Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
4. nov 2011

@katy1979 to ti verim 😝 . Rano ju odovzdavas hned? ja som si zatial urobila len "salat" , tanier a napis a zbytok az rano lebo este treba ten tvarohovy krem spravit. Pri maslovom uz som mohla mat tortu aj zjedenu 🤐

katy1979
4. nov 2011

@dm1 a rezen uz mas hotovy? a kedy ju mas mat hotovu ze krem robis az rano?
no netusim kedy pre nu presne pridu povedali ze rano. len dufam ze rano aspon to meno rychlo dorobim.

katy1979
4. nov 2011

huraa dieta mi akurat zaspalo 😀 pekne sa ulozil na gauc aj s tym kablom

dm1
4. nov 2011

@katy1979 nemam lebo bude z puncoviny a do nej nemam krem 😝 . Pridu si pre nu zajtra o 5

broucek2
5. nov 2011

@katy1979 při malém fakt nezávidím, taky mám pocit, že mi vždycky Verča ty noci, co musím dělat dort nějak blbě spí a chce se bavit u mého zdobení.

katy1979
5. nov 2011

@dm1 tak to si trufas. ale vsak uz je jedna uz aj krem mozes robit do rana sa ti to pekne zachladi. rezen z puncoviny 😀 aspon zeleninovy

dm1
5. nov 2011

@katy1979 no inak sa neda kedze oslava je v nedelu az a bala som sa dat tvarohovy krem s ovocim uz v piatok do torty co ked vsetko v nedelu nezjedia? ale mm pojde s malym k babke tak by mala byt pohoda. Potah mam hotovy tak to snad pojde rychlo

katy1979
5. nov 2011

@dm1 tak ked budes sama tak to ano

lusil2005
5. nov 2011

@katy1979 no ale akeeeeho ty mas pomocnika! sa nedivim ze tak kraaasne pecies ked mas takuto vypomoc 😀 😀 😀 ta Kitty je nadherna!!!!!

lusil2005
5. nov 2011

ja som prave naliala cokoladu na cokotransfer, a teraz sa modlim... 🤐

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 a preco sa modlis? ci bojis ze sa nepodari? tebe a nieco nepodarit to by musel byt zazrak

pristela
5. nov 2011

@lusil2005 že ? som jej presne toto iste pisala na fb 😝
ale zabudla som napisat, že ta kitty vypada uzzasne sa tesim na fotecku vo velkom 😉 @katy1979

lusil2005
5. nov 2011

Zienky? Ked robite futbalku, aky velky davate polomer kruznice pri sestuholnikoch?

katy1979
5. nov 2011

@pristela to ju tam mam hadzat este vo velkom? vsak je taka ista ako ta predtym 😀 fakt si uz musim troska inu vymysliet. ale tak sa mi nechcelo zrovna teraz vymyslat

pristela
5. nov 2011

@katy1979 a co sa da na Kittyne vymyslat ? jedine ze das o 3kvietky viac na saty 😝 jaj snad mne to nikdy nikto neobjedna, to len vy blavaci to tam máte okittyované 😝 😝 😝 😝 😝

katy1979
5. nov 2011

@pristela najblizsiu objednavku na kitty ti kludne poslem 😉

dm1
5. nov 2011

@lusil2005 neviem co myslis presne. ja si odmeram priemer lopty, hodim do vzorca a podla toho co mi vyjde obreslim sablonu tej velkosti

pristela
5. nov 2011

@katy1979 jeej ty si milaa, ale nie dakujem 😝

katy1979
5. nov 2011

@pristela precoooo 😀 😀 😀 co ti ja tusim co maju s tymi kittynami

lusil2005
5. nov 2011

@dm1 ja nemam vzorec, aj ja si prosim vzorec, das mi prosim prosim vzorec? 😅

lusil2005
5. nov 2011

@katy1979 mam taky blby pocit, zajtra ti cvaknem svoj nepodarok 😀

lusil2005
5. nov 2011

@pristela pjekneeee, ale mne staci ta moja jednoknihova co mam robit 😀

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 chcela si povedat dnes. a neverim ze mas nepodarok. urcite to bude super ako vzdy. idem do hajan krpaty je zasa hore a beha po byte.

miciatko
5. nov 2011

@katy1979 tak to si mala riadneho pomocnika , dufam ze buse spat aspon do 10 😉

Baby vy jak ste tu dlho vcera strasili ... .

adul67
5. nov 2011

dobré ranko de ste všetky?ja že si tu idem niečo pozriet zo včerajška t to musím listovat desat strán dozadu tak toto je fakt úspešné forum 😀 😀 😀 😀 😀

reruna
5. nov 2011

Vy teda píšete, kdo to má dočítat 😀 ale jsem se dost pobavila s tou kozou, torzem a disney teroristama, někteří lidi fakt už neví, co by vymysleli! 😅
Chválím všechny dortíky, co jste přidaly, jste moc šikovné!
@broucek2 ukládám si jako inspiraci, moc se mi líbí, pořád nevím, jestli mám udělat tchánovi ten 3D klavír nebo jen takový maličký navrch jako ty...
@katy1979 teda ty máš malého nespavce! to bych byla úplně hotová, mě stačí, když se ti moji budí na střídačku několikrát za noc 😖

Ty perníkové věnce jsou fakt krásné, udělám to jak píšete, dám jim perníčky, aby neožrali věnec, teda jestli se mi to podaří 😅 A když to pečete už teď, tak to vám vydrží do Vánoc? O ten věnec mi ani tak nejde, to stejně asi ztvrdne, když to bude stát na stole jako ozdoba, ale ty perníčky? nazdobíte to a uložíte do krabice a vydrží to do Vánoc, bude to pak měkké? nebo to dáte do mrazáku, vytáhnete 14 dní před Vánocema, nazdobíte a dáte do krabice? Aby něco do Vánoc vůbec zbylo.....

adul67
5. nov 2011

@reruna perníčky sa peču tak dva mesiace pred vianocami podla toho ake máš cesto oni by mali do vianoc pekne zmeknut v krabici ale ja som mala take čo su hned mekké takže mi zostalo už len pár na tanieri po včerajšej néšteve takže upečiem nove k vianociam 😀

lusil2005
5. nov 2011

@katy1979 kati ale to nemozes ho kavou na noc napajat!!! makoveho odvaru mu musis uvarit... 😀

katy1979
5. nov 2011

@miciatko ze spat do desiatej uz pol hodinu je hore a ja s nim. joj ako mi v tej posteli bolo dobre.

no hodim kura do truby cumnem ci mame vobec zemiaky a zamiesim na medovniky aj ja.
ja som raz robila akurat medovnikovu chalupku ale to bolo pred par rokmi ale nieco vymyslime a upecieme

@reruna u nas isli vzdy medovniky do velkeho pekaca zagumickovane dookola a na balkone. tym vlhkom a zimou a mrazom boli makke medovniky. vsak tieto suche vydrzia par mesiacov. my sme ich dojedali este aj na velku noc