Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
29. okt 2011

@dm1 ten tu asi neseženu. Minule jsem kupovala hnědý myslím z Topoĺčan a teda vytočila jsem se, protože je v něm cca 10 % cukr krystal, takže fakt nepoužitelný na cokoli

broucek2
29. okt 2011

@dm1 nějaký citron či kys. citronovou nebo aroma nedáváš?

simasa
29. okt 2011

@dm1 Dani, bola to sugarflair gold - tekuta. Vedela som, ze s prachovou to neurobim, tak som kvoli tomu objednala tuto. Ale teda sklamana som z nej...

marianna1s
29. okt 2011

ahojte potrbovala by som cesto na večšiu tortu do formy aby mi visla aspon 4 poschodova poradi dakto? dakuejm

ikula2
29. okt 2011

@simasa ta kniha je velmi krasna, vydarila sa ti hlavne ten tvar, krasny. Tu zlatu ja davam len stetcom na vrch a je syta

broucek2
29. okt 2011

@simasa taky bych jen natřela povrch tou zlatou

anibas
29. okt 2011

@simasa to musíš s žltej hmoty urobiť ozdobu a tú natrieť zlatou farbou rozrobenou v alkohole 😉

simasa
29. okt 2011

@ikula2
@broucek2 D ja som skusala aj potriet, ale to bolo take nerovnomerne - niekde viac, niekde menej, vobec sa mi to nedalo poriadne.

ajkaag
29. okt 2011

ahoj baburky, piekla som dnes mramorovy korpus zo 4 vajec do 24cm okruhlej formy a je nejaky nizky, neviete kde mohli soudruzi z NDR udelat chybu? No ale bude to torticka pre nas, takze ju kazdopadne zajtra naplnim, len som sa este chcela popytat, idem tam davat mascarponeovo-slahackovo-bielocokoladovu plnku, mam dat aj dzem? Jo a slahacku som neprevarala iba nechala rozpustit cokoladu, bude problem? mala som ju radsej prevarit? Len aby som vedela co cakat 😉 Dakujem za trpezlivost so ziaciatocnickou 😉

vera_vila
29. okt 2011

@ttterysek Děkuji... No, já jsem svůj první dort potahovala MMF, teď jsem chtěla zkusit FM, protože za 14 dní budu péct dort bratrovi - ten bude tak s MMF a další týden asi upeču dort i strýci - a ten bude asi zase s FM.
Mě se ten FM nakonec tak nějak povedl, krásně se mi rozválel, krásně mi sedl i na ten dort, akorát ty křivé boky dortu pod ním jsou vidět...
Mě ten mramorový korpus taky trochu padl, ale pak jsem četla, že se nemá vyklápět hned, ale tak 5-10 minut po upečení, že jinak spadne... Tak příště zkusím počkat... Bratr si taky poručil mramoráč, tak mu ho udělám, akorát ho budu dělat do čtvercové formy a pak z něj vyřezávat auto... Chěla jsem mu prvně udělat 3D, ale zatím se na to necítím a z toho mramorového by ten efekt na tom autu, co si poručil, asi vůbec nevynikl...

simasa
29. okt 2011

@anibas tato uz bola tekuta. Nabuduce fakt vyskusam zafarbit na zlto a az potom tu zlatu do toho.

anibas
29. okt 2011

moje nové prírastky - je tam aj tá tortička a lá bytová dekorácia

simasa
29. okt 2011

@ikula2 To D malo byt dakujem, len sa mi vybila baterka a nevsimla som si, ze to nie je dokoncene 😅

desmodka
29. okt 2011

baby prosim vas mohli by ste sem hodit postup na coko hmotu??? dakujem

vera_vila
29. okt 2011

@broucek2 Já jsem dělala MMF taky zatím jen jednou, myslela jsem, že se z toho zblázním, jak mi to přišlo tuhé a nakonec jsem to trochu rozehřála v mikro, na pár sekund, ona krásně změkla a skvěle se s ní dělalo... Dělala jsem tento recept:
175 g bonbonů, 500-600 g přesátého pr. cukru (ani si to celé množství nevzalo), 2 lžíce citron. šťávy (nebo 2 lžíce vody s 1/2 až 1 lžící kys. citronové), 100%ní tuk velikosti vlaš. ořechu (asi jedna čajová lžička zkrouceného tuku). Po rozpuštění bonbonů s tekutinou a tukem vmíchat naráz tak 400 g cukru, vyklopit na zbytek cukru a ten postupně vpracovávat (většinou si ho hmota nevezme všechen)... Pokud se barví, tak barvu přidat rovnou třeba do citr. šťávy. Válela jsem na škrobové moučce (líp se potom z hmoty dostává).
Snad Ti to trochu pomůže a příště se podaří...

zuba
29. okt 2011

Babule teraz som to z toho flickr skúsila uložiť ako písala vecernicci @ a fakt to už takto ide - takže ďakujem za návod. Je to jednoduchšie ako to robiť cez print screen 😉

vera_vila
29. okt 2011

@ajkaag já jsem taky měla mramor ze 4 vajec do 24 cm kulaté formy a taky mám ten dort nizoučký... Prý se nemá hned vyklápět, ale nechat ho ještě tak 5-10 minut stát, jinak prý spadne... Nevím, musím příště vyzkoušet...

ajkaag
29. okt 2011

@vera_vila ja ho tam mam uz dve hodiny, ani som sa ho radsej nechytala a aj tak padol ☹

zuba
29. okt 2011

a teda ide to keď tam dáte akúkoľvek veľkosť tej foto -vytešujem sa z toho 😀

vera_vila
29. okt 2011

@ajkaag Hm... Možná špatně vyšlehaný sníh... To si myslím, že byl problém i u mně, že jsem špatně vyšlehala sníh... No, těžko říct... Já jsem pekla mramor také poprvé a taky jsem z něj kvůli té výšce trochu zklamaná, ale třeba se nám příště podaří... Naštěstí i já to měla jen na dortík pro nás, tak jsem to nějak neřešila, ale za 14 dní doufám, že se povede líp a vyskočí a taky vyskočený zůstane...
Akorát mě štve, že jsem si nezměřila čas, kdy byl hotový, že možná mu uškodilo i to, že jsem mu otevřela troubu, abych zkusila, jestli je upečený (tak jak to škodí piškotovým těstům)... Nevím, holt musíme asi zkoušet... Začátečníci to mají vždycky těžké 😀

desmodka
29. okt 2011

@vera_vila podla mna to bolo malo vajec, ja do formy 22 cm davam 5 vajec, aby som mala tri korpusy

ajkaag
29. okt 2011

@vera_vila to teda, som sa herecka rozhodla ze upeciem synovi tortu k narodeninam a takto to vyzera 😀 akoze kolace peciem odusu hocijake, ale s tortami sa velmi nekamaratim 😅 Najviac ma potesil muz sa ma dnes vecer pyta ze a budes tam aj nejaky dzem davat? 😕 no ani ma len nenapadlo, ze by do torty aj dzem mohol ist 😅 ked ja sa tych tort tolko najem... a nabuduce sa isto podari uvidis 😉

desmodka
29. okt 2011

@zuba prosim das este raz ten postup 🙂 dakujem

lucula73
29. okt 2011

@ajkaag a na akej teplote si ho piekla?lebo ja napr. pečiem na 150 stupňov,pomaly,aby nevyletel prudko hore,potom má tendenciu klesnúť....alebo pridať vajíčka,ja som robila do 26cm formy zo 6 vajec a bol krásny vysoký,až pretrčal z formy,som sa bála že ho po rúre budem naháňať 😉

dm1
29. okt 2011

@simasa ja praveze farbim len s prachovou a krasne chyta aj na hnedu cokohmotu 😕

mariann2
29. okt 2011

@ajkaag ja robím do 24 cm formy z 5 vajec a je akurát zarovnaný s okrajom formy a nemusím nič zrezávať, pečiem na 150 st. a do tej plnky mascarpone s bieločokošľahačkou som pridávala mrazenú lesnú zmes, alebo kočky spomínali maliny 😉

dm1
29. okt 2011

@zuba a ako to ide? prehliadla som ten navod

dm1
29. okt 2011

@desmodka roztopis nad parou 200g cokolady ja roibm z tej lidlackej, odstavis a vmiesas tam 4 lyzice kukuricneho sirupu. Vylejes na foliu zabalis a potom das do chladnicky

ajkaag
29. okt 2011

@lucula73, @mariann2 presne som myslela ze asi este o jedno vajicko naviac by nabuduce mohlo pomoct, lebo piekla som to pri 160 stupnoch, ale skusim to nabuduce este napomalsie. Dakujem 😉

dm1
29. okt 2011

@broucek2 nedavam. zo zaciatku som davala tu citronku ale mne sa to akosik bilo s chutou torty tak nedavam nic 😝