Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuziq
30. okt 2011

baby nedate sem link na ten flicker? 😕

dadka212
30. okt 2011

@prettybaby jéj ďakujem moc za pochvalu 🙂 sa teším , že sa páčila a aj chutila 😵 😵

dm1
30. okt 2011

@lusil2005 takto by som ja veru nemohla robit ze po hodinach spat to by ma uz nikdo nezobudil veru 😝

katy1979
30. okt 2011

@bzucinka2 lebo vcera sme flickr okupovali my a tak sme slintali ze sa mu draty spalili a tebe uz nesiel 😅

vera_vila
30. okt 2011

@reruna No, je to můj druhý dort 🙂, ale děkuji za pochvalu... No, potah se zatím nerozpouští a podle receptu, podle kterého jsem to dělala, tak paní taky používá potahovku a taky se jí to nerozpouštělo... I přesto, že není máslový... V podstatě je to pařížská šlehačka...
Já jsem také nalévala tu vodu až když jsem měla mouku, ale myslím, že jsem špatně vyšlehala sníh... Ale jsem ráda, že i zkušené dortařky s ním mají občas problém... Třeba se příště povede...

dadka212
30. okt 2011

ja práve obdivujem tieto torty....hlavne tie postavičky 😨
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.13729...

dm1
30. okt 2011

@pristela prosim ta akymi stetcami malujes ty? ja vobec akosik neviem najst tie spravne hlavne take tie tenucke na pidi detaily ako su oci a tak

katulkaaaaaa
30. okt 2011

ahojte torticka pre bratranca nechcelo sa mi nic vymyslat tak jedoducha 🙂 a zakusky ku kavicke 🙂

dm1
30. okt 2011

@dadka212 jj tie som uz videla neskutocna krasa

yamahafazer
30. okt 2011

@dm1 ta cokoladova torta ta je teda mnam 🙂 hned by som si odkrojila a ta ruza krasna

@dadka212 toto sa aj mne paci ma ich fakt krasne by som chcela vidiet ako to robi tie postavicky

katy1979
30. okt 2011

@dm1 kup si dvojnulky stetce.ale tie su uz naozaj tenucke alebo potom nulky ci jednotky ak na tenke a male veci. neviem co mas blizsie ale bud v umeleckych potrebach alebo aj v modelarstvach maju take tenucke

katy1979
30. okt 2011

@dadka212 krasne krasne ja nechapem ako to ti ludia robia

zuzana124
30. okt 2011

@vecernicci to ukladanie som vyskúšala ako si radila a je to oveľa jednoduchšie, super, ďakujem 🙂

ttterysek
30. okt 2011

@vera_vila já ho ale vyklápěla až asi po půl hodině...to asi nemá vliv na to,nevím čím to bylo 😒

ttterysek
30. okt 2011

@vera_vila dnes jsem dělala mramor znovu a sníh jsem tentokrát šlehala bez cukru a tentokrát mi nespadl 🙂 nevím jestli taky máte takový recept, že se sníh má šlehat s cukrem,ale tak už to já dělat nebudu,protože ten sníh nebyl tak tuhý,jako bez něj 😉

vecernicci
30. okt 2011

@dm1 já jsem koupila celou sadu štětců u vietnamců, je jich tam myslím 8 od úplně slaboučkých po silnější a jsou tam i super na nanášení práškové barvy a stály 99 kč 😉

janulkamartinko
30. okt 2011

@vecernicci jej toho slimačika som obdivovala na TOM ak sa nemylim,je prekrasny

janulkamartinko
30. okt 2011

@anibas Nadherne tortičky,obdivujem 🙂

janulkamartinko
30. okt 2011

Ja som tento tyžden robila len dve :( kamaratke k narodeninam,kde som pouzila novu černicovu borduru,z ktorej sa vytešujem 🙂

janulkamartinko
30. okt 2011

A na prvy rocik,neviem mam z nej strach pri odovzdavani,lebo kompliment mojej sestry na nu bol,že hlavne,že sa da zjest...je až taka hrozna? :(

mrka2
30. okt 2011

@janulkamartinko krasne su obe! nic si nesmies robit z kritiky 😝 mna tiez svagrina skritizovala,ked som priniesla svokre malovanu tortu,ze nejako som si to ulahcila... 😠 no dotklo sa ma to velmi,ale hodila som to za hlavu 😔 macko je krasny, Samko sa isto bude velmi tesit 😵

zlatat
30. okt 2011

jéj aké krásne torty pribudli ... chválim všetky 😉

ja som tento týždeň mala tieto: tá s MIckey mousom je pre nášho Radka k jeho piatkovým narodeninám

zlatat
30. okt 2011

@janulkamartinko je krásna a z kritiky si nič nerob, kašli na to

janulkamartinko
30. okt 2011

@mrka2
@zlatat dakujem vam,snad sa pani bude pacit,uvidime....

vecernicci
30. okt 2011

@janulkamartinko ne nemýlíš se, dala jsem ho i na TOM, už je budu dělat poslepu, už je to můj čtvrtý 🙂 náhodou ten s medvídkem je krásný, sestra pro oči nevidí 😉 ten růžový je takový jemňoučký 🙂

evelin116
30. okt 2011

baby vyzera podla vas tato torta ako marcipanova??? a co si myslite kolko stala? len nech je sranda. 🙂 ja som cukrarka a takuto tortu som nespravila ani ked mi dali po prvy krat robyt tortu na ucnovke..akoze je to totelne.to dala robyt svagrina..a to cenu radsej ani nepoviem lebo by ste asi odpadli a ani by ste mi ju neuverili

evelin116
30. okt 2011

@janulkamartinko zaujimal by na tvoj nazor co na to povies?

janulkamartinko
30. okt 2011

@evelin116 nevypada ako marcipanova,skor len puncova poleva na vrchu? neviem ja by som za nu pytala asi 20 eur je to moc?

vecernicci
30. okt 2011

@zlatat tak ten hrad s rytířem je úplně luxusní, nad ním tady slintá starší syn 😀 i ostatní jsou perfektní jako vždy 😉 škoda, že dělám dorty jen pro kluky ☹ já chci taky dělat růžový holčičí 😉

daducha
30. okt 2011

@zlatat krasne,a hlavne sa mi rytier v zbroji paci 😵

@janulkamartinko môzes byt kludna,urcite sa bude pacit ,je zlatucka 😉