Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

danciacik
19. okt 2011

@dadka212 v pohode ja s tým už niečo vymyslím 😉

mia114
19. okt 2011

@dadka212 dadi ked tak ja zoberiem tu krajku, ak este je.

mia114
19. okt 2011

ok, kukam, ze uz ju zobrala danciacik, v pohode, ja len ze ked ti ostala tak aby si nemala zbytocne doma 🙂

dm1
19. okt 2011

@zuba no ja som dnes kamke posielala dalsie priestory restiky a tam je v pohode volne ale iba nedele tiez a kamka ze nedelu nechcu v sobotu len tak zase nic

vlada111
19. okt 2011

@dadka212 to čo je na obrázku, je tam veľký a jeden malý. Tie som mala dva druhy. To prvé z tých dvoch linkov

dadka212
19. okt 2011

@vlada111 ano také vypichovače jeden je s ružou a jeden je s mriežkou to tam máš oboje

mizulienka
19. okt 2011

@dadka212 @vlada111 dakujem za inspiracie :0)

dada78
19. okt 2011

babenky, keď tortu potriem salkovou plnkou (uvarené salko+maslo) môžem priamo na to dávať poťahovku, nebude to padať ? ďakujem 😉

reruna
19. okt 2011

@dada78 já to jednou zkoušela, měla jsem MMF a drželo to

dada78
19. okt 2011

@reruna ďakujem 😵 , tiež myslím,že by malo,veď je tam celé maslo 😉

maya30
19. okt 2011

@mia114 mohla by som sa prosim opytat z coho si robila toho Nema ? Tiez robim na vikend nieco podobne a stale vaham ci ho mam v tejto velkosti spravit celeho z MMF, alebo z puncoviny alebo naplnit platy a vykrojit....budem vdacna za kazdu radu 🙂

jakelina
19. okt 2011

@dada78 já dávám běžně a nic to nedělá, neboj 😉

dm1
19. okt 2011

@dada78 nebude neboj on je tuhy dost robim bezne tak aj velke svadobne

lussy23
19. okt 2011

@mili01 krásna torta i bábo @jakelina - nádherná kvetinka
@broucek2 - milé dievčatko

lussy23
19. okt 2011

@jakelina - krásny kvietok @ivkaivka Jedine nejaká forma jablčka, alebo ich vymodelovať z hmoty.

mia114
19. okt 2011

@maya30 ja som ho robila z smartflexu celeho, raz som robila z puncoviny a moc mi to neslo, tak uz robim len z hmoty. vazil 130g

mia114
19. okt 2011

@jakelina kraaasna kvetinka 😵

dm1
19. okt 2011

@bzucinka2 ja tu podlozku este nemam doma tak neviem. potom napisem

vlada111
19. okt 2011

@dadka212 aha, tak to je ok

maya30
19. okt 2011

@mia114 ok, tak to skusim z hmoty aj ja...vsak sa pridem "pochvalit" 😀

katrin21
19. okt 2011

ahojte
som tu znova 🙂

peciem priatelovi " prsia"... vobec netusim , ako to ozdobim , teda potiahnem, ale nevadi....
Kupila som si dnes v HC aj patchwork otlacky, tak bude na podprdu vzor a aj krajka na kraj ....
Len neviem, ci sa potahuje cela torta najprv a potom kosielka ( podprda) je vlastne druha vrstva, alebo sa to dava na dve casti - prsia a kosielka....

A babyy... robim cesto ( uz sa pecie srdcce) co ste mi davali link tu na kakaovu tortu, cokoladovu z mimibazaru.... Vyzera OK .. este musim nejako odhadom dopiect do misiek... ale to snad nebude problem..
Horsie je to s plnkou... CHcem ju robit mozno este dnes.....
Neviete mi niekto povedat, aku plnku tam dat, resp. kolko jej budem potrebovat na prsia - stred a vrch potiahnut???? lebo v tom recepte je:
3čoko pudingy
150g cukru
200g cokolady
200g masla

ale to je na kruhovu tortu 28cm - do stredu a na vrch asi 1cm hrubka...... na prsia to bude malo podla mna.....
Mam dat 1,5 davky???
Alebo mate niekto overenu cokoladovu plnku co by stacila na prsia, najlepsie keby som mohla korpus 2x rozrezat...

katrin21
19. okt 2011

dufam, ze tu takto vecer este ste a niekto mi poradi 🙂

katrin21
19. okt 2011

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=31976

nasla som toto... ale tam nie je plnka recept ... chcela by som cokoladovu, ak sa da....
ale hlavne - z coho urobila dotycna ten prechod medzi miskami a srdcom???? aby tam nebol taky kopec....????

lusil2005
19. okt 2011

Zienky!!! Tak zajtra mi ujo posiela tie metalizovane folie. Nakoniec ma aj zlatu. Takze zatial mam napisane:
@miciatko 20ks modra, 20ks cervena, @pristela 20ks modra, 10 ks cervena.
K zlatej mam napisane @dm1, @dadka212 a @miciatko. Tak baby, napiste kolko by ste zobrali, a ked si niekto este nieco prosi, tak piste! Folie su len modra, cervena a zlata.

lenocka23
19. okt 2011

@katrin21 ahoj, ten prechod dotvarujes puncovinou (to su odrezky zmiesane s kremom, nejaky lekvar do toho a tak...) da sa s tym "hrat" ako s plastelinou.. 😉
ja mam celkom overeny recept na coko plnku, ktora moze ist aj pod potah tuto 10 PL cukru, 6 PL vody, zltok, 50g cokolady na varenie, 2 PL kakaa... vsetko okrem cokolady najskor dobre premiesat.. potom dat na sporak a pridat polamanu cokoladu.. za staleho miesania priviest do varu... vznikne taky akoby sirup, ktory vychladnuty vmiesas do vyslahaneho masla... ta davka je na jedno velke maslo (250g) na tie prsia by som urobila dve davky...

katrin21
19. okt 2011

no ale ja puncovinu nemam, ani mat nebudem... peciem presne srdce + korpusy v miskach... co uz..... tak tam budu kopce :(

Dakujem, vyskusam tu plnku mozno, ak nikto neda nic ine, lebo ta pudingova , co mam ja, je mozno dobra ,ale mam len 3 pudingy a keby mam robit dvojitu davku, tak to je zase asi vela.... neviem...
Masla dve mam, to nie je problem _🙂

tamichloe
19. okt 2011

@lucula73 aha....ale ty pečieš častejšie,či len sem tam pre seba?to hladitko sa vola žehlička??

jakelina
19. okt 2011

@katrin21 místo korpusu můžeš dát piškoty

bzucinka2
19. okt 2011

@dm1 ok, teraz som nad nou rozmyslala, kedze dadka bude zase objednavat, ale zatial som ju neobjednala, dala som prednost inym veciam 🙂 juj uz mi neposielajte ziadne linky, lebo zbankrotujem 🙂

miciatko
19. okt 2011

@lusil2005 ja skazdej farby po 20, napis mi do ip kam poslat peniazky,dakujem