Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
22. feb 2010

lenka ja som na torty od mamy videlapeknu tortu, ale to uz bolo davnejsie a tiez to asi bolo robene ako pise henikav

henikav1
22. feb 2010

no ak si z tychto nevyberies, tak ti ich idem kopirovat

lenka.pav
22. feb 2010

heni, kde ty na to chodis??? 😕 😕 😕

henikav1
22. feb 2010

len tak vymyslam
zle?? 😵 😵 😵

henikav1
22. feb 2010

no dobre tak este jednu, aby si sa nevedela rozhodnut 😵
http://thumbs.dreamstime.com/thumb_57/114660842...

henikav1
22. feb 2010

http://3.bp.blogspot.com/_N95oruWUxws/R0HgF0XcU...
tak a uz stacilo, hadam nieco najdes

lenka.pav
22. feb 2010

cessy, hladala som tam asi dve hodiny a nic som nenasla ☹ . potom som uz stratila chut 😒 . ja som jednu nasla na dortomanii, ale ta bola z tej vypichovacky
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=86&t...
obrazok 26669

vinka
22. feb 2010

Lenka neviem aké uhlie vyrábajú v dnešnej dobe.Ale vtedy to asi nevadilo ked ešte žije a má sa fajn.Už má aj dve deti moja sesterka. 😀 😀 😀

lenka.pav
22. feb 2010

vinka, a su ok? 😀 Ale nie, robim si srandu 😉

vinka
22. feb 2010

Hej,hej aj ich mama na podiv čo tolko uhlia pojedla. 😀 😀 😀

vinka
22. feb 2010

Heni ked budeš robiť tú tortu budem ťa do nebies ospevovať ked mi to pofotíš postupne aby som vedela ako nato. 🙂

lenka.pav
22. feb 2010

heni, kde chodis na tie obrazky? dobra si. pacia sa mi. Ale mohla by som ta poprosit, ze by si mi poslala aj tie tancujuce? nech je z coho vybrat.

henikav1
22. feb 2010

ok, poslem
posli mi pls do IP mail, polepim ich do wordu

neurologia
22. feb 2010

zeny vy pisate ako ceske zandarky....

opat pekne torticky...a ten macko nema chybu....

baby a este sa chcem opytat ako sa parcuje s tym valcekom-co ma na sebe vzor...to si vyvalkate hmotu a na to odtlacite a potahujete alebo odtlacate to uz na potiahnutu tortu... 😕

lenka.pav
22. feb 2010

neurologia, sice ten valcek nemam, ale viem, ze sa s tym najlepsie robi tak, ze si hmotu normalne vyvalkas a potom na nu s tym ozdobnym valcekom vytlacis vzor a potom s tym potiahnes tortu 😉

anibas
22. feb 2010

veruže ste sa rozpísali,

Heni synátorovi je už lepšie ?

Lenka ten tancujúci pár budeš robiť ako stencil ?

Páni, Cessy krásny macko, ako skutočný plyšák!

Ja budem mať v máji asi 2 objednávky na 1. sväté prijímanie - pre kamošky, ale to je ešte ďaleko ......

lenka.pav
22. feb 2010

anibas, uz parkrat som sa stretla s nazvom stencil, ale pravdu povediac, netusim, co to znamena. takze ti neviem na otazku odpovedat 😅

anibas
22. feb 2010

Lenka to je len ako vystrihnutá šablona a kresliš cez to, a keď dáš dole máš obrázok.

neurologia
22. feb 2010

ja som si aj myslela ze to odtlacim do vyvalkaneho a potom sup na tortu....ale potom som si zas kladla otazku ze ked "hladis"tu hmotu na torte ze ci to potom nezotries ten vzor....

dakujem za radu...booooze ja chcem opat nejaku tortu piect.... 😉

anibas
22. feb 2010

neu máš valček a ktorý, sú strašne drahé .... ☹ ☹ ☹

lenka.pav
22. feb 2010

neurologia, tie torty so vzorom sa uz moc uhladzat nemozu.... 😉 Ale vzor vacsinou nedostatky aj tak zamaskuje 😉
anibas, stale mi to nie je jasne. vies, ja som blondina. mozes mi to popisat este raz, ako sa s tym robi? 😀 😅

anibas
22. feb 2010

No ako ked so šablonou maľuješ na stenu, vyrežeš vzor a do diery hubkou dávaš farbu a ked šablonu odlepíš, tak na stene máš namalovaný ten vzor zo šablony . Už neviem jednoduchšie napísať.

anibas
22. feb 2010

Dala by som aj link, ale musím ísť kojiť, takže dobru noc.
Ak budeš chcieť, tak zajtra.

lenka.pav
22. feb 2010

oki, tesim sa 😉

lenka.pav
22. feb 2010

ahaaaaa, uz som pochopila! dik za presnejsi popis. ja som si to skor predstavovala, ze to z potahovky vystrihnem - vykrojim a pricapim na potiahnutu tortu.

henikav1
22. feb 2010

lenka ja som si tu pumu co som robila vytlacila normalne na papier a vystrihla, potom som si vyvalkala marcipan, nechala ho trosku oschnut , polozila som nan tu papierovu pumu a pekne strihala ten marcipan okolo toho papiera
anibas, dakujem za opytanie, maly mi tu vzdycha do ucha, ale uz je trosku lepsie, tak sa snad tej nemocnici vyhneme, dufam, uvidime v noci

lenka.pav
22. feb 2010

heni, diiiiiky moc! si zlata, ze to robis, ak ked je maly chory ☹

lenka.pav
22. feb 2010

dakujem vam za dnesnu prodnu debatu, ale uz sa s vami musim rozlucit. som strasne unavena, oci mi klipkaju, tak idem pomaly spat. strasne sa mi zajtra nechce do roboty 😝 . dobru noc a este raz diky 😉

henikav1
22. feb 2010

no to vies, uz sa trosku doma aj nudime, maly skoro stale spinka, staci mu ze je vedla mna a ze ma citi, trosku ho hladkam, ved co viac lieci, ako laskanie od maminy