Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
24. okt 2011

@dadka212 ja som robila taky potterovsky klobuk ale aj kebyze ma prizabikes tak si nespomeniem ako som to nakoniec urobila. trvalo mi to asi pol hodiny. myslim ze ako zmrzlinovy kornutok len som musela dat nieco dovnutra a potom to obtocit. len nic spicate lebo budes mat hore dieru.

@lusil2005 a nevies kedy ti bude posielat tie folie? zeby sme to vybavili jednym vrzom

dm1
24. okt 2011

@zlatat chystame sa do Trencina

@simasa
@miciatko na menovkach vacsinou byva aj nick co je na TOM lebo vacsina sa pozna podla neho. Pomocky si zoberte podla toho co si chcete skusit alebo co vam moc nejde a chcete aby vam to niekto ukazal

lucula73
24. okt 2011

@dm1 tak som písala tej Monike,do štvrtku mi tú hmotu dovezú,takže fungujú ,no ja som jej písala tu cez IP na koníku 😉

lusil2005
24. okt 2011

@katy1979 pisal v stredu ze vo stvrtok to posiela. tak som mu dnes pisala ci to uz poslal...

vlada111
24. okt 2011

@dadka212 a kornútok by nepomohol?

mizulienka
24. okt 2011

dievcata, viete mi prosim poradit...mam robit tortu pre chlapca, ktory nemoze mlieko...budem robit zo sojoveho ale viete mi poradit nejaku dobru plnku?
@zlatat ty mas asi najviac skusenosti, prosim porad 🙂 dakujem krasne.

dm1
24. okt 2011

@mizulienka minule mi tu tusim baby pisali ze rastlinna slahacka by sa dala pouzit namiesto obycajnej ak mu nevadi soja

motylicek123
24. okt 2011

@mizulienka ja robievam nad parou slaham vajicka s cukrom a potom po vychladnuti zmiesam s maslom, alebo obmena zvarim cukor s vodou na očko a medzi tym slaham v mixeri vajicka a ked je cukor na ocko tak take hruce lejem do mixera s vajickami a slaham az do vychladnutia potom pridam maslo a osotatne prisady podla toho aka ma byt plnka

dm1
24. okt 2011

@motylicek123 no ale maslo sa nemoze ked nemoze mlieko 😉

reruna
24. okt 2011

Tak jsem dodělala tu fialku pro kolegyni na narozeniny, jdu zítra do práce na oslavu, tak jsem udělala takovou malou pozornost, snad si neudělám ostudu, já mám vždycky úplně jinou představu, než z toho pak nakonec vyleze, původně to měl být květináč, nakonec jsem vyzkoušela patchwork a je to košík, ale bez uší 😅 mám je tam ještě dodělat? nevím, jestli by mi to vytvrdlo.... no a omluvte ty bílé drátky, ale poprvé jsem si to zkoušela 😅

njonja
24. okt 2011

@mizulienka, skus tento, je fajny, rychly a moze byt aj bez mliecnej bielkoviny...

160 Gram hery
160 Gram práškového cukru
4 Čajová lyžička maizeny
4 Polievková lyžica studeného mlieka/ sojoveho mlieka
4 Polievková lyžica kakaa
Inštrukcie

všetky ingrediencie mixerom vyšľaháme a rovno dávame na korpus

livia76
24. okt 2011

@yamahafazer ďakujem pekne

motylicek123
24. okt 2011

@dm1 to som nevedela 🙂 ja ze cisto mlieko to maslo ma vobec netrklo, ospravedlnujem sa

mizulienka
24. okt 2011

dakujem dievcence, predlozim pani navrhy 🙂

chcem sa este spytat, ktora lopta sa robi lahsie, ked je samostatne stojaca fotbalova lopta, alebo ked je ako keby iba 3/4 na korpuse...chcu samostatnu ale niekde som citala, ze ona potrebuje riadne vytuhnut, aby dobre stala 😉 a ja mam na ten den a den potom uz 2 torty, takze neviem sa rozhodnut, ci to zobrat 😒

dajna11
24. okt 2011

kočky,raz jedna z vás tu robila tortičku,taku bielu a na nej ružové kvietky,také sos tonkami,vystúpené po obvode..myslím že sebe na narodky...nemáte foto????plíííís...moc sa mi páčila a ak by som smela,rada by som sa inšpirovala. 😀

zuba
24. okt 2011

No vás dočítať to je hrúza.
@dm1 Dani a berieš ešte kohosi do auta?

katy1979
24. okt 2011

@reruna ja by som tam tie usi nerobila

dm1
24. okt 2011

@zuba teba planujem 😀

reruna
24. okt 2011

@katy1979 taky myslím, ani se mi do nich nechce...

dm1
24. okt 2011

@reruna uz nedavaj je krasny aj bez toho 😉

mizulienka
24. okt 2011

@reruna krasna fialka 🙂

reruna
24. okt 2011

Díky 🙂

zuba
24. okt 2011

@dm1 To je super, inak ak by bolo čosi s tvojim autom, tak potom môžem šlohnúť naše, veď manžel aj tak nikam nebude môcť ísť, lebo bude s krpcom, ale to jedine, že nenasneží, lebo za snehu som ešte nešoférovala 🙂

dm1
24. okt 2011

@zuba nie v pohode boli sme ho dnes dat kuk a je Ok 😵

dm1
24. okt 2011

@dm1 takze ktore ideme na stretko co sa pozname?

@zuba @simasa @miciatko @yamahafazer a este alionuska a nikanika 😵 Tesiiiiiiiiiiiim 😎

zuba
24. okt 2011

@dm1 no poznáme ale ty mi budeš ukazovať asi kto je kto 🙂 bo neviem či niekoho spoznám 😉

mariann2
24. okt 2011

@dajna11 bola to tuším @jakelina, tá torta bola krásna, uložila som si ju, dúfam, že sa nebude hnevať, keď ju pridám 🙂

zuba
24. okt 2011

@dm1 a už ti odpísala, že ako si to predstavuje s hmotou a tou krajkou?

lucula73
24. okt 2011

@mizulienka ja som robila teraz futbalovú loptu ,celú,v dvoch miskách nerezových upečené korpusy,každý dva razy prekrojený...začala som v piatok o pol 4 piecť a v sobotu o tretej bola hotová,asi tri hodky som ju nechala v chladničke ....úplne v pohode...ale kedy som šla spať sa nepýtaj 😝 😀

dm1
24. okt 2011

@zuba nooo kamka mi prave poslala mail ze tieto postavicky by chcela: macko pu, šmolikma, macko me to you, aj ten madaras (žirafa, lev...), hello kity.. proste všetky sú nádherné ale asi nebude čas na všetky.. uvidíme hm? 😅 😀 😕 ona ma nikdy nevidela robit a aka som ja suchtava to tam budem musiet prist uz tyzden predtym veru 😀 . No neveim neveim ale vacsinou su to veci co musia chvilu tvrdnut postat tak to by som najradsej tam robila so SFF lebo aj s MMF ide ale je to o nervy a traposit tam pred ludmi 😝 😔 . To bude dost hmoty veru. A ani nenapisala ze ako @anibas to ma ze potom neplati za stretko. To by bolo potom za jedno svoju hmotu by som dala. Ale tolko sa aj tak toho nestihne veru