Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tamichloe
8. nov 2011

@zdenallicka
@lusil2005 tak ked ju naplním,tak ju dam do chladničky teda...a zajtra marcipan z cukrikov 😵 dakujem

maca77
8. nov 2011

@zdenallicka to DINOCO si už dokončíš podľa nejakého obrázku z netu .... aspoň myslím že to je to auto čo má taký spojler vzadu 😅

bzucinka2
8. nov 2011

no idem zdobit medovnicky, kym maly spi, tak som zvedava co vytvorim 🙂

zdenallicka
8. nov 2011
bzucinka2
8. nov 2011

@dm1 v tescu je tescoma vakrajovacka na celu chalupku v akcii 🙂

yamahafazer
8. nov 2011

baby potrebujem radu ja som uplne zabudla,ze moj muz ked ma meniny aj narodky,ze nieco potrebuje do roboty tak som myslela,ze mu upeciem mafinky lebo tortu tam nebude niest a zas minitorticky stym je vela roboty len neviem ako mam tie mafinky ozdobit na vrch mate niake napady?dakujem

vecernicci
8. nov 2011

@zdenallicka tak na ruských stránkách jsem našla jen to co na dortománii, tak jedině půjčit si od dětí autíčko a modelavat podle něj, já tak taky dělala 3D mcqueena 😉

yamahafazer
8. nov 2011

a este na tie mafiny aj nieco natierate ked sa tam prilozi marcipan mozem ich napriklad natriet nutelou?spravima si cokoladove

vecernicci
8. nov 2011

@bzucinka2 jé ty máš krásný dortíky, můu si Tě přidat do přátel prosím? 🙂 😉

vecernicci
8. nov 2011

@yamahafazer tady je inpsirace hafo, jen si vybrat 😉 http://www.flickr.com/search/?q=cupcake#page=4

zdenallicka
8. nov 2011

@yamahafazer Já jsem pekla různé muffiny (ořech, banán, čokoška..) a na to stříkala krémy širokou řezanou špičkou a sypala zdobením, opraženými oříšky, čokoládou, kokosem, zapíchla sušený banán atd.. 😉 Vypadalo to tak nějak..🙂

lucula73
8. nov 2011

@vecernicci trochu od veci ....a tá bielková poleva na medovníčky vydrží aj nejaké skladovanie,ak sa neminie?včera som piekla,idem skúsiť dnes zarobiť tú polevu,len neviem koľko 😕

yamahafazer
8. nov 2011

@zdenallicka tie su peknucke,ale s kremom muzovi do roboty nebudem robit chcem ich marcipanom ozdobit,ale tieto su inak peknucke to skor doma by som len spravila
@vecernicci idem popozerat mozno ma niec trkne

vecernicci
8. nov 2011

@lucula73 já ji mám v lednici ve zdobícím sáčku a ještě zavřenou v krabičče a zdobím s ní přibližně tři dny a je furt v pohodě, nemám šanci ji spotřebovat najednou, s našima klukama, teda když zdobí se mnou a půlku jí snědí, tak to se spotřebuje hned 😀 😉

lucula73
8. nov 2011

@vecernicci 🙂 😀 ,tak ja skúsim teda iba z jedneho bielka a uvidím,či mi to vobec pojde....včera som inak skúšala tie biele tubičyk od dr. Oetkera,ale bohviečo to enbolo,jednak sa mi ruka triasla a ddáke husté to je....
A ozaj ,ak to bude mať husté,čím sa to dá zriediť?

vecernicci
8. nov 2011

@lucula73 já ty tubičky měla taky, jednou jsem to zkusila a šly do koše 😉 , když to budeš mít moc hustý, tak do toho kápni pár kapek citronové šťávy nebo vody 🙂

lucula73
8. nov 2011

@vecernicci dík moc,vyskúšam večer.... 🙂

yamahafazer
8. nov 2011

@pristela akurat na tie som natrafila 😀 a aj ztych som vybrala tieto mi hned padli do oka,ale modre kvetinky spravim
http://www.flickr.com/photos/41132251@N06/45054...

vejinka
8. nov 2011

ahojte babenky tak som sa rozhodla robit este jednu tortu na vianoce bude to zasnezena kniha otvorena ale cokoladovy vrch nie marcipan uz nemam a kupovat nejdem dalsiu robim az v aprili muzovi prsia na 30tku. Jak ma to zasaa chytilo az nechapem. Chcem sa spytat jak sa robia ruze s cokolady alebo niecoo ine chcem poliat coladu na obe strany dam tam snehuliaka mozno sanky a nejake kvety alebo neviem poradite daco? Diky moc

livia76
8. nov 2011

Poraďte prosím, neviem či to na obrázku bude vidieť, ale synovec má stužkovú, chcú 32 minitortičiek 7x7x7cm, a veľkú tortu pre 90 osôb, potiahnutú mandľovou poťahovkou, ja používam len kúpne, väčšinou K2 tá nám chutí najviac, zmestím sa podľa vás do 150 eur, mne vychádza, že len za poťahovku by som dala 60 eur 😵 😵 😵 😵 Našťastie majú ešte nejakú pani, čo by to za tých 150 spravila, takže môžem odrieknuť, tak neviem 😵 V´daka za akúkoľvek odpoveď a názor 😉 Inak Tu v BA chce cukrár za takéto niečo 290 eur 😉 😉 😉

reruna
8. nov 2011

@zdenallicka obrázek, co jsi dala, je Blesk McQueen, přemalovaný do barev stáje Dinoco, ale tyhle barvy v tom filmu nosí toto auto - jmenuje se King, tak možná máš vymodelovat tohle http://hrackypronejmensi.mimishop.cz/detail.php...
A já jsem to dělala bez návodu, jen podle těch autíček, máme je doma, syn je nadšenec 😅

akme
8. nov 2011

@dadka212 ja robím do štvorca formy 28x28cm 2x po osem vajíčok klasickú piškótu bielu a kakaovú každú potom 1x prerežem, potom je torta krásne vysoká farebná 3x plnená a potom striedam biely a tmavý plát

zdenallicka
8. nov 2011

@reruna Tak teď už v tom mám fakt guláš.. Chudák kluk.. 😀

reruna
8. nov 2011

@zdenallicka 😀 jaký tam chce autíčka? udělej jedno červený, jedno modrý a bude.... v podstatě se liší jen tím zadkem a ten King je trochu hranatější....

zdenallicka
8. nov 2011

@reruna No jenom to modré právě..

ziizii
8. nov 2011

babenky ja by potrebovala nejaky model Ferrarri dcera je uplne jak chlapec chcela by som jej k 18 🙂 alebo aspon pneumatiku 🙂 pomozte,diky

dm1
8. nov 2011

@dadka212 jj je len ona je taka malicka ale asi kupim to to uplne staci. Dnes som si zase kupila nove vykrajovacky na pernicky a aj sviecky som kupila tak mozem upiect nejake tie svietniky 😝