Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
14. nov 2011

baby ktore ste chceli tie vykrajovacky, tak baba si ich vezme vsetky, prepacte, ze som vas tak navnadila ☹

lusil2005
14. nov 2011

@mizulienka ja ked nestiham, dam do stredu medovniku jednu mandlu a je ozdobene 😀

mizulienka
14. nov 2011

@lusil2005 asi to budem aj ja tak riesit 🙂

dm1
14. nov 2011

@lusil2005 mam dobru spravu pisala som do formiciek a do vianoc by mali mat tu krajku co ma anastazia a stat bude 25,60. Ja si ju zarezervujem chces aj ty?

lusil2005
14. nov 2011

@dm1 jasne, rezervni ju prosim ta aj mne a rezervni mi aj tu 9 cm. vies ktoru myslim? tu "knihovu" 😀 tuto http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Formi...
budeme mat spolocne vianoce???? 😀 😀 😀

katy1979
14. nov 2011

@lusil2005 mas sms odo mna 😉 cumni mobil alebo odpis ssem

mia1111
14. nov 2011

@zdenallicka - prosím Ťa, chcem sa opýtať, akú farbu si použila na tú poschodovú hnedú tortu? Potrebujem dosiahnuť takú čokoládovo-hnedú, len neviem, ktorú farbu si kúpiť 😒 . Pozerala som práškovú sugarflair, len sa mi zdá bledá, neviem, či s tou dosiahnem takú tmavú hnedú...ktorú máš Ty? Ďakujeeeeeeeeeeem

lussy23
14. nov 2011

@ziizii krásnučká @zuba nádhera
@miruska76 - krásnučké
@vecernicci - krásne
@lusil2005 nádherná jemná tortička

mizulienka
14. nov 2011

@mia1111 myslim, ze Zdenka to robila z cokoMMF alebo cokohmoty.

reruna
14. nov 2011

@maly_strom ten krém si večer uvaříš a přes noc necháš vychladit, ráno ušleháš a naplníš dort, necháš opět vychladit a po obědě potáhneš marcipánem

lussy23
14. nov 2011

@jakelina krásne perničký. tie listy tam sú skutočné alebo ste ich modelovali? @lusil2005 krásna

jakelina
14. nov 2011

@lussy23 listy jsou skutečné 😉

maly_strom
14. nov 2011

@reruna moc děkuji! Ani nevíš jak. Je to můj první dort. Ještě by mě ale zajímalo. Ten dort bude jíst cca. 12 lidí, tak jak velkej by měl být? Bude stačit to množství krému, co jsi mi psala? A taky váhám, jestli bude stačit 1 dávka těsta a ta 1 dávka marcipánu? Asi ne, viď?

pristela
14. nov 2011

holky dalsia svadobna rarita, mam na fb uuuuzasnu fotografku aj s video naadherne fotia a filmuju uuuzas , a nasla som ted takuto svadobku u nich 😕 snad ste ju nik odtialto nerobil ,ale ta torticka je cela kriva a vidiet kazdy jeden korpus, oo , celkom pohoda na obyc svadbu,ale podla foto tato svadba bola exclusiv tak ta torta ma zarazila 😕 a ja sa tu trapim co povie zakaznik ked je na potahovke mini ďobka 😅

reruna
14. nov 2011

@maly_strom pro 12 lidí stačí dort ve formě 26 cm, já dělám ten mramorový ze 4 vajec, 2X prokrojím a toho krému udělej raději dvojitou dávku, aby ti vyšlo i na vrch a boky, co zbyde se dá zmrazit. A já ještě potírám každý plát džemem, např. borůvkový, rybízový, jestli nechceš džem, můžeš dát i ovoce, např. banány. Tady je recept na ten mramorový korpus, je takový bábovkový, strašně dobrý, nám nejvíc chutná tento s tím čokoládovým krémem, co jsem ti psala
http://www.toprecepty.cz/recept/12135-mramorovy...

lusil2005
14. nov 2011

@pristela skoro vobec to nevidno!!! 😠 cem vidiet! nevidim! ☹

reruna
14. nov 2011

@pristela no ta fotka je sice z dálky a malá, ale i tak je vidět, že ten dort je celý nakřivo a vidět nerovnosti.... 😲

katy1979
14. nov 2011

@pristela aha uz vidim. zeby to bol umysel tej torty. mozno im to robil niekto z rodiny kto chcel byt velmi aktivny

lusil2005
14. nov 2011

@dadka212 owwwwwwwwwwww... to je dost zle.

mrka2
14. nov 2011

@pristela velmi to nevidno 😅 ja som myslela,ze to narokom 😝 😀

reruna
14. nov 2011

@maly_strom a marcippán nevím, ten mléčný jsem nedělala, ale když dělám to MMF z haribo bonbonů, tak mi stačí většinou ta jedna dávka

dadka212
14. nov 2011

@pristela majú úžasné fotky aj videá, rada to obzerám 🙂 hlavne torty vyhladávam 😀 to je už deformácia asi 😅

lusil2005
14. nov 2011

@katy1979 katiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ahoooooooooooooooj!!!! pocuj, myslis ze ti bude stacit dve kila toho marcipanu? 😅 som to dnes vazila, a zistila som ze ta debilna stuzkova torta mi zozrala styri kila!!!!! 😕 chapes to? styri kila marcipanu! neuveritelne... no ale ide o to ze mi tu ostali uz len dve... ale ked potrebujes viac, pojdem kupit a poslem ti kolko ti treba. 🤐

katy1979
14. nov 2011

@lusil2005 neblbni vsak to by si musela kupit cely balik tak zasa neblbni. na vyskusanie staci tak snad nejaku klasicku gulatu s tym potiahnem.

anibas
14. nov 2011

Žienky vy ste popísali 😀 😀 😀 : POZOR - POZOR aj pre teba Danka @dm1 - u jedneho činnana v PO som našla mini brečtan a snehové vločke ako Wilton tie pekné členité - každá 3-sada po 1,98 !!!!!!!

katy1979
14. nov 2011

@anibas pocuj zienka a nekupis prosim prosim pekne prosim

pristela
14. nov 2011

@dadka212 no ja ked som videla ich video prvy krat az mi sanka padla, bo dovtedy som poznala len take tie klasicke svadobne 😀

a ta deformacia mi nieco hovor 😀 😀 ja uz aj podlozky pod tortami studujem 😀 😀 😀 😀

anibas
14. nov 2011

@katy1979 preto píšem - že sa aj ja môžem konečne revanšovať !!! 😀 😀 😀 😀 - majú zatiaľ len tieto, vraj si ich objednala nejaká pani a doiviezli do z ČR

katy1979
14. nov 2011

@anibas ich tam priskrt a nech objednaju aj ine. tak ak budu mat a budes ochotna sa s tym natahovat tak ja si zoberiem aj vlocky aj brectany. potom hod info ci si kupila a kam a kolko koruniek ti mam poslat