Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
24. okt 2011

@zlatat opravdu vietnamci, nikde nic nemají, jen v jednom krámku kousek od nás toho mají celý regál. Minule neměli kostice, tak jsem jí vysvětlovala, jak to vypadá, koukala na mě jako když nerozumí a když jsem přišla za týden, tak mi hlásila, že už to má 😅

jakelina
24. okt 2011

@vecernicci tak to je super, já jim to asi vezmu ukázat, ať mi to objednají 😀 😀

vecernicci
24. okt 2011

@mizulienka a co to zkusit podle tohodle, teda aspoň hlavy, tělo nějak doděláš 😉 http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=428&...

yamahafazer
24. okt 2011

@vecernicci ten vencek mas paradny a to si zdobila bielkovou polevou?

mizulienka
24. okt 2011

@vecernicci jeej dakujem, presne nieco take som hladala, si zlata 🙂

pristela
24. okt 2011

@vecernicci kraasne torticky 😉 moje nervy a kde to byvas????????? aj ja ceeeeeeem

erika107
24. okt 2011

chcela by som sa opytat ci ste nevideli niekde torticku pre vodara, kurenara ... nemam ani sajnu aku by som spravila torticku :( nemate neaky napad?

yamahafazer
24. okt 2011

@erika107 ja som robila takuto

erika107
24. okt 2011

@yamahafazer a ako si prosim ta urobila tu stenu? cim si to spevnila aby ti to tak stalo?

pristela
24. okt 2011

@yamahafazer 😀 😀 😀 😀

dada78
24. okt 2011

@yamahafazer Evičku zdobenie zjavne veľmi bavilo, aká je sústredená, zlatíčko ♥

anibas
24. okt 2011

@yamahafazer perfektná 😀 😀 😀 mne tam šte chýba "domáca pani" v sexi tričku 😉 😉

yamahafazer
24. okt 2011

@erika107 to som robila pre svagra a ta torta nebola moc velika lebo ona ma hlavne rad ten marcipan tak preto som mu tortu nerobila moc veliku,ale viacej veci z hmoty nech si moze chrumat a to somn robila len cisto WI a ta stenu som nechala dobre vytvrdnut tak drezala,ale tusim som este podoprela spajdlou zo zadu ja si uz nepametam presne to som ninuly rok tusim robila

@anibas ale to wc ked sa odkryje je tam maly bobek 😀

yamahafazer
24. okt 2011

@dada78 praveze ani nie len jeden si skusila,ale moc jej to neislo vytlacit mala dierka

pristela
24. okt 2011

@anibas
@yamahafazer ale pani manzelku s valčekom v ruke 😀 😀 😀
že bobek , umrem 😀 😀 😀 😀 az ste mi dobru naladu urobili 😀

vecernicci
24. okt 2011

@yamahafazer děkuji za pochvalu a jo jo, normálně bílkovou polevou, ale já neumím takové ty mřížky, tak jsem udělala vlnovky a kolem tečky a ono to vypadá celkem pěkně 😀 , letos si slibuju mřížky, ale jak se znám, tak skončím zase u vlnovek 😉
@mizulienka není zač, tam taky čerpám inspiraci, jsem teprve začátečník, peču necelý rok
@pristela děkuji moc, to potěší. Bydlím strááášně daleko od vás, v Hradci Králové, ale je to tu jediný obchod, kde to mají

jakelina
24. okt 2011

@yamahafazer a i toaletní papír jde odmotat 😀 😀 😀??????????? zasmála jsem se, jak jedl ten bobek, tak to si musel pochutnat 😀 😀

yamahafazer
24. okt 2011

@jakelina a vidis ja som uplne zabudla spravit toaletny 😅 a chcem pridat tu foto s bobkom len mi to nechce pridat,ze chyba pri nahravani nech ma nestvu 😠 a bol to malinky bobek len ta foto je rozmazana no uz mi ho pridalo na treti kart

pristela
24. okt 2011

@yamahafazer že malýýýýý bobek 😀 😀 😀 😀

jakelina
24. okt 2011

@yamahafazer 😀 😀 no vidíš, ták příště i papír musíš udělat 😀 😀

yamahafazer
24. okt 2011

hlavne,ze som tam inych veci robila a hlavnu vec papier som zabudla 😀
@jakelina

tento tyzden budem robit svadobnu postel prvy krat tak som zvedava ako to bude uz ste niekdo robili taku tortu?a to celo ste robili z oplatky?a ked sa natrie nutelou nezvlni sa ta oplatka,ale nezmekne?

vecernicci
24. okt 2011

@yamahafazer 😀 náš Vojtík by řekl, to je teda pořádný boban, to se nepapá 😉 😀

broucek2
24. okt 2011

@reruna mám na to silikonku podobnou této http://www.dortisimo.cz/eshop/-silikonove-formy... - je to muškát a dělá se s tím fakt dobře

yamahafazer
24. okt 2011

ozaj baby teraz citam na TOM nieco o elastike hmot a skusali ste uz niekto zmiesat cokohmotu z niakou inou hmotou ako napriklad smartflex alebo ine?

jakelina
24. okt 2011

@yamahafazer já jsem míchala s MMF a šlo to.

dadka212
24. okt 2011

@yamahafazer ja som čokohmotu (čokoláda+kuk.sirup) miešala s pdt, pdt špeciál aj so smartflexom a pohodička 😉

reruna
24. okt 2011

@broucek2 díky, no asi si budu muset poradit jinak, chci listy fialky africké, to je podobné...tak to asi vyřežu podle živých a otlačím i to žilkování přes folii, snad to půjde....

yamahafazer
24. okt 2011

@jakelina
@dadka212 no musim to vyskusat lebo na buduci tyzden mam jednu tortu zas postel,ale ta je cela kozenna to je z niakeho kastiela postel a ma napadlo,ze ta cokohmota je taka ako koza aj leskla a keby sa zmiesila z hmotou by sa hadam lepsie potahovalo take velke kusy

livia76
24. okt 2011

@yamahafazer prosím, prezraď ako si robila steny. V novembri mám robiť tortu na stužkovú a tiež tam chcú z 3 strán akože stenu.

dadka212
24. okt 2011

@yamahafazer na tomto srdci ten "prehoz" je zmiešaný tuším 1:1 s pdt špeciál https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2157612...