Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca77
2. nov 2011

@pristela jáj takže zmätky narobila... ale ja český účet nemám, hm tak ktovie či u nej kúpim? 😒

dm1
2. nov 2011

@pristela jasne skusim segru vyslat este tento tyzden aby sme vedeli
@maca77 tu rozvalovaciu podlozku som aj ja od nej brala len to mam este u segry tak dufam ze prislo vsetko cenovo to sedi

zuzana124
2. nov 2011

ahojte baby, chcem sa spýtať či robila niektorá z vás tortu fotoaparát 3D. Mám totiž objednávku na takýto typ a lámem si hlavu ako by sa to dalo urobiť a či to vôbec vziať. Rozmýšľam že objektív by som urobila z rolády a telo by som asi vyrezala z plátov a dotvarovala punčovinou čo vy na to? A ešte ktorá hmota sa farbí najlepšie na čierno (viem že MMF určite nie), alebo radšej tu čiernu mám namaľovať na poťah? Ešte by som potrebovala jedlú bielu fixku ale už som prelúskala skoro všetky e-schopy a nenašla som, existuje vôbec biela jedlá fixka?

lusil2005
2. nov 2011

@jakelina skoda ze si tak daleko, by som ti aj poslala... 😒

dm1
2. nov 2011

@zuzana124 biela fixka nie je teda aspon som nikde nevidela. kup si bielu praskovu farbu lebo bielidlo sa rozpija a jedine s tym to malovat. http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=326&...

pristela
2. nov 2011

@jakelina ti vymodelujem , aku farbu chces?

pocuj , mne by mala Lusilka poslat zajtra tie moje-teda snad to vyjde inak brachu zabijem , som zvedava na ten marcoš , a mala by koncom tyzdna prist aj moja mama z Prahy , tak ak chces mozem ti zopar tych lesklych papierikov 😀 poslat, ona by to hodila v cechach na postu a je to 😉 len ja nepamatam kolko a akych mi Lusil nadelila 😀 😀

zuzana124
2. nov 2011

@dm1 jej ďakujem, ja som jeden postup našla, a s tou práškovou farbou nieje zlý nápad 🙂

pristela
2. nov 2011

@maca77 no ja cesky ucet mam , ale dnes som ho cely vybielila 😢 😢 to je taaak depresííívne 😢 😢

zajtra idem kupovat nove postele do novej spalne, baby budem mat spalnu v šatníku 😀 😀 a preco? lebo musim mat vacsiu pracovnu nez ted mam 😝 😀 😀 😀 stareho zo mna poráža 😀 som dnes burala take okienko vetracie 😝 sadrovala , zajtra by som mala malovat juj sa tesiiim 😀 😀 😀

jakelina
2. nov 2011

@pristela to jsi hodná, ale já tě nechci otravovat, však já tady někde něco vyšťourám a když ne, tak se bez nich obejdu. Ale moc si toho vážím, je to od tebe hezké. 😉

pristela
2. nov 2011

@maca77 no ja cesky ucet mam , ale dnes som ho cely vybielila 😢 😢 to je taaak depresííívne 😢 😢

zajtra idem kupovat nove postele do novej spalne, baby budem mat spalnu v šatníku 😀 😀 a preco? lebo musim mat vacsiu pracovnu nez ted mam 😝 😀 😀 😀 stareho zo mna poráža 😀 som dnes burala take okienko vetracie 😝 sadrovala , zajtra by som mala malovat juj sa tesiiim 😀 😀 😀 a budem tam mat velke stoly, aby ste sa s tymi tortickami pomestili 😀 ma dojdete ucit kvietky 😝

jakelina
2. nov 2011

@pristela a manžel spí ještě dnes doma nebo už jsi ho vystěhovala 😉 😀???????????

dm1
2. nov 2011

@pristela jeeej super takze uz aj priestory na stretko sa pripravuju 😵

pristela
2. nov 2011

@jakelina aale prosim ta ake otravovanie, neblazni , si tu pomahame vsetky navzajom , no nééé 😀 v klude napis a ja ti ich fakt preposlem , ja vela nepeciem a momentalne som maniak na baliace papiere, takze nakupujem ako diva vsade a vsetky 😀 mam ich vela , a vcera som nadabila ze ten ozdobny baliaci sa ani nemusi davat som nasla take pekne z potahovky 😉

pristela
2. nov 2011

napriklad takto sa mi to hodne paci http://www.flickr.com/photos/25863947@N05/62937...

dm1
2. nov 2011

@pristela to z potahovky je sice krasne ale aj tak sa bude musiet dat pod to nejaky papier a este kolko tej potahovky sa minie na to to pekne predrazi tortu 😝

maca77
2. nov 2011

@pristela tak to si viem predstaviť ako tm má z toho všetkého nervy 😀 a tá torta úžasná čo si dala link... no nič idem rozmýšľať kto by mi to v čechách uhradil 😀

lusil2005
2. nov 2011

@pristela ja mozem kludne nabalit navyse papiere pre jakelinu ked jej to posles. mam este cervene a modre, a ked na mna pekne @jakelina zaklipka ockami, supnem jej aj par zlatych 😀

pristela
2. nov 2011

@lusil2005 a kolko toho mam objednaneho vlastne ja? 😅

@dm1 hej, hej pravdu mas, i ked ta potahovka moze byt uplne na tentko vyvalkana, ja ked taketo davam na torty tak to ma asi len 1mm, skor by bol problem , pretoze ono to vypada byt pod tortou 😀 to by som na to musela preniest obalenu tortu 😕

lusil2005
2. nov 2011

@pristela mas 20 modrej, 10 cervenej a 30 zlatej. a ked natenko vyvalas tu potahovku, niesu tie "zhyby" take pekne oble ako na tom obrazku... 🤐

pristela
2. nov 2011

@lusil2005 hm, tak to sa bude dat podelit ja dam zo zlatej aj polovicu z modrej asi tiez mozem spustit polku , cervenu jej mozes zas poslat ty, cervenu uz viac nedam 😝

no ja som robila tu tu latku a to bolo vyvalkane uuuuuplne na tenulililinko a slo to

jakelina
2. nov 2011

@pristela to je krásné a z čeho jsi to dělala. Z MMF???

jakelina
2. nov 2011

@lusil2005 klipkám a klipkám a pěkně prosííííííííííííííím. 😀 🙂

pristela
2. nov 2011

@jakelina jo, ja robim vsetko len s MMF , Lusil je dobrá teta, neboj podelí sa 😉

jakelina
2. nov 2011

@pristela máš to nádherné, jsi šikulka. Já jsme poslední MMF úplně domrvila, dala jsem moc cukru a drobí se jak šlak. Musím udělat ještě jednu a nějak to smíchat, přece to nevyhodím. 😝

pristela
2. nov 2011

@jakelina jasne, to sa bude dat zachranit 😉 mne sa zatial mmf vzdy podarila 😕 jedinu , ktoru som nezvladla bola coko mmf, ta mi nesla bola tuha ako šlak 😖

vecernicci
3. nov 2011

@dm1 holky, jestli neseženete ty věci u ťamanů ve Valmezu, tak Vám je můžu koupit tady a poslat třeba k Tvojí ségře, kvůli poštovnýmu, když by ti to pak vzala na Slovensko. 😉

jakelina
3. nov 2011

@vecernicci tak nám to tam obhlídni a napiš co tam mají 😉 Já bych si taky koupila, kdyby ti to nevadilo

lusil2005
3. nov 2011

@jakelina kraaaasne si zaklipkala teta, kto by ti odolal? 😀 😀 😀

petusko
3. nov 2011

ahojte, pridavam moju vcerajsiu rychlovecku pre kolegynku, co odchazda.
Mali by to byt maky, moje prve a nerobene dopredu, davala som ic h na trotu este makke 😅

petusko
3. nov 2011

nie je to vidiet, ale na potahu su tiez maky, robene maliarskym valcekom 🙂