Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
3. nov 2011

baby moje tak vcera som sa popri malom bavkala s kazetou a mooc sa mi paci,je to moja prvotina tak kuknite

miciatko
3. nov 2011
dm1
3. nov 2011

@miciatko super hlavne obdivujem ze sa ti podarili upiect aj tie boky!

dm1
3. nov 2011

@miciatko no super len mne kamka este nepotrvdila ze ma eviduje medzi prihlasenymi ani udaje k platbe mi neposlala. hlavne ze uz napisala ze bude sugarveil 😖

jakelina
3. nov 2011

@miciatko to je nádherné a jak jsi to prosím pekla, ty boky??? 😲

miciatko
3. nov 2011

@jakelina na bokoch formy

miciatko
3. nov 2011

@dm1 to vazne ,no tak este ti asi povie .. .

pipka
3. nov 2011

@miciatko to je naaaadherneeeee 😉 si neuveritelna sikulka 😵 😵 😵

dm1
3. nov 2011

@jakelina
@miciatko jj na boku len ono to nie je take lahke upiect zalezi od cesta mne sa to na 3x podarilo predtym sa mi to krutilo a zviezlo po forme 😝

miciatko
3. nov 2011

@dm1 ja som robila z cesta co sem davala lusil ,len som tam primiesala trochu viac muky, mozno nahoda ze sa mi hned prva podarila 😕

vierkasteffi
3. nov 2011

mozem do plnky pridat namiesto masla heru?

lucul
3. nov 2011

ahojte, chcem sa opytat, nerobite niekto tortu na objednavku? potrebujem dcere na oslavu prveho rocku a baba co robila torty tu tak uz nerobi pre druhych, viete mi pomoct? idealne Pezinok pripadne BA a okolie

dm1
3. nov 2011

@vierkasteffi no ak vam take chutia tak kludne ja take veru nemozem a ani by som to nezjedla mne to smrdi 🤐

vierkasteffi
3. nov 2011

@dm1 lebo ked som ju vyslahala bola dobra a potom sa zrazila, a este sa chcem opytat aku znacku masla mozem dat?

lusil2005
3. nov 2011

@lucul Bratislavcaniek je nas tu dost, z Pezinku je Dadka212, skus jej napisat.

lusil2005
3. nov 2011

@dm1 pocuj teta, teba tusim vsetci ignoruju 😀 Monika, Kamka, Kamila z ciech... 😀 😀 😀 ale my ta tu lubime nahovado!!!! 😝

lusil2005
3. nov 2011

Zienky, nemate niekto nahodou postup na modelovaneho skrecka? 🤐

dm1
3. nov 2011

@lusil2005 😀 ale nakoniec ma vsetky nejako objavili aj Monika - hmota by mi mala prist dnes aj kamila nakoniec poslala skor ako pristele tusim 😀

dm1
3. nov 2011

@vierkasteffi ja pouzivam rozne masla dolezite je aby boli 82% ale najcastejsie z kauflandu. ale niekto heru pouziva normalne zalezi co komu chuti

vecernicci
3. nov 2011

@miciatko tak ta je dokonalá, máš ji krásně ozdobenou 🙂 😉

lucul
3. nov 2011

dakujem za odpovede

vierkasteffi
3. nov 2011

@dm1 mne skor vadi to ze sa mi zrazila plnka ☹ a v poslednom case sa mi to stalo 3x predtym sa mi to nikdy nestavalo preco sa mi to stava teraz

daniz
3. nov 2011

Babky, ja normálne idem piecť cibuľu -tortu synovcovi, on cibuľu neznáša, tak aby mala sestra pocit, že aspoň raz
zje aj cibuľu 😀 😀 😀 . No a bud. týždeň idem robiť jachtu a nejakú tortu pre chlapca na 1. rok. Tak som zvedavá.
Ja som začala používať maslo z PL je omnoho lacnejšie a vynikajúco sa s ním robí...

jakelina
3. nov 2011

@vierkasteffi někdy je to máslo už zmražené a pak se srazí, záleží jak to skladují v obchodech. Když se ti to stane, tak trochu nahřej nad parou a znovu prošlehej.

dm1
3. nov 2011

@vierkasteffi a skusala si ju napravit? nachvilocku do mikrovlnky tak 10 sekund a preslahat? mne to zatial vzdy pomohlo. Alebo zaslahat cele to zrazene pomaly do trosku masla tak 50g staci a ono sa to krasne spoji

katy1979
3. nov 2011

@daniz ja tiez cibulu nejem a popravde ani taku tortu by som nejedla. mne by sa pri nej dvihol zaludok. tak snad to synovec berie menej radikalne ako ja.

dm1
3. nov 2011

no moja svokra sa zase priserne boji mysi a ked som robila tortu mysky na syre tak povedala ze z nej nezje ani kusok 😝

miciatko
3. nov 2011

@dm1 a ani nezjedla?? 😀

daniz
3. nov 2011

@lusil2005 dlho som nečítala, to sa bavíte o tých fóliách? ja by som tiež nejakú 😕 😕 😕 . Ak sa teda dá..

daniz
3. nov 2011

@katy1979 on má 12 rokov, a hlavne, že to bude torta.. 😀 😀 😀