Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
7. nov 2011

@mia1111 kubánsku ??? daj recept

vlada111
7. nov 2011

@jakelina a to si bola doteraz bez nej? Ja by som bez pilky neprežila 😀

mia1111
7. nov 2011

@anibas tu je, je perfektná a jednoduchá 😵
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23309

vlada111
7. nov 2011

@katulkaaaaaa obdivujem ťa. Som veľmi milo prekvapená, aký ozajstný kozovský výzor sa ti podaril. Popasovala si sa s tým vynikajúco, ši šikulka.

anibas
7. nov 2011

@mia1111 v´daka vyzerá dobre - ale nepoťahuješ ju asi ?

mia1111
7. nov 2011

Inak, babulky, chcem sa vám poďakovať za všetky rady, ktoré ste mi doteraz dali - ohľadom tortičiek 😵 😵 😵 . A aj všetky "like" od vás ma strašne potešili 🙂 . Najbližšie robím o 2 týždne tortu pre seba, tak vás zasa trošku budem otravovať 😉

mia1111
7. nov 2011

@anibas - nieeeee, to je len taká, miesto zákusku. Poťahovanú sme vyjedali cez víkend, teraz bude zmena 😉 . Už som ju robila a teraz som na ňu dostala chuť, tak už varím šľahačku 😅

vlada111
7. nov 2011

@anibas no šak si ho zhíčkam a o päť rokov bude len ležať na gauči 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
7. nov 2011

@vlada111 vladi to az tak?neblazni 😀 dakujem kazdej jednej ste perfektne!!!takuto podporu aku ma clovek od vas to sa dnes len tak nevidi,dakujeeeem 😵

vlada111
7. nov 2011

@mizulienka no a ja si dám samozrejme tiež 😀 😀 😀

mrka2
7. nov 2011

@katulkaaaaaa 😀 😀 😀 super koza! 😀 🙂

mia1111
7. nov 2011

@dadka212 - no, uvarila som ju a ako sa zohrievala, tak sa to normálne roztopilo, tak už vyzerá ako klasika šľahačka. Som zvedavá, či ju tak dobre vyšľahám...

jakelina
7. nov 2011

@vlada111 taky nevím, jak jsem to doteď mohla bez pilky přežít 😀 😀 😀

lucula73
7. nov 2011

@mia1111 ahoj,ja som z nej robila už tri razy,v pohode...ono aj v 33 % máš niekedy smotanu a vodu zvlášť,to treba riadne rozmiešať.....nech sa darí 🙂 ,ja som z nej robila šľahačkovojogurtový krém a držal krásne. 🙂

@vlada111 tú bocianú tortičku som si musela uložiť,je úžasná,aj keď robiť ju isto nikdy nebudem,ale aspoň obdivovať 🙂

@katulkaaaaaa tá koza je suprová,našla si nakoniec dáky postup,či to si z hlavy modelovala? 😉

mia1111
7. nov 2011

@lucula73 - ďakujem, už sa chladí, tak snáď sa mi podarí ju vyšľahať 🙂 😉

broucek2
7. nov 2011

@katulkaaaaaa super koza

broucek2
7. nov 2011

@vlada111 taky jsem právě uvažovala, jestli nesehnat nějaký plast a neudělat si do něj zářezy

dadka212
7. nov 2011

@lusil2005 ja som robila také ryhovanie podložkami čo brat používa v robote na plastové okná :D sú to takéto nie je to asi velmi vidno, ale nerobila som to nejako plošne len na kúsku a išlo to super 😀

jakelina
7. nov 2011

Ta moje čokoládová hrůza. ☹ Naštěstí je to fakt jenom pro nás a zase dlouho se do žádného čokoládového nepustím. 😒

dadka212
7. nov 2011

@jakelina podla mňa je krásna, žiadne nedostatky vôbec nevidím 😵

jakelina
7. nov 2011

@dadka212 mně se stašně lámal ten vrchní přesah z té čokolády a celé je to takové umatlané. ☹ Není to fakt sranda, dělat s čokoládou. Měla jsem to trochu víc nastudovat, jak se to má vlastně dělat. Já jsem to tak nějak splácala. ☹

dadka212
7. nov 2011

@jakelina teraz pozerám na FB ako vlastne vyzerá...ja som myslela, že je pospájaná z narezaných kúskov ako som to tu videla ale to vlnkovanie vyzerá akoby tam malo byť 😀

jakelina
7. nov 2011

@dadka212 už je třetina snězená a je teda výborná. Dělala jsem poprvé krém s Mascarpone, mňam. Jdu honem schovat kousek pro kamarádku na zítřek 😀 😀

dadka212
7. nov 2011

@jakelina ten biely? tak ten je fakt bombový 😀 😎

jakelina
7. nov 2011

@dadka212 ano ten s bílou čokoládou, je mňamoooooooooozní 😉

katy1979
7. nov 2011

@jakelina podla tohto tam ziadne nedostatky nevidim. pockaj kuknem fb. no a vsetko sa raz clovek musi naucit a ked je to pre vas doma tak moze byt aj s chybami.

ziizii
7. nov 2011

@anibas mozem poprosit aj ja este raz cely ten recept od mafky na bielkovu polevu na pernicky,dakujem

petusko
7. nov 2011

@katulkaaaaaa ja by som tej milej pani dala asi pod nejaku foto s tortou dala "like" 😅 aspon troska provokacne 😀
kozička je paradna 🙂

@dadka212 super napad s tymi podlozkami, mm chodi montovat okna a tychto veciciek ma plnu bednicku. pojdem si nejake uchmatnut 😀

krpcek2
7. nov 2011

ahojte baby, viem že od veci vám sem skáčem, chcem len dať do povedomia jednu šikovnú maminu, ktorá je na materskej s dvojmesačným bábom, má doma 10 detí a stíha robiť krásnu, nádhernú bižu, ktorú predáva,aby si trochu pomohla, prosím, pozrite si jej prácu a budem veľmi rada, ak si niečo objednáte a tým jej pomôžete 😉 http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=99821
Ďakujem.

jakelina
7. nov 2011

@katy1979 právě, že jsem se s tím nestresovala, když to je jenom pro nás. Ale kdyby to mělo být pro někoho, tak ještě teď roztápím čokoládu a už tady asi lezu od nervů po zdi.
Ani nevím kde to všechno nastudovat. Na dortománii o tom nic moc není a jinde jsem nic, žádné rady a vychytávky nenašla. 😒