Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
7. nov 2011

holky, které děláte drátkované kytky, je dobré mít toto http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/me03-... nebo je to zbytečné?

danciacik
7. nov 2011

ahojte, ja som vám tu už včera chcela napísať ale mi bolo hrozne zle.
Robila som tortu podľa jedného plyšáka pre 3-ročného chlapčeka. Neviem, ja s ňou spokojná nie som a oni boli nadšení.
@sofi07 krásne tortičky robíš. No s ľuďmi je to ťažko. Najradšej by mali všetko zadarmo.

mizulienka
7. nov 2011

@mrka2 ja som vcera odovzdavala tortu pre moju tetu, bol pre nu manzel a ten ju vychvalil, ze maly bude vyskat od radosti a aj mala a potom volala teta (ona je iba 2 roky starsia ako ja :0))) tak ze hej, torta pekna, ani sa neozvali, ze ako im chutila, ci im chutila nic....mam ovela pozitivnejsie odozvy, ked peciem pre cudzich :0))

broucek2
7. nov 2011

@vlada111 brácha totiž bydlí na ulici Čápova a v únoru čekají malé, tak už dlouho vím, že chci něco s čápem, ale tak krásného určitě nebu mít

mrka2
7. nov 2011

@lusil2005 😀 😀 😀 ved ta lopta je uplne dokokonala,tak mala si preco narazat do stien 😀 😀 😀 no veru, to jeej je niekedy isto dolezitejsie 🙂

mrka2
7. nov 2011

@mizulienka no aspon ze ta ujo vychvalil 😀

tamichloe
7. nov 2011

@lamps ahoj,prepačte že vam v stupujem do rozhovoru.........prosím ťa ,idem piecť tu mramorovu tortu..ako to prekrajujete na 3časti,aby som to nepokafrala...ked som kedysi piekla 2torty za moj život 😀 😀 ,tak jeden dam na 2časti,alebo som napiekla viac a neprekrajovala...a ešte to mam fakt davať po lyžičkach aby vznikol mramor?nestači dať bledu piškotu a potom tak do kruhu tmavú?a ešte otazočka,v Galaxy nedostali už treti tyždeň margaretku,vykrajovačku,tu malu,a ja to už zajtra potrebujem(behnem tam ešte aj dnes)...na priori tam vzadu to nemavaju???dakujemvieš radšej sa ťa pytam,lebo s malou sa mi ťažko obeha cele mesto,kym to zoženiem,určite maš prehlad

lenocka23
7. nov 2011

ahojte babenky.... zasa stiham akurat polajkovat vase uzasne torty.... 😉
k "zakaznikom" sa moc nemozem vyjadrovat, kedze stale peciem najma pre rodinu a ako darceky a pod.. ale ked som robila na zakazku, cena bola samozrejme okomentovana, lebo ludia si fakt myslia ze ked sa pozname, urobim to za euro... 😒 to ze ja s tym mam naklady ich nejak netankuje... ale aj tak ma to bavi.. 😉
ale chcela som sa vas opytat na jednu vec... mate nejaky spolahlivy zdroj na jedle oplatky? v dec budem robit pre susedu a neviam odkial to objednat.. v ramci Ba by som si to asi radsej prevzala osobne ako postou... dakujem.

daducha
7. nov 2011

dakujem Vam baby,uz som to pustila z hlavy a aj ked mam alergiu na mlieko,tak som z torty jedla a nejake tie vyrazky na brade prezijem 😀 .Najväcsiu radost z toho mal môj muz a deti.Este len ten mladsi vcera poobede vstal a uz jak srsne sa na mna vrhli ci ju teda môzu jest .A uz z nej skoro nic nie je,uslo sa aj ucitelkam v skôlke 😉 .
Vlada stiham po nociach a väcsnou v piatok alebo v sobotu spia deti u nasich,tak to môzem makat uz od siestej vecer.Ale pravda je, ze uz je toho trochu moc, uz dva mesiace som nemala volny vikend a teraz akoby zazrakom zatial nic nemam,tak som zvedava ci to tak ostane.Ale v sobotu iden na cukrarske stretko tak sa tesim, moja penazenka uz menej 😀 .Ale nepride Kovac,ale www.formicky.sk tak som zvedava ci vôbec nieco nakupim 😖 .Hlavne je, ze bude vylet 😀

daducha
7. nov 2011

@vlada111 ta bocianova ma uplne dostala,je nadherna 😵 😵 😵

dadka212
7. nov 2011

@daducha krásne torty a nestraš s minitortičkami čakajú ma 2 stužkové 😀

vecernicci
7. nov 2011

@daducha krásné dortíky, ti co si pro dortík nepřešli jsou hloupí, neví o co přišli 😉
@vlada111 nádherná čistá práce, jako vždy 🙂

vecernicci
7. nov 2011

@sofi07 úplně perfektní dortíky, někdy jsou ty reakce takový divný, většinou, když dort přebírají chlapi toť moje zkušenost 😉

vecernicci
7. nov 2011

@danciacik super plyšák 😉 🙂

jinak děvčata mám nový úlovek, kámošky děda našel na půdě malířské válečky, a že je prý vyhodí, tak je kámoška zachránila pro mě a je tam taky takový zoubkovaný 😉 projela jsem je myčkou a chci je zkusit

dm1
7. nov 2011

@vecernicci ja mam tiez plnu igelitku valcekov len este nebolo kedy ich ocistit 😝 😅

inak tie reakcie ludi su fakt niekedy divne. Niektori tak krasne hikaju od radosti to je super pocit. A ked hovoria ze nic krajsie nevidili tiez si pomyslim ze keby videli tu krasu co je na nete tak by tak nehovorili 😀 . Ja sa na cene vzdy dohodnem vopred tak reakciu co sa tyka ceny som pri preberani este nemala veru zlu

broucek2
7. nov 2011

@vecernicci super, taky bych chtěla

danciacik
7. nov 2011

@vecernicci super valčeky, ja mám 3 ale sú na nich dosť veľké vzory

@dm1 a čo ak prešvihneš hmotnosť torty a cena sa zmení? Nemáš s tým problém?

lusil2005
7. nov 2011

@broucek2 dobre si pametam ze ty robis s marcipanom ze? da sa dobre farbit? nebudem mat problem zafarbit ho na zeleno? 🤐

dm1
7. nov 2011

@danciacik ja mam cenu dohodnutu bud +/- 5 eur takze v ramci toho pol kila sa vacsinou trafil alebo do urcitej sumy takze zatial to viac menej vychadza. Ak sa netrafim vacsinou moj problem. Iba ked ozaj netusim tak poviem ze neviem odhadnut a nech rataju ze to moze byt aj 6kg napriklad

broucek2
7. nov 2011

@lusil2005 ne, nebudeš, dělala jsem s marcipánem jednou, jinak dělám s mléčným a i ten jde barvit v pohodě

mikim
7. nov 2011

Ahoj kočky, strasne rada vam sme pozeram ake ste sikulky, rada by som teraz mojej malinkej k prvemu rocku skusila spravit torticku, rada by som snehobielu a cervenou kombinovanu. ale prosim poradte mi ako sa dopracujem k tej bieluckej, lebo som chcela skusat mliecny marcipan, je mnam, ale z toho biela nebude. mooc dakujem za radu

danciacik
7. nov 2011

@dm1 no ja to tiež riešim že poviem dopredu približnú sumu, väčšinou sa vtrepem tiež s odchýlkou tak pol kila. Len na niektorých vidno že sa im to nepáči.

dadka212
7. nov 2011

@mikim buď skús belobu je to vlastne biela farba, alebo kúp už bielu hmotu aj keď chuťou sa nič nevyrovná mliečnemu marcipánu tiež ho milujem 😀

broucek2
7. nov 2011

@mikim musíš to obarvit bělobou, ale pozor, ta je tekutější než gelovky, takže doporučuji tužší mléčný marcipán nebo jinou potahovku

dm1
7. nov 2011

@danciacik s tym som sa veru este nestretla. Vedia cenu ked objednavaju tak co spekuluju? ked nechcu nikdo ich nenuti objednavat 😉

mikim
7. nov 2011

dakujem vam, a bude z toho pekna biela, alebo mam radsej nejaku potahovku kupit? ja som to chcela cele sama vyskusat, prosim s ktorou kupovanou mate prima skusenosti? urcite je to tu pisane, ale tych stranok na docitanie je neurekom.a dakujem za pomoc

broucek2
7. nov 2011

@mikim bílá nikdy nebude úplně dokonalá, ale není to tak špatná. Já ji použila třeba tady https://picasaweb.google.com/112102346733242275... a z kupovaných mi chutná Smartflex

daducha
7. nov 2011

Jéézisi baby, tak som teraz mrkla na stranku www.formicky. a pruser 😀 .Maju krasne veci, ja snad ani penazenku nevezmem 😀 😀 .Uz teraz potrebujem straaasne veeeeela veci .

dadka212
7. nov 2011

@mikim kupovaná je najlepšia asi smartflex aj chuťovo (sú rôzne príchute) poťahovanie je super a postavičky pekne schnú 😉

lusil2005
7. nov 2011

@daducha oni tam maju neskutocne vecicky!!! a mne to este aj teta vozi! no odolala by si? 😅