Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
2. nov 2011

@vecernicci krásné jsou ty perníkové adventní věnce, myslím, že za cenu 250-300,- Kč se budou prodávat dobře, nasadila bych nejdřív vyšší cenu a kdyby to nešlo, tak se vždy dá dát sleva v druhé půlce toho jarmarku, aby se to prodalo...

gabka32
2. nov 2011

@adul67 děkuji za pochvalu 🙂 korpusy (těsto ořechové) jsem mazala jahodovou marmeládou a krém máslovo-pudinkový (tentokrát jsem dala jahodový pudink, ale moc poznat nebyl) a čerstvé jahody... ty teda dalo práci v polovině října sehnat, ale babička je šikovná 😉 tak mohl být dortík naplněn podle přání 🙂

broucek2
2. nov 2011

@pristela tak to závidím, naštěstí nedělám na zakázky, takže ceny od lidí mě netrápí, ale je pravda, že málokdo chce dát tolik za dort. Nejlepší by bylo, kdyby si sami vyzkoušeli udělat a nazdobit dort a viděli, kolik času to vezme, pak by nikdo neřekl ani popel.

lukika
2. nov 2011

@sofi07 tie perníčky sú nádherné zdobíš ich bielkom alebo tým profesional royal icingom ako písala danciacik otáznik

lukika
2. nov 2011

@mizulienka ved to je super ja by som potrebovala také veci ja ešte nemám takú výbavu na pečenie ako vy ja by som si určo kúpila a ako to vyzeralo ako normálne z obchodu otáznik neviete niekto či nemajú aj u čínanou v BA alebo v TA a okolí otáznik

bzucinka2
2. nov 2011

@zlatat krasny a to si ho ako robila z patchworku? 😨

mia114
2. nov 2011

@sofi07 naaadherne pernicky su krasne hnede a uzastne ozdobene 😵 a torticka kraasna 😵 prezrad recept na prernicky 😅
@rogerka krasne torticky 😵
@gabka32 krasna torticka a macko super 😵

danciacik
2. nov 2011

ahojte kočky, tak ja som nakoniec dnes do roboty ešte nešla až zajtra poobede idem. Tak dnes sa môžem pustiť do pečenia korpusov.
@sofi07 nádherné perníčky, klobúk dole. Ty mi nebudeš vedieť, či ten profesional royal icing je použiteľný tak ako bielok s cukrom? Myslím aby tie perníčky spolu aj držali

zlatat
2. nov 2011

@bzucinka2 je to veľká sada - rôzne krúžky, a iné pomôcky ( patchwork na ústočká, očká, labky,...) ... tými krúžkami si odmeriaš správnu veľkosť guličiek, z ktorých potom robíš toho macka

zlatat
2. nov 2011

DIEVČENCE - MÁM NAVYŠE 1 JEDLÉ LEPDLO - ÚPLNE NOVÉ, NEOTVORENÉ. Chcete ho niektorá ? Predala by som vám ho. Omylom som si do košíka vložila dva kusy a jedno mi úplne stačí - vydrží to veľmi dlho.
Toto: http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/436/Jedle...

miamia3
2. nov 2011

@reruna áno ja som potom zistila že som sa pomýlila 😅 len to maslo...robila som nepečenú striešku práve a tam ide maslo , cukor a tvaroh a asi ma to zmýlilo.... 🙂

bzucinka2
2. nov 2011

@zlatat jaj no super, lebo krasne vyzera 🙂
j amam super objednavku tiez, jednoposchodova a ma tam byt traktor, auto, vlak, lietadlo aj lodka 😝

miamia3
2. nov 2011

@lusil2005 pomýlila som sa, nepridávam 😅

zlatat
2. nov 2011

@bzucinka2 pekne, a tipujem, že to má byť malá torta. 😀 😀 😀 😀
Ja mám teraz obj. na maličkú 2,5 kg tortu 😖 ☹ ... som si povedala, že menšie ako 3 kg nebudem robiť, ale akosi mám krízu - žiadne obj. 😢 😢 😢 , tak som ju vzala. Tento týždeň vrátane tej malej 2 a potom až do Mikuláša absolútne nič. ☹ ☹ ☹ Na Mikuláša budem musieť do škôlky spraviť nejaké medovníčky ... uvažujem, že na ich vrch dám poťahovku a s patchworkom nejaké vianočné motívy, len neviem, či mi to pôjde a bude držať.

dm1
2. nov 2011

@zlatat ono idu vianoce tak teraz je toho vseobecne tak menej ved ludia setria na darceky. mne vcera volala jedna pani ze chce tortu na 23.12 uz to som zavahala a pani ze podkovu 😝 . Som jej povedala ze take nerobim a ked chcela teda kruh 30cm a som jej povedala ze moze mat tak 4,5kg podla vyzdoby ze to by mohlo byt a potom ze kolko??? to 40 eur stoji???? tusim radsej signal stratila lebo sa to stracalo. som jej povedala ze ked ma zaujem nech sa ozve a hotovo.

anibas
2. nov 2011

@dm1 ono celkovo keď opäť bude kríza - tak sa torty nebudú objednávať - ono nie je sranda zacvakať 30€ za tortu + darček 😝 😝 ja to úúúúúúúúúplne chápem 🤐 🤐 😉 😉

dm1
2. nov 2011

@anibas jj ved aj ja to chapem 😉 . Ale to radsej nebudem piect pre cudzich ale len pre blizkych ako darceky a hotovo

dm1
2. nov 2011

baby neviem ci tu este @sofi07 pravidelne chodi ak nie tak tu je link na jej recept na pernicky z jej stranok. pouzivala bielkovu polevu klasika pred casom tak asi stale http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o...

dm1
2. nov 2011

tak ta pani prave volala a ze chce tu tortu pred tymi vianocami aj za 40 😝 . Akoze teta chcela tortu obliatu cokoladou a ze hore kremom napisat vesele vianoce skoro ma urvalo take neeeeee. Ale ukecala som ju na napis z potahovky + nejake vianocne ozdoby aspon vlocky ci ruzu vianocnu tam dam

mizulienka
2. nov 2011

@lukika ked nabuduce pojdeme tak kupim 🙂

adul67
2. nov 2011

@dm1 už aj idem zajtra piect medovníčky môžem ta požiadat o priatelstvo na fb? 🙂

dm1
2. nov 2011

@adul67 jasne ze mozes. no ja som chcela dnes piect ale prevracala som celu noc tak neviem ci budem mat silu ☹

jakelina
2. nov 2011

@dm1 jejda, tak se na to dnes vykašli a odpočívej. 😉

adul67
2. nov 2011

@dm1 ked si spravít kafe smrták tak môžeš piect u mna to funguje horšie je už lenivost tu kava nezaženie 🙂 🙂 🙂

jakelina
2. nov 2011

@adul67 to znám taky, já jsem včera dělala malinkatou kittinku a táák se mi nechtělo, že jsem jí hlavu dodělala až dnes. Hledala jsem na ni postup a teda na Dortománii jsem našla, ale vůbec se mi podle toho postupu nelíbí, je to celé tělo z jednoho kusu, jenom hlava zvlášť. Nějak mi to vůbec nešlo vytvarovat, ještě štěstí, že má šatičky a schovají se ty hrozné ruce a nohy 😀 😀

adul67
2. nov 2011

@jakelina občas to má asi každý tak si ju rada pozriem tu lenivu kittinku 😉 😉 😉

vecernicci
2. nov 2011

@sofi07 teda ty máš ty perníčky krásný, kam se já hrabu, musím se ještě hodně učit, chci zkusit to malování polevou
@ttterysek
@lussy23 děkuji za pochvaly, to potěší 😉
@gabka32 krásný méďa, příště u to půjde samo 😉

jakelina
2. nov 2011

@adul67 lrnivá kittynka, moje první tak je taková nedokonalá a ještě když se do toho nechce, to je děs 😖
Já vlasně ani nevím jak má vypadat, mám samé syny a jenom to občas vidím někde na dortu nebo v obchodech. Zblízka jsem si ji neprohlížela.

zdenallicka
2. nov 2011

@jakelina Typická je pro Kitty velikánská hlava.. V poměru k tělu je fakt veliká.. Máš ji malou.. Ale šaty jsou moc hezké..🙂 KOukni...

zdenallicka
2. nov 2011

@jakelina A taky Kittyna nemá ústa... ;)