sa hlaasim 😉 ale ak nie nevadadiii

anibas
19. okt 2011

@mizulienka idem hľadať - nie som doma, som celý deň u mamy, bóla som s Filipom u zubárky - Keď nájdem hodím link

anibas
19. okt 2011

@pristela prepáč moja 🤐 🤐

mizulienka
19. okt 2011

@anibas ved to nesuri, ked budes doma v klude, staci 🙂 dakujem

dadka212
19. okt 2011

@pristela aj na tie lístky sa mi hlásila už včera lamps že by ich vzala ak ich nemal nikto...teda ani tie už nie sú volné ☹
ale pojdem znova objednávať, potom dám info a ak niekto bude chcieť môže sa pridať, dúfam, že dovtedy nadobudnem nejaké organizačné schopnosti lebo tu mám mierne povedané chaozzzz

jakelina
19. okt 2011

@reruna pestíky mám kupované, byla to taková sada, tři druhy, ale zatím jsem použila jenom tady ty jedny.

pristela
19. okt 2011

@dadka212
@anibas holky nevadiiiii 😉 aspon som ušetrila 😝 😀

dadka212
19. okt 2011

@pristela 😀

anibas
19. okt 2011

@dadka212 vieš čo sa hovorí: pořádek je pro blbce - inteligent zvládne chaos 😉