Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
21. okt 2011

Božinku ja mam taky strach , že am dnes obíde poštárka 😢 ona je niekedy taka divná asi setrí benzín 😠

Mne sa s patchworkom robilo dobre, som sa naucila na tych tulipánoch 😎 ale , žeby som ho vyhladávala nemozem tvrdit 😝
Ja uz jednu torticku dokoncenu,tu s "dinosaurom" 😀 druha ma štve, punčová,musela som ju dorovnavať, netusim ako ju ozdobit a ci vlastne aj budem mat cim,zdravím pani postarku 😀 , no a mam piect korpusy na toho oslika ,a le vsak sa bojim aj šlahač pustit aby som pocula zvonit 😕

jakelina
21. okt 2011

@pristela dej si ke zvonku lístek, že jsi doma, ale špatně slyšíš 😀 😀

pristela
21. okt 2011

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja z teba umrem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to bolo dobreeee

danciacik
21. okt 2011

@pristela a kde si kúpila ten patchwork tulipány, ja som to obdivovala na jednej torte ale neviem o koho bola ale krásne to tam vyniklo

adrianai
21. okt 2011

moja dnešná...tá oblátka sa mi zas zvlnila, no nemám gél na oblátky, asi preto 🙄

cestovatelkaandrea
21. okt 2011

@lusil2005 nadherna torta 😉

lusil2005
21. okt 2011

Jej dakujem zienky! Ale tu som robila davno - este na ziaciatku leta 😅 skusala som ten patchwork... a cez ten igelit mi to islo celkom dobre.

pristela
21. okt 2011

@danciacik ja ani neviem kde, ale tieto boli isto u niekoho z ciech asi cukrarenske potreby malatkovci, ja som ich prvý krat pouzila na toto srdce, ked pozeram ako je urobene aach, tie kvety, droooty 😀 no hanbím sa,aach tie zaciatky 😖
@adrianai neplas ma 😢 ja tu tiez zbožne cakam na oplatku a gel som neobjednavala, na co si ju kladla, na potahovku, ci krem ?

miciatko
21. okt 2011

@pristela tak bud listok na zvoncek alebo pome hlavu do okna a vyzeraj tetu postarku 😀

pristela
21. okt 2011

ozaj hollky češky v utorky a štvrtky vraj mate nejake dni v kauflande a je tam vtedy 82% maslo po 25kč 😉 moj bol vcera mrk v kauflande u nas, sice akciu nan mali , ale nie za taku cenu 😠

katy1979
21. okt 2011

@pristela zober slahac a slahaj vo dverach nech ju neprepasnes.
ked nepride pobezis na postu

lusil2005
21. okt 2011

Inac zienky, aj vy mate v poslednej dobe povazsky cukor ako skalu? Ci ho kupujem v bille, ci v kauflande, furt je tvrdy jak kamen. Tu potom doma po nom mlatim valcekom 😖

mia114
21. okt 2011

@lusil2005 ano aj ja mam vzdy ten cukor tvrdy ako kamen 😠 som myslela ze je to len v bille ale je to aj inde.

danciacik
21. okt 2011

@pristela veď je krásne, no skúsim niekde pohľadať. ja sa v českých stránkach neorientujem ale pobavím sa s tým. 😉

dadka212
21. okt 2011

@lusil2005 aj ja ho mávam taký, preto som teraz kúpila korunní ja nerobím mmf ale len do cesta a to je jedno aký používam

lusil2005
21. okt 2011

@mia114 a chodis este Nellku niekedy kocikovat? Mozeme vybehnut s kocikmi von 😀 a vlastne aj starsi by sa mohli spolu vyblbnut na ihrisku! 😅

lusil2005
21. okt 2011

@dadka212 to hej, do cesta by som dala aj ja korunní. ale ja robim MMF takze tam potrebujem povazsky 😠 a akou hmotou potahujes?

miciatko
21. okt 2011

@lusil2005 ty potahujes torticky MMF???

dadka212
21. okt 2011

@lusil2005 ja používam pdt alebo smartflex...mmf velmi sporadicky jedine ak nemám hmotu a niekto chce narýchlo tortu...

yamahafazer
21. okt 2011

@miciatko som ju potahovala co mi ostala ta PDT special a voda je smartflex velvet ten len pouzivam a PDT som len na skusku skusila,ale ostavam stale len pri smartflexe

este jedna je to pre svagra som ju nekoniec teraz spravila a uz ste niektora skusali ten kokosovy traseny krem s ananasom?je to mnamka

jakelina
21. okt 2011

Já jsem taky ještě nepotahovala ničím jiným než MMF a cukr na něj používám Korunní nebo Cukr moučka Klassa, tady jiný nemáme. 😒

lusil2005
21. okt 2011

@miciatko hej, mmf. akurat nedavno som zacala robit kvietky zo smartflexu.

katrin21
21. okt 2011

baby, ked potahujet poschodove torty.. to potahujete jednym kusom od vrchu dole,alebo kazde poschodie zvlast?? ma tak napadlo, lebo raz to chcem isto skusiť..len nemam mensiu formu..... musim zohnať...

dadka212
21. okt 2011

@katrin21 ja poťahujem každé poschodie zvlášť

katrin21
21. okt 2011

aha.. a potom to ako prenasaš a davas na seba?
Lebo ja som aj vcera mala problem s tymi prsiami, ako to preniest, ked som to natiarala kremom, mala som pod tym papier na pecenie a potom som ho chcela vybrať a to bol horor.. aby sa mi torta nepopukala.... dala som ju potom na podložku a potahovala uz na nej, ale... keby som na tej podlozke aj natierala krem... neviem. ja mam ten krem vsade 😀

katrin21
21. okt 2011

@pristela ved to srdce je krasne 🙂 co sa ti nepaci :ˇ) bodaj by som ja take zvladla 🙂

jakelina
21. okt 2011

@katrin21 když krémuješ na podložce na které máš celofán, tak to pak utřeš. Já třeba pod to dám po obvodu papír, ale jenom zastrkám kousek pod dort a pak až je to nakrémované, tak vytáhnu a vyhodím a když je to trošku špinavé utřu papírovou kuchyňskou utěrkou.

pristela
21. okt 2011

huraaa, mam oplaaatku 😅 @dm1 obrovskaaa vdaka , napise ti pak na Fb co a ako ved vies 😉
Len co je horsie mi volala kamoska co to objednavala, ze pride si po nu ta pani co ju chcela a ze je to taka ...... no prosto jeden z tych milých ludí 🙄 tak nech sa pripravim , že reakcia bude des no ale holky pak vam sem dam foto , ktoru mi poslali, ze taku tortu chcu 😅 umrete 😀 😀 😀 😀 😀

mitka2007
21. okt 2011

@mizulienka jeeeeeeeeeeej,sikulka 😲 😉

katrin21
21. okt 2011

@jakelina super! to ma nenapadlo, diky 🙂
a torta s apotom kraja aj u ludi na tej podlozke? neznici sa to?

Ja som mala teraz taku podložku kupenu za 1,99e, reku skusim, je celkom fajna pevna, ale tak navzdy nevydrzi...