Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
23. okt 2011

@anibas jej aky super navod na domcek si na TOM dala 🙂 a ja som myslela,ze je to normalny korpus plneny a ako super len z oblatky

yamahafazer
23. okt 2011

@lusil2005 no mojho kdesi vytiahnut to nehrozi a mna uz vobec nie my sme skor domasedi 😀

ivkaivka
23. okt 2011

Tak tu je ježko s jablčkami ... poviem vám, tie jablka dali poriadne zabrať. Ježko bol hotový asi za 20 min. a jabka ... no možno aj 1,5hod.

lussy23
23. okt 2011

@ivkaivka @zuzana124 @adul67 @dm1 @daducha - krásnučké torty

anibas
23. okt 2011

@yamahafazer ďakujem - už si zaregistrovala ?? 😀 😀 😀 neviem či to nie je trápny fotopostup, ale nebol takýto, tak som nafotila, dúfam, že to adminky na TOM prežijú 😝 😝

anibas
23. okt 2011

@ivkaivka jéééj peknučká - čo sa čuduješ, že dlho ? - jablčka dozrievajú aj 5 mesiacov 😅 😅 😅

livia76
23. okt 2011

@vecernicci veľká vďaka za skvelý link, tá stránka je super inšpirácií kopeeec 😵

katrin21
23. okt 2011

ahojte baby,

pisem až teraz, lebo sme mali od piatu same oslavy a nebolo kedy..tak ta moja prsnata torta vsetkym chutila, dokonca ta nestastna pudingova plnka ( na kt. som teda davala potom este tensiu vrstvu maslovej, aby sa nezosmakla potahovka, ako ste radili...) bola vybornaaaaaa! Fakt kazdemu chutila, aj mne .. dokonca aj cesto bolo fajn a vsetci nechapali, ze aka torta a ze ako som to urobila 🙂 Reku, dobre baby mi poradili 🙂
takze som spokojna 🙂 neviem, kedy budem piect znova, na aku oslavu, ale isto to nebola posledna torta marcipanova 🙂 iste bude aj č.5 🙂

katrin21
23. okt 2011

@adul67 ako si robila tu " krajku " co trci z podprdy? ja som rozmyslala, ze som mohla take urobiť....len neviem, ako sa to robi, aby to bolo take zvlnene....
a ako si robila bradavky?

rogerka
23. okt 2011

@dm1 teda ten bager je dokonaly 😵 😵 😵

katrin21
23. okt 2011

@daducha daducha, krasne torty na strane 1666 ... ako si robila ten lem hore na tej torte so slonikom? ja som to skusala minule a nedalo sa mi to prepletat, ani rovnomerne vysulkat ten sulok... a pri zapletani sa mi to trhalo :(
Je na to nejaka finta, alebo pomocka? diky
aj ostatne torty, co ste dali baby, su krasne 🙂

eliska22
23. okt 2011

pridávam svoje dve torty, mala som robiť len tú s tým hroznom, ale keďže sa mi zgrcla parížska šľahačka a po následnej úprave a naplnení to tieklo a nebolo to ono, tak som robila ďaľšiu tortu nanovo a tú s tým zgrcnutým krémom som odniesla na návštevu svokrovi......nie že by som ho nemala rada 😀 tej torte nič nechýbalo, len to už nebol ten parížsky krém ako mal byť... 😉

pristela
23. okt 2011

holky mrknite rozne formy za super ceny 😉 http://www.hobby-kreativ.sk/hobby-kreativ/eshop...

daducha
23. okt 2011

Babulky, dakujem,dakujem velmi pekne za " likes" ,mam velku radost,vzdy ma to potesi 😵

@katrin21 páni a ja ze kazdy spozna ze je to zajko 😀 .No vidim ze este musim trenovat 😉 .Ale nie vazne,to su obycajne hady a spletene spolu.Len ich tocim naraz z oboch stran.Pouzivam Smartflex,ten je pruzny a netrha sa .Az teraz som si vsimla, ze som mu zabudla urobit zuby 😨

daria77
23. okt 2011

Ahojte,dlho som tu už nič nepridala,tak pridám aspoň môj pokus o otvorenú starodávnejšiu knihu.......je pre svokra k narodkám,aj sa to tu hanbím aj dať,lebo oproti tým vaším dielkam je čo dobiehať,je to ešte len moja 7 poťahovaná torta ,možno nabudúce bude lepšia..teda pevne dúfam 😀

daducha
23. okt 2011

@dm1 krásne, bager je perfektnýýýýý

katrin21
23. okt 2011

@daducha jezis, prepac.. ja som moc tu postavicku nepozerala, pozerala som to zbezne a zrak mi padol na ten lem 😀😀 isto to vidno, ze to je zajko, len ja som ho nestudovala :D teraz ked pozeram, je to jasny, zajo 😀
NO, tak asi to bude len v hmote, teraz som mala tu Velvet - to je podobne ako Smartflex, z nej by to asi slo, neskusala som, ale minule mi to neslo, asi preto, ze to bola K 2 a veru z tou sa robi horsie ( aj ked nie zle,ale horsie, teraz to uz viem) ako z Velvetom 🙂 Ale aj tak dobry typ, ze z obidvoch stran naraz? CIze ich mas vo vzduchu a tak ich tocis?

daducha
23. okt 2011

@anibas krásnééé

daducha
23. okt 2011

@vlada111 nádherne potiahnutá 😵 a kvietky perfis

daducha
23. okt 2011

@katrin21 to je v pohode,nemas sa za co ospravedlnovat 😉 ,ja ich atocim na stole,dam si ich nad seba a zacnem z oboch stran a potom si jednu pridrzim,druhou rukov spletiem jeden koniec a potom druhy.Joj, pisem ako tatar hadam sa to da pochopit.A velvet by mal byt v poho

vecernicci
23. okt 2011

@katrin21 já jsem udělala bradavky z višní, dala jsem je pod punčovinu

vlada111
23. okt 2011

@daducha ďakujem pekne za pochvalu 😵

vlada111
23. okt 2011

@anibas no verím ti, obdivujem ťa. Ja budem robiť nečakane dve krstinové a už teraz som z toho na nervy a to mám doma len jednu ratolesť. 😀

vecernicci
23. okt 2011

@pristela některé z těch forem mají u nás ve výtvarných potřebách, tak to omrknu zblízka. By do toho měl jít i marcoš, co? 🙂

zuziq
23. okt 2011

@pristela takuto formu ako su tie plastove biele mam doma, su na nej ruze, lienky a listy, kupovala som to v Da vinci obchode, maju tam velky vyber. Dobre sa s tym robi 😉

katrin21
23. okt 2011

@vecernicci no, to viem, to sa daj aj z lentilky, ale myslela som to hnede z coho si robila..... ci len z kakaa, alebo je to farebna hmota...

pristela
23. okt 2011

@vecernicci
@zuziq ono tie plastove su fakt za par šupov, a kedby sa daju trebars na bok torticky tak to vypaada dobre podla mna , ja som si objednala aj tu silikonove ornamenty, sice su mini ale ked sa pospajaju atd. trebars na takej svadobke by mohli vypadat dobre.
ja byvam v takom meste , ze tu da vinci alebo papiernictvo s takymto niecim absolut nehrozi ☹

pipka
23. okt 2011

@vecernicci jeeej to je krasne 🙂

zuziq
23. okt 2011

@pristela jj presne na taketo veci je to super. A pekne do ide von. Ja som si v takom kreativnom obchodiku objednala za par centov sablony, cez ktore sa pekne da kreslit na torty. Boli z takeho leskleho plastoveho papiera a mali rozne druhy. Niekedy sa pri trosku fantazie da vyuzit vselico 😵

pipka
23. okt 2011

@lusil2005 ty pinakoladova maniacka 😀 😎
tak mne ta kamoska pred chvilou volala a tu krstinovu tortu mi zrusila, ze musi ist zajtra s malou do nemocnice a nevie ako dlho si ich tam nechaju, tak zatial krstiny museli presunut ☹ tak ak si nezozeniem babo svoje, by som sa ti ozvala, ale tak hadam si aj vlastne poriesim 🙂 ..teda umele...zive mam dve, tie mi stacia bohate 😀