Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
29. okt 2011

@pristela ja sa hlasim teda k tebe na kurz malovania veeelmi rada by som si to skusila a naucila sa to 😵

janulkamartinko
29. okt 2011

@yamahafazer Tušim mame podobnu skusenost,mne zas pisali ,že mnou objednany tovar nemaju ze pride buduci tyzden tak som im pisala nech moju objednavku zrusia ze nemozem tolko cakat,a ziadna odpoved,tak neviem ....

pristela
29. okt 2011

@dm1 😀 dani si vítana, kedykolvek 😉
no ja som na vas aj myslela, ktore ste v noci piekli, som si za vas kooonecne lahla do plnej vane horucej vodyyy, so svieckami a cas.novym byvanim 🙂 o 2hod.v noci 😀 😀

dm1
29. okt 2011

@pristela aj ja by som sa veru tak vyvalila do vane, pena, sviecky, casopis... ale zial mame po prerabke len sprchac mooooc mi chyba tento relax casto som tak vegetila 😒

broucek2
29. okt 2011

přidávám svoji noční, snad se bude líbit oslavenci
Ještě přidávám foto sovy v řezu

pristela
29. okt 2011

@broucek2 mnaaaaaaaaaaam , to ako naschal ten rez 😀 jasne ze sa bude pacit, je kraaasny

@dm1 Dani , no tak to aby si prisla na dva dni 😝 😝 😝

Holky prosim vas kde rychlejsie schne a tvrdne MMF , v teple ci v zime ?

broucek2
29. okt 2011

@mizulienka taky po dortách ráda koukám na flickru a picasa

katy1979
29. okt 2011

@mizulienka tak problemy so skolkou su asi vsade tu tiez neprijmaju kazdy rok niekolko desiatok deti. ale viem ze sa to pocas roka v skolke meni za minuly rok sa vystriedalo niekolko deti v jednej triede a novy este aj v maji nastupovali. treba raz za cas skocit za tetou riaditelkou a popytat sa. nech si ta zapamata kto sa neozve ma vacsinou smolu.

idem docitat

vecernicci
29. okt 2011

@broucek2 krásný Tomáš a pěkně velký dort, tady skoro každý chce tak 2,5 kila 😠

můj čtvrtý šneček a adventní věnec, zatím bez svíček, už jich mám hotových 5, tak dávám jen jedno foto

broucek2
29. okt 2011

@vecernicci oni neřekli, jak chtějí valký, ale je to pro rodinu, takže si asi budu moci říci za materiál a něco málo za práci. Na kšeft nepeču

dadka212
29. okt 2011

@pristela ďakujem 🙂

ikula2
29. okt 2011

@dadka212 kraasne torty a ta dyna no krasa
@mizulienka vydarena tom a jerry 🙂

tak ja pridam moje nocne, uz som nevladala vcera, tak aj manzel pomahal

sofi07
29. okt 2011

@pristela jaaaaj, hned by som sla k tebe na kurz, skoda, ze nie si blizsie 😢 . prid urobit kurz do Ziliny 🙂. kreslit som nikdy nevedela, ale mne by asi ani 100 kurzov nepomohlo 😀 .

bzucinka2
29. okt 2011

@broucek2
@katy1979 to mate zaujimave, mne nastastie v pripade potreby postrazi maleho ani nefrfle, raz mal prippomienky a ked som mu vyratala co vsetko som uz kupila za peniaze z toriet tak stichol 🙂 a odvtedy ani nepipne 🙂
@pristela ako ukladate obrazky z toho flickru, mne sa nedaju ulozit len obrazky odtial ☹
@pristela ked zorganizujes stretko hlasim sa 🙂 to sa neda malovat na hocijaku hmotu? na aku malujes ty a akymi farbami? 🙂

yamahafazer
29. okt 2011

@janulkamartinko a uz si aj zaplatila?lebo ja uz to mam zaplatene a to ma najviac stve tak dufam,ze mi to v pondelok pride

vecernicci
29. okt 2011

@bzucinka2 obrázky na flickru ukládám tak, že na něj kliknu objeví se dva řádky kliknu na medium 640 a pak už jde uložit, teď jsem na to přišla 😉

daria77
29. okt 2011

Bože baby, nádherné torty ste popridávali,úplne všetky 😵 ,ale malý je najviac uchvátený Tomášom od @broucek2,po takej túži k narodkám,tak ak sa nenahneváš ,uložím si ju ako inšpiráciu 😉 ....ale ja nemôžem ani z tej tekvice ani z 3D slimáka..proste nádherné torty dievčence 😵 😵

dada78
29. okt 2011

@vecernicci super inšpirácia na adventný veniec, môžem opakovať ?
všetky tortičky zase exkluzívne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vecernicci
29. okt 2011

@dada78 klidně se inspiruj, takovýhle jsem před dvanácti lety viděla někde v časopise a od té doby dělám věnce, bože to to letí 😝, ty kalíšky peču hvězdičky 😉 položené na formičce na bábovičky a pak vypadají jako kalíšky na svíčky, jinak pro jistotu to mám propíchnutý párátkem, aby to bylo pevnější.

vecernicci
29. okt 2011

@ikula2 ta s trubičkami je úplně luxusní, škoda rozkrájet 🙂

petusko
29. okt 2011

ahojte 🙂 tak pridavam moje tohtotyzdnove rychlovky popri praci 😝
inak ta lidl cokolada je naozaj ina, vobec sa mi v slahacke nerozpustila 😒 Ale krem bol super, s kuskami cokolady 😅

petusko
29. okt 2011

a este som piekla aj sama sebe 😀 ale len taku obycajnu a dala som tam parizsku slahacku, co sa da kupit v kelimku a dokonca sa mi zdala lepsia ako ta varena, taka slahackovejsia 😅
Pomahali mi deti, takze trubicky maju vsetky velkosti a smery 😀 a v polovici polievania cokoladou mi prisla navsteva, takze to vyzera hrooooozne. No co uz 🙂

zuziq
29. okt 2011

@ikula2 ta trubickova torta je krasna. Lepila si trubicku na hmotu? Nebudu tie trubicky take papierove ked naberu vlhkost? 😕

pristela
29. okt 2011

@bzucinka2 ja to s obrazkami robim ako mi poradila @dm1 stlačís ctrl spolu s print screen a pak vlozis do malovania-taktos a ti okopiruje cela obrazovka monitoru , pak uz len v tom malovani orezes ako chces a ulozis, men to tiez predtym neslo ☹

@petusko mne sa vzdy rozpusti asi si ju roztapala kratko, tortick suproveeeee

daria77
29. okt 2011

@petusko tá kniha je užasná :D

dm1
29. okt 2011

@petusko ja pouzivam iba tu a bezproblemov sa rozpusti v slahacke. len ja to miesam pokial sa nerozpusti aby sa mi nepripalovala v hrnci 😝

petusko
29. okt 2011

@pristela
@dm1 ja neviem kde bola chyba, miesala som to stale, uz to zacinalo bublat, ked som to odstavila 😒 este aj pocas chladnutia som to miesala aj tak tam take mikrosuciastky 😀 zostali. Ale vyslahat to islo dobre, aj chutovo bola fajn, trosku mi to pripominalo straciatellu, len cokoladovu 😅

pristela
29. okt 2011

@petusko a mala si sporak na najmensej teplote, alebo takej strednej? nemalo by sa to na velkom bo sa ti nestihne rozpustit prv nez zacne vriet

svetielkoand
29. okt 2011

Baby, prosim vas, poradite mi, ake ovocie (ak vobec) sa hodi ku gastanovej plnke? Dakujem

daria77
29. okt 2011

Ja som robila len takú jednoduchú pre synovca ,taká malá pozornosť.Len tá sova dostala rozne pomenovania,pre svokra je to krtko,syna sliepka,pre otca trpaslík,tak neviem či sa mám tomu smiať ,alebo plakať ,ale dúfam ,že aj snaha sa cení............Je to také menšie prekvapko ,tak dúfam ,že sa mu bude aspon trochu páčiť,oneskorená ,ale predsa