Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
28. okt 2011

@anibas ja pracujem. zase som si vymyslela na seba bic s cokotortou tak sa trapim s krajkou na sugarveil 😝 . Tiez si to nemozem zjednodusit 😅 . Ale nastastie iba jedna ma byt rano hotova - zrovna ta coko a 2 az poobede tak to nejako hadam zmaknem lebo mm ide zajtra s malym k babke okolo obeda

pristela
28. okt 2011

holky mrknite : http://www.flickr.com/photos/fairtradefairy/479... vypada to suprovo, trebars na detsku oslavu, kto dava tortu a este zakusky 😝 jaj sa mi to strasne páčitkuje

broucek2
28. okt 2011

tak jsme se právě kvůli dortám pohádali s manželem. Je to už jediná maje zábava a jemu vadí i ta. To už mám jen pracovat do práce a pro něj nebo lítat kolem dítěte a vůbec se neodreagovat? Malá mi totiž vzala zdobení a rozházela ho nechtě po pokoji, tak mi oznámil, že už nezvládám ani dítě a jen kvůli pos... dortám. Občas už toho mám fakt plný zuby.

pristela
28. okt 2011

@broucek2 andelicka tak sa tu zhodneme asi viacere, ze chlapi nas prosto nezvladaju a len zavidia ze mame a stihame a chceme toho viac ako oni len prist z roboty a pak cumet na bednu . Hore hlavu a ked bude zle dojdi sem za nami abo na Fb a nedaj sa!

broucek2
28. okt 2011

@pristela když my pořád jen děláme na PC (jak v práci, tak manželovu práci taky dělám na PC) a jemu prostě vadí, že by chvíli měl pohlídat občas malou. Dělala jsem korálky, drátování apod. než se malá narodila, to už nedělám kvůli malé, tak jsem si myslela, že toto nebude takový problém, to mi malá nemůže spolknout, ale vadí mu úplně všechno. Dělám na zítra pro bratra od švagrové mašinku Tomáš a hold tomu nějaký čas věnovat musím, samo se to neudělá. Prý mám navíc bordel v kuchyni. Teda nevím kde, protože už je dávno uklizeno a navíc nevím, proč by mu to mělo vadit, když on tu nic neuklízí (ani své věci). Právě si lehl k televizi, se mnou se nebaví a já dělám zase na jeho práci a on má veget. Asi mu to taky omlátím o hlavu.

mizulienka
28. okt 2011

@lusil2005 ozaj chcela som sa ta spytat na ten karamelovy krem....robilasiten slahany nad parou?aakybol?

katy1979
28. okt 2011

@broucek2 bezny obraz u nas doma 😀 vies co je ale paradox a viem ze u viacerych to tak funguje. oni frflu brblu vsetko im vadi ale potom mi dojde sms ze mu mam poslat foto tej torty co je v chladnicke. a ze tu vecer predtym sedi oduty ako knedla pred telkou a keby mohol tak nadava. ale to sa neodvazi lebo ja potom spustim ako furia 😅 tak ticho sedi vacsinou zaspi ale vidno na nom ze je nervozny ako pes.
a postrazit dieta ked robim ha ha. hej tak 3minuty a aj to mi poskakuje za chrbtom a potom rychlo musi niekam utekat vzdy si nieco vymysli a ja len nadavam ze potrebujem 15minut ci pol hodinku klud a aj to nie je schopny postrazit. takze dve deti na krku rozrobena torta na stole co viac si clovek moze priat. a pindanie ze tam je spina to vsetko kvoli tvojim tortam a vypekaniu. no nebudem ani tebe varit a ako tu bude cisto.
ci radsej mame chodit niekam von do posilky ci si zatancovat ci hoci len na kavu a deti im nechame? potom sa ich nezbavia ani doma bordel nebude.

zuzana124
28. okt 2011

Ahojte baby, tak ja som práve dokončila tortu a sa vytešujem lebo som si urobila radosť a kúpila som si sadu stencil šablón po ktorých som už dávnejšie pokukovala a aj som ich vyskúšala a sa mi napodiv aj podarili 🙂 (vyskúšala som len tie najmenšie 🙂 ) Pridávam foto 🙂

broucek2
28. okt 2011

@katy1979 fakt mě už vytáčí hodně, protože dost často to u nás vypadá tak, že dělám na jeho práci a n si spí a ani ráno nevstane k malé, to musím já a ještě mi mlátí jediného koníčka o hlavu. Navíc to zdobení nesla malá jemu a nemůžu za to, že ho nechytil, když mu ho podávala

broucek2
28. okt 2011

@zuzana124 krása a o stencile taky uvažuji

zuzana124
28. okt 2011

@broucek2 ďakujem, ja som dosť dlho váhala, nevedela som či s tým budem vedieť robiť, ale nakoniec to celkom dobre vyšlo 🙂

katy1979
28. okt 2011

@broucek2 nic si z toho nerob. ak ti to lezie na nervy otrieskaj mu to o hlavu a je. aj ked vacsinou to nepomoze. ja teda inu robotu nemam a do prace chodi on takze asi by som mala drzat hubu. a moze byt rad ze ma umyty a upratany riad, plnu chladnicku obcas navarene a oprate. zehlit mu nezehlim nech si to ozehli sam. raz za uhorsky rok povysava ci nieco odlozi samozrejme aj s komentarom. zato frfle pernamentne

broucek2
28. okt 2011

@katy1979 ti chlapi jsou snad všichni skoro stejní. Děsný je, že díky jeho práci nemám čas na své věcí a žehlení? (žehlí mi moje mamka, nestíhám). Na polovičák už jsem totiž zpátky v práci, takže toho mám fakt moc a manžel ani neví, kde je vysavač nebo hadr.

katy1979
28. okt 2011

@broucek2 ta je kraaaasna. uz mam ulozeny link

katy1979
28. okt 2011

nooo pozeram vsetky torty od tej baby a veru klobuk dole k tomuto sa asi dopracujem tak po 200rokoch. fakt uzasne

katy1979
28. okt 2011

co to je? 😲 😲 😲 http://www.flickr.com/photos/41132251@N06/58366...
pristela to je nieco pre teba. na toto by som si asi musela kupit tapetu

pristela
28. okt 2011

@katy1979 prave som na tuto pozerala, ci ju ulozit ci nie 😀

pristela
28. okt 2011

holky inak fakt asi pridite ku mne a ja vas naucim malovat na torty, ono to vobec nieje tazke , je to len o tom, aby vam niekto povedal ako drzat stetec, ako namiesat farbu a ako ju naniest na tortu 😉 mam to odskusane na babulkach len je to o tom, ze sa to musi ukazovat kazdej osobne a od zaciatku, no kludne holky ste vítané 😉

anibas
28. okt 2011

@zuzana124 nááádherná tortička 😵 😵

anibas
28. okt 2011

@pristela rada by som prišla, ale problém v tom, že na PDT farba nechytá - je mastná 😠 😠 😠 😀

anibas
28. okt 2011

ale torty nááádherné
No - z 15 min. to bolo 30 min. - zákon schválnosti - chýbal mi jeden biely a jeden čierny uholník 😠 😠 tak mi došlo, že ešte štepovanie a ešte trávu a som sa pobavkala
Ale kuchyna už uprataná- vedrá a cukor a pomôcky z dohľadu 😀 😀
LENŽE: mama mala narodky a pozvala nás v nedeľu na obed - asi by pasovala torta ??? 😨 😨 😨

pristela
28. okt 2011

@anibas ja ked modelujem postavicky z MMF pouzivam vela ceru a pak su mastne , takze tiez farba nic moc, no naposledy som farbu zmiesala s praskovym cukrom a v pohode chytila, slo by to lepsie asi so solamylom ale ten som doma nemala, a neskusala som to ani na vacsiu plochu, ale isto aj to musi nejak ísť 😉

anibas
28. okt 2011

Babuľky dobrú noc - idem spať - bo nevidím na oči - pekný vííííííkend 😉 😉

broucek2
29. okt 2011

@katy1979 ta je krásná

vecernicci
29. okt 2011

@jakelina fakt krásná, jednoduchá a krásná 😉

vecernicci
29. okt 2011

@pipka tak vidíš, jsi se toho bála a je dokonalá, možná hezčí, než nastojato a hlavně se určitě líp krájela 🙂 jinak v rukavičích barvím jen černou a bordó, ty mi nejdou umýt, jinak si je neberu
@adka_praha ten je kouzelný, malá bude určitě nadšená 😉

vecernicci
29. okt 2011

@zuzana124 krásný dortík a ty růže 🙂 ty malé kytičky máš na drátkách? S těma ještě nejsem moc kamarád, nějak mi to nejde. Po mně chtějí většinou 3D dorty, zrovna dneska dělám zase šneka, už čtvrtýho 😉

lamps
29. okt 2011

@pristela 😅 mega vykrajovačkou, ktorá ma priemer 10,5 cm. Ale tá torta je malinká s priemerom len 18 cm, preto je na nej tá margarétka taká veľká a vážila len 1,6 kg. 😅 😅 😅

jakelina
29. okt 2011

@anibas do šlehačky jsem dala bílou Orion čokoládu.
@lusil2005 já skusím tomu pánovi napsat a děkuju.