Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
21. nov 2011
dajna11
21. nov 2011

@broucek2
@daducha díky moc kočky....vyskušam...dobre sa s tým robí???neupcháva to dierky?

broucek2
21. nov 2011

@dajna11 neucpává a fakt se dělá s ní dobře, jen je choulostivější na odrolení, drží míň

dajna11
21. nov 2011

@broucek2 ahá....takže dávať pozor aby sa to nbiekde neohrkalo,lebo som chcela poslať medovníky bratovi do anglicka ale asi by to bolo risk,prišlo by to polámané.

broucek2
21. nov 2011

@dajna11 na to je fakt moc křehká, ale zkus, uvidíš, jak se ti bude zdát, ale na tom vajíčku na perníkuto asi úplně nepřilne

broucek2
21. nov 2011

@reruna něco přidávám

dajna11
21. nov 2011

@broucek2 nie?no skusim.....vraj sa má k tomu pridať glycerín aby to bolo pružnejšie a dlhšie vydržala glazura.ale tak skusim....

broucek2
21. nov 2011

@dajna11 tak to nevím, nikdy jsem s glycerínem nepracovala, Když do nich neklepneš, tak se to udrží v pohodě

zuzana124
21. nov 2011

Ahojte baby, dlho som tu nebola, pridávam moju minulotýždňovú tortu a idem sa pokúsiť aspoň popozerať vaše tortičky, dočítať vás asi nezvládnem, keďže ste tu toho zase popísali 🙂

stankapk
21. nov 2011

kočky ďakujem všetkým za liky 😵 vam sa nevyrovnam ani o desat rokov... torticka sa pacila, a aj chutila. dokonca jedna kamaratka si chce dat u mna spravit taku istu 😕 no a ma byt pre babku a zaroven pre vnucku k meninam. nemate nejake tipy ako to vyzdobit? inac aj dost pismenok bude...

dm1
21. nov 2011

@pristela oki mozem poslat aj kvietky aj vlocky posli adresu do IP alebo na FB 😉

mrka2
21. nov 2011

dievcata, prosim vas, mam doma jednu rastlinnu slahacku 500 ml. aky krem mozem z nej narychlo urobit?????? 😲 😕 😕 inak nemam nic a maslovy uz nestiham. 😝 som si zmyslela tiez na poslednu chvilu. 😝 no mam este 2 ks Creme ole vlastne.

katy1979
21. nov 2011

@mrka2 jogurt, tvaroh ci roztopit cokoladu popr. len taku schwarzwaldsku a visne

mrka2
21. nov 2011

@katy1979 co je to schwarzwaldska? to ako normalne vyslahat a hotovo? s cukrom a koniec? ja som s rastlinnou v zivote este nerobila.

katy1979
21. nov 2011

@dajna11 ozdob zabal do bubliniek a posli medzi kazdu vrstvu daj bublinkovu foliu a bez problemov posli. teta tak vzdy posielala dokonca 3D traktor z medovniku a prezil to bez ujmy

katy1979
21. nov 2011

@mrka2 hej to je len slahackova. zhrabni dcere jogurty. rastlinna byva vacsinou sladena

zlatat
21. nov 2011

@yamahafazer aja vidím mrkvovú ružu na slanej knihe 😀 😀 😀 😀

mrka2
21. nov 2011

@katy1979 do prkna, teraz som pozrela do chladnicky a mam len jeden coko a jeden broskynovy jogurt 😖 ale mam jogurtovy zeesan,len to neviem,kolko toho mam dat. asi to len vyslaham,ako vravis a basta. a nemozem tam supnut aj creme ole? ale kolko E ciek je v tej slahacke,skoro mi oci vyskocili 😠

lusil2005
21. nov 2011

@dadka212 kremak je asi krekmovy bok 😅

dajna11
21. nov 2011

@broucek2 ved ani ja....len som tak čítala a ani nebudem koli tomu glycerin kupovať...vyskúšam trošku najpr vymiešať a uvidíme 😀 😀ale v časopise dortmania s tým apni robila krásne medovniky...je mi síce jasné že na to aby boli aspn z polovice také mi tá poleva stačiť nebude...to musím mať sakra šikovné ruky 😀

dajna11
21. nov 2011

@katy1979 hej?bo ja by som mu chcela poslať chalúpku ale to ma hned napadlo že s tým isto budú hádzať a tak a že to nemá šancu prežiť cestu

marci2305
21. nov 2011

@lusil2005 Ďakujem...😀
Nestíham čítať všetko..Som aj pracujúci ľud...🙂))

yamahafazer
21. nov 2011

@zlatat ano som skusala 😀 dakujem za inspiraciu

pridavam jednu moju zimnu co som robila kvoli sutazi na TOM ,ale nemyslim,si,ze sa umiestni lebo tam boli nadherne torty a som ju nikomu na svadbu nerobila robila som ju prenas a nebola ani obrovska ,nic ine ma nenapadlo 😀 lebo nikdo svadobne zimne nechce iba klasiku chcu.Som ju fotila na kresle aby vinikla ta biela.

reruna
21. nov 2011

@yamahafazer ta je krásná 🙂
@broucek2 nějak to zkusím, díky, uvidím, co se mi podaří...
Všem moc děkuju za liky k perníčkům🙂 letos jsem zdobila poprvé bílkovou polevou, tak to potěší🙂

79zuzana
21. nov 2011

@zuzana124 prekrasna je... velmi sa mi pacia take torticky 🙂

@yamahafazer velmi pekna zimna 🙂))

marci2305
21. nov 2011

@yamahafazer Tááá je krááásna...🙂 Úžasná!

broucek2
21. nov 2011

@dajna11 ono to spíš chce vytrénované ruce
@reruna určitě se povede

jakelina
21. nov 2011

@yamahafazer nádherná a dobrý nápad

maca77
21. nov 2011

ahojte

mám jednu prosbu... mám teraz plniť tortu falošným parížskym krémom a do toho višne ... neviete mi poradiť aký kompot je naj? pozerala som dnes v lidli na nejaké vykôstkované ... díky 😉

miciatko
21. nov 2011

@yamahafazer ja som tiez robila na sutaz torticku ,prvu cokoladovu v zivote ,tiez mam daleko od tych krasnych torticiek co tam boli