Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
23. okt 2011

@katy1979 no ja som praveze nevedela z coho to pojde najlepsie, tak som skusala vykrajovat kolecka, aj srdiecka, a dokonca aj taky zubkovany trojlist. a z toho boli tusim najkrajsie 😅

katy1979
23. okt 2011

@lusil2005 jedine co ma napadlo s tym stencilomdat si tu tortu vyssie len zas muselo by to byt bez podlozky. ja som so stencilom robila svoju prvu potahovanu v zivote a odvtedy som ho nepouzila a napad odstrihnut spodok ma napadol az po funuse

broucek2
23. okt 2011

ahoj po několik dnech. Byli jsme na oslavě strejdových 65. narozenin na Šumavě, takže nedočítám, jen jsem lajkovala. Dělala jsem mu tuto dortu k narozeninám. Sova bez podstavce a pak dokončení s ním. Převáželi jsme ji 200 km a přežila

lusil2005
23. okt 2011

@katy1979 😀 lebo vies - nizsie a vyssie to mozes davat aj ked je ten spodok uplne malicky... ale ked je veliky, nepomozes si 😒

zuzana124
23. okt 2011

@lusil2005 že zbúchaná narýchlo 🙂 🙂 🙂 nádherná je, mne sa stencils veľmi páči aj som raz skúšala ale nedopadlo to dobre ☹ lebo sa mi nechcel orosiť poťah 😝 snáď sa mi to raz podarí 🙂

lusil2005
23. okt 2011

@broucek2 ty kokozzzz ta sova je bombova!!!! z coho si robila to perie? krasna je!

lusil2005
23. okt 2011

@zuzana124 ja som ju tiez nemala vobec orosenu 🤐 drzala som to tam rukou...

zuzana124
23. okt 2011

@broucek2 wau tá sova je prekrásna 🙂

zuzana124
23. okt 2011

@lusil2005 ja som ten ornament dávala na bok kruhovej torty a bol dlhý cca 25 cm na vrchu sa to robí asi lepšie

lusil2005
23. okt 2011

@zuzana124 no to hej, a nepomohla by ta sada na uchytenie?

broucek2
23. okt 2011

@lusil2005 každý pírko jsem vykrajovala kovovou vykrajovačkou - touto http://www.ceske-formicky.cz/?412,enLANGUAGE_SE... No bylo to děsná, lepilo se to a musela jsem často umývat

zuzana124
23. okt 2011

@lusil2005 mala som aj tú sadu na prichytenie a nepomohlo lebo mi tam niektoré časti odstávali a vždy sa mi to rozmazávalo, teda dosť mi hmota zachádzala pod šablónu, dávala som túto http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/... ale ako pozerám tak už majú v ponuke aj tú tvoju sadu ornamentov tak si asi spravím radosť a vyskúšam to 🙂

mariann2
23. okt 2011

@lusil2005 jemine, ten stensils je krásny, ja neviem taký pekný nájsť, torta nádherná, mám také čisté, jemné rada

broucek2
23. okt 2011

@zuzana124 děkuji

lusil2005
23. okt 2011

@zuzana124 hej, ja som nanho tiez striehla u nich 😀
@mariann2 dakujeeeem! 😀 teraz ho maju na www.cakedecorations.eu

lusil2005
23. okt 2011

@broucek2 fuuuha, to si sa pekne namakala... 🤐 ale vysledok stoji za to!

veminka
23. okt 2011

@alionuska prosím ťa je tu strašne veľa príspevkov nemám šancu prečítať, vidím že si veľka šikula 🙂 panačiky a podobne tiež rovíš z marschmal hmoty? a kedy to farbiš a ako? keď chceš nejaké časti inej farby. ďakujem 🙂

broucek2
23. okt 2011

bylo to fakt celkem šílené, původně jsem chtěla nějaké lísty růží (ta plastová vykrajovátka od šikmookých), ale bohužel zrovna ty tu neměli, tak jsem musela použít to, co bylo doma a dnes už jsem růže sehnala (pozdě, ale přece). Celkem jsem na ten dort spotřebovala 2 kg marcipánu a to jsem dělala fakt tenký potah a ještě tenší peří.

dm1
23. okt 2011

@lusil2005 jj viem co myslis ja uz som to tak na tom jednom co ale nie je z tejto sady ustrihla 😎 . Na boku sa to robi horsie preto, ze ked to zatocis na okruhlej tak nie vsade to 100% prilne niekde to odstava trosicku a potom to ide aj poza

chita
23. okt 2011

Ahojte dámy, mám prosbu. Chci udělat mému otci k 60ce a pak i mému synkovi k ročku dortík. Koupila jsem si pár pomůcek, abych dortík potáhla a na Vás mám jednu obrovskou prosbu. Potřebovala bych poradit nějaký osvědčený recept na piškot, krém i marcipán.
Vím, že na mimibazaru je moc receptů, ale nemám čas ani sílu zkoušet recepty pokus omyl. Jediný poždavek mám, nemáme rády tučné hutné máslové dorty.
Dorty budou jen kulaté jednopatrové / forma 28cm/.
PŘEDEM MOC DĚKUJI

vlada111
23. okt 2011

@dm1 no ja som sa s tým natrápila, mala som poslednú poťahovku, tak som ju mala ledva po spodok torty, no hrôza.

dm1
23. okt 2011

@vlada111 to som urobila aj ja prvy krat normalne to staci ale pri takychto mrakodrapoch 😅 je lepsie ked je plat hmoty obrovsky

broucek2
23. okt 2011

@chita potahovku dělám tuto http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=4 a krémy pudingové, salkové a čokoládové, takže záleží spíše na chuti a většinou piškot - 8 vajec, 240 g polohr. mouky a 240 g cukru

pristela
23. okt 2011

inak holky, ze objednavka torty: obrovsku , ukazane rukami 60cm x50cm 😕 pre chlapa a zenu , nahovaram na poschodovu , ale nie to je take moc . Akoze nechapem co je moc ? ved 60cm nezmestim ani do chladnicky ! tak som taaakto zvedava co vyspekuluju a taku krasnu som im ukazovala az sliny mi fŕkali z nej 😀 a oni , ze a co s tymi kvetmi hore ako sa to kraja ? ja ze dat ich dole a krajat a oni : tak to nie 🙄 fakt som zvedava 😅

dm1
23. okt 2011

@pristela no pekne 😝 to veru do ladnicky nedas a oni tiez nie. a o potahovani ani nehovorim. A cenu si im povedala? ono potom vacsina ludi chce razom mensiu 😅

pristela
23. okt 2011

@dm1 nepoveddala , ale vedia kolko to tak moze stat, no vies ono to sa dohovaraju4 ci 5 surodenci , tak sa budu asi skladat. no ale cisto teoreticky ako ozdobis take hebedo 😅 ach jo, a ved maju cas na rozhodovanie , tak snad z toho nieco pouzitelne vylezie 😀

lusil2005
23. okt 2011

@pristela 😀 😀 😀 OOOBROVSKU!!! 😀 😀 😀 som sa narehotala teraz. ze "co s kvetmi???" 😀 umrem!

yamahafazer
24. okt 2011

@dm1 fuha stym autom ☹ hlavne,ze ste v poriadku
citam,ze mas predvadzat na tom stretnuti v Trencine aj budes ci nie?
@broucek2 ta sova je perfektna 🙂
@lusil2005 ta je krasna

mizulienka
24. okt 2011

@mariann2 dakujem, mne to hned, ako som napisala, tuklo, ze som to tam videla, hned som siho bola pozriet, je krasny, ale ci toto dokazem 😕 😕 😕
myslite, ze ked ho budem robit cokohmoty vytvrdne mi? mne sa stava, ze mam cokohmotu stale makku
@katy1979 no snad to nejako urobim 🙂
@lusil2005 krasne su tie maky 😉

mizulienka
24. okt 2011

@broucek2 ta sova nechapem 😕