Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrianai
10. nov 2011

@jakelina
@pristela
nooo, otvorila som trúbu cca po 3/4hodine...aby som vyskúšala, či už náhodou nieje 😝 inak, zozačiatku som si myslela, že či to nieje ventilátorom v trúbe, tak pečiem bez neho, ale aj tak sa mi to občas stane.... a skúšala som korpus nechať chladnúť "dole hlavou" - aj vtedy...ešte som uvažovala, či to nemôže byť tým, že mám veľkú dávku cesta, lebo zvyčajne vtedy sa mi to urobí, ale teraz som robila štandard zo 6vajec 🙄 fakt som z toho blbá ...

mia1111
10. nov 2011

@adrianai - ja korpus po upečení nenechávam vo forme - normálne dám obruč dole a po pár minútach, keď už nie je taký horúci, dám dole aj spodnú časť formy a korpus dám na mriežku, nech "dýcha". Zatiaľ (klop-klop) bol vždy fajne upečený.

mia1111
10. nov 2011

@adrianai - inak, ja neotváram trúbu čo najdlhšie, ale tých 45minút je myslím ok... a či je upečené zistím aj tak, že sa mi korpus oddelí sám od formy. Zatiaľ sa mi táto "pomôcka" osvedčila 😉

mia1111
10. nov 2011

@dadka212 - Tebe som chcela ohľadom tej šľahačky, tak podarila sa, všetko OK, ale na mňa je mooooc "tučná", ostanem verná 33% 😉

pristela
10. nov 2011

@adrianai hej, hej ani ja neotvaram ruru a tiez zistujem tak ze je hotovy ak sa odliepa od krajov, myslim ze zo 6vajec je 45min malo

livia76
10. nov 2011

@dena ja som z BA ale budem tam len budúci týždeň takže by som mohla len vtedy 😉

adul67
10. nov 2011

@reruna dakujem niekedy skusím aj ten jogurtový ked ja sa bojím že v tej torte mi vytečie alebo sa mi roztopí potahovka to musím vyskušat najprv pre nas 🙂

mia1111
10. nov 2011

@adrianai - ja inak pečiem napr.čoko korpus zo 6vajec cca 45-50 minút (na 180°C). Ale tak každý korpus sa pečie inak...

pipka
10. nov 2011

@lusil2005 no mooja sikulka si, super si to zvladla 😉 normalne som cakala, ze ako bude ta torta vyzerat...ale macko je aky super 😀 a to na boku su lode? ci? 😕 moje slepe oci nevidia 😝

pristela
10. nov 2011

@adrianai
@mia1111 aha ja peciem vsetky korpusy len na 150 °C

mia1111
10. nov 2011

@pristela - ja pečiem na 150 mramorák, to je OK, ale napr. ten čoko korpus pečiem na 180 a ešte sa mi nestalo, že by sa mi nepodaril. A je super, vláčny, vôbec nie vysušený, možno preto, že ide doňho aj olej 😉 . Ako vždy sa držím receptu, keď píšu menej stupňov, dám aj ja menej, ale sledujem hlavne, či sa mi oddeľuje korpus od formy, to isté robím aj pri koláčoch. Keď sa oddelí, skúsim špajlou, či sa nelepí a keď sa nelepí , tak je OK. Ale tak ja zasa tak dlho nepečiem, ako baby odtiaľto, len toto sa mi osvedčilo 😉

eliska22
10. nov 2011

pridávam tortičku, práve som dokončila, je pre mm na zajtra do práce 🙂 stále kolegovci otravovali, že chcú tortu, tak po roku sa dočkali 😀
popozerám a prečítam Vás večer, idem upratať kuchyňu 😝

lusil2005
10. nov 2011

@jakelina no v nozickach su spajdle zapichnute v torte. navrchu noziciek som dala trosku nutely, a na to polozila jedlu oplatku. a cez nu som prehodila tu maskacovu "plachtu" 😅

zuziq
10. nov 2011

baby hladala som aj na nete,ale torty od mamy mi nejde stranka ☹ ako zafarbim bielu hmotu aby som dostala telovu farbu? robim prsia. Staci trosku kakaa alebo potrebujem aj nejaku ruzovu ci cervenu tam pridat. Mam hmotu K2, ked do nej pridam kakao nebude sa drolit? este som s nou nerobila 😕 velmi pekne dakujem za radu

mizulienka
10. nov 2011

@mia1111 das mi prosim recept na ten coko korpus, dakujem 🙂

adka_praha
10. nov 2011

ahojte... myslite, ze by bolo moc/malo/akurat pytat za 1 kg vianocnych zakoskov 10 eur?????? 😨 stale nad tym dumam... ale asi ostanem na tejto cene... 😕
idem si kafo zaliat a treba mi slahacku s coko zvarit a aspon korpus upiect 🙂 ... dufam, ze to dobre dopadne... pani chce taku s par kvietkami... a ja som s kvietkami nie moc velka kamoska ☹ ... ale hadam to zvladnem... 😕

lusil2005
10. nov 2011

@pipka dakujem! 😀 nieee to naboku su akoze take "strbave" tehly... pozri sem tu je to lepsie vidiet http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=15930...

mia114
10. nov 2011

ahojte
pridavam tortu mojej princeznej Nellky 😵 a jej muffiny do skolky
a este jedna torta co som mala objednanu
este ma caka dokoncit tortu pre maminu, ale to az zajtra, mam toho uz na dnes celkom dost 😅

jakelina
10. nov 2011

@pristela tak to budeš mít krásné a takové volné místo je k nezaplacení. Já bych taky někdy potřebovala kousek soukromí, kde si můžu něco tvořit. U nás je pořád tak živo, že někdy je to až na zblnutí. O víkendu si ještě přivedou ti nejstarší galánky, tak je nás tu osm. ☹ 😒 A všichni jsou hluční a v jednom kuse něco jí, teda spíš žerou jak nezavření. V pondělí tu mám pravidelně jenom mouku, cukr a prázdnou ledničku. 😀 😀

mia1111
10. nov 2011

@mizulienka - jasné, tu je:
6 vajec , 250g cukru, 1dcl oleja,1dcl vody, 100g čokiny - ideálna je 60% - tak to mám odskúšané , 250g hladkej múky, 1 PDP. Žĺtka vyšľahať s cukrom riadne do penista, potom pridať rozpustenú a vychladnutú čokinu (musí byť tekutá) šľahať, potom olej s vodou, zasa šľahať, potom múku s PDP, zasa šľaháme a nakoniec jemne vmiešame sneh z bielkov. Pečieme vo vymazanej a múkou vysypanej forme (priemer 26cm) na 180°C cca 45-50min. 😉

eliska22
10. nov 2011

@tamichloe veľmi vydarená prvá tortička 😵 😵 😵 môžeš byť spokojná 🙂

mia114
10. nov 2011

Jaaj babulky, ani vas nemam cas precitat, vzdy sem hodim len foto a idem ☹ ale dufam, ze to dozeniem a vsetko poctivo precitam, a polajkujem 😵 😵 😵 slubujem 🙂

gagarinka
10. nov 2011

Ahojte baby, môžem poprosiť o radu? Idem piecť budúci týždeň mame tortu, ďalšia ma čaká v decembri pre muža a synovi v januári budem piecť, chcem vyskúšať SFV, tak by som si mohla kúpiť to 7 kg balenie? Vydrží mi to tak dlho? A ktorá chuť vám najviac šmakuje? Ďakujem vopred 🙂

anibas
10. nov 2011

@zuziq trošku hnedá- trošku žltá - trošku červená - veľmi málinko všetkého - uvidíš ako sa ti bude miešať a ukazovať 😉

lusil2005
10. nov 2011

@mia114 kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasna!!!!!!! pekne si sa s tym vyhrala!

mizulienka
10. nov 2011

@mia114 prenadherny je ten hrad a tie princezne, uplne krasne. ako si nakoniec robila tie vezicky?

jakelina
10. nov 2011

@mia114 všechny jsou krásné a ten hrad je boží 😉 Muffiny jsou nádherné. Já jsem chtěla dnes koupit papírové košíčky na ně a neměli, tak musím zítra sehnat. Chtěla jsem péct na víkend.

mizulienka
10. nov 2011

@mia1111 Dakujem, si poklad 😉

anibas
10. nov 2011

@mia114 prekrásne tortičky aj mufinky 😵

alerma
10. nov 2011

dobry den, chcela by som torzo ženské pre mojho muza k 40.tke, som z BB, neviete mi poradit, ci torty aj nejakym sposobom posielate, alebo aspon poradit niekoho z okolia, zuzana