Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
26. okt 2011

@jakelina rano moze kupit maslo a urobit cokoladovy slahany nad parou! ten je bombovy, treba nanho len coko vajcia cukor a maslo... a moze ist aj pod potah. ale parizak sa podari urcite. z tmavej coko vzdy vyjde ked je dobre zachladeny - aspon 8 hod v chladnicke alebo 2 hod v mrazaku.

zdenallicka
26. okt 2011

@jakelina Ztužovač je OK..😀

pristela
26. okt 2011

@zdenallicka celé to bude o tom , že si sa flákala v kine, hrala sa s deckami a smazila topinky na masle, ktore ti teraz chýba 😝

lusil2005
26. okt 2011

@zdenallicka jedna asi nevyjde. treba z dvoch.

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka no to bude málo krému, ale když doma nic jiného nemáš 😲 😲 Nebo dej jednu vrstvu tady toho krému a druhou toho šlehaného nad parou

lusil2005
26. okt 2011

@jakelina sedim a snazim sa nakopat do zadnice nech idem piect korpus na barbie tortu 😀

zdenallicka
26. okt 2011

@pristela Ale víš, jak v tom kině byli hodní???? 😕 😵 A smažila jsem na oleji.. 🙂

jakelina
26. okt 2011

@pristela já se tu řehtám jak pitomá, že smažila topinky na másle, které jí teď chybí 😀 😀

jakelina
26. okt 2011

@lusil2005 a kolikrát v noci kojíš??? Malý asi spí celou noc, když to zvládáš 😉

zdenallicka
26. okt 2011

@jakelina
@lusil2005

Udělám tu šlehajdu a druhý udělám nějaký tvarohovojgurtový... Bude improvizace!!! 😝 Paní napsala, že je jí jedno, co bude uvnitř, hlavní je prý zjev.. 😅

zdenallicka
26. okt 2011

Ale jak vám umí jedna "tetička Zdenička" zlepšít náladu, co? 🙂

pristela
26. okt 2011

@zdenallicka tak nedavaj plnku, to je teraz moderne , zabal jej zvlášť slahacku aj so stuzovacom

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka jo jo, zasmála jsem se. 😀

katy1979
26. okt 2011

baby ja z vas umrem. nemate co robit ta vasa debata nema chybu 😀

@lusil2005 takze dobre chapem ze to su umele konvalinky ci modelovane? podla mna kriva nie je len je tak fotena ale prepadava sa paradne. to vyzera ze nie je vobec vystuzena.
no my sme mali svadobnu z pezinka tiez ale ta bola eno nuno aj ked bola nejakych 200eur. ale 500? ty vole a ja som si minule pytala 100 😅 a este k tomu za neprepadnutu. ci za prepadavanie torty je nejaky speci priplatok?

baby pouzivate pre zakaznikov traseny krem? lebo to uz je asi treti krem nad ktorým rozmyslam do jednej torty kedze im je to jedno len aby nebol cokoladovy a maslovy a dcera povedala ze smotanovy. tak tu vymyslam kombinacie

katy1979
26. okt 2011

@jakelina mne dodnes nespi maly celu noc tak sa vzdy modlim nech sa nezobudi prave vtedy ked budem mat rozvalkanu potahovku ci akurat ju hodenu na torte.
no nehovorim a uz tak pisti a to spi 3/4hodinu. skrecok nevychovany

jakelina
26. okt 2011

@katy1979 já ho používám, protože mi chutná a je strašně rychlý. Mám pořád doma to co na něj potřebuju a když jsem v presu, tak je za pět minut hotový.

jakelina
26. okt 2011

@katy1979 já to znám, mně se teda malý přestal budit kolem roku, ale než se to naučil, to trvalo. Musela jsem ho nechat pofňukávat a nedát mu prso, jinak vstávám ještě i teď třikrát za noc na kojení 😝

dm1
26. okt 2011

baby ide vam teda sa tu rehnim 😀

zdenallicka
26. okt 2011

Hele a bude chutnat karamelovotvarohový krém? upálila bych si karamel, uvařila karamelový pudink s tím karamelem a zašlehala ho pak do tvarohu... Co? K tomu kousky čokošky.. 😕

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka to jsem nedělala, tak nevím, ale mně to k sobě moc nejde 😒

lusil2005
26. okt 2011

@jakelina budi sa mi dva krat. o druhej a o piatej. zaspinkava o siedmej vecer a definitivne vstava o osmej rano... je to poklad.

jakelina
26. okt 2011

@zdenallicka ale já nemám moc ráda tvaroh, tak možná proto.

jakelina
26. okt 2011

@lusil2005 tak to jo, to máš hodné dítě 😉

lusil2005
26. okt 2011

@katy1979 no tak som to myslela ze to spodne poschodie sa prepadava. nie ze je cela kriva.

a ja idem akurat zajtra robit traseny krem do spodnej casti barbie torty, do sukne budem davat jogurtovy...

lusil2005
26. okt 2011

@zdenallicka tiez mi to nejak nepasuje k sebe, ale mozno sa mylim, este som nechutnala take.

dm1
26. okt 2011

@zdenallicka mne to tiez akosik k sebe nepasuje karamel a tvaroh. inak ja mam bezne doma po zaruke pudingy lebo vzdy nakupim ze sak sa bude hodit a nikdy to neminiem vsetko 😝

pristela
26. okt 2011

@zdenallicka a ked don das este jahody, kusky ananasu, orechy a lieskovceeeee

lusil2005
26. okt 2011

@jakelina a najlepsie ze je hore hodinu co lezi v lehatku a kuka na kvetinky okolo seba, a potom zas zaspi 😀 ale ked je unaveny a nemoze zaspinkat, tak je to peklo. usomrany ukricany chlap! 😀

zdenallicka
26. okt 2011

@lusil2005
@jakelina

Tak já to nebudu riskovat.. 🙂

lusil2005
26. okt 2011

@pristela 😀 a citrooooony! a cesnak! a parky! a vajco natvrdo!