Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
25. nov 2011

@mariann2 dakujem....asi si urobíme takúto výzdobu na stromček... 😀

dajna11
25. nov 2011

@eliska22 no asi tak....ja som si objednala takto slzu lebo som si nevdela predstaviť velkosť...aj tak mi poslali inú ako som mala v objednávke 😀

lucula73
25. nov 2011

@dajna11 tie gule sú úžasné...na to treba formičku,že? 🙂

adul67
25. nov 2011

@miciatko ahoj ty maš narodky?všetko najlepšie 😉 a zajtra ma tam hodí syn slubil mi a pridaj si ma na FB moje meno Ludmila Brachtýrova ok? 😉
@dajna11 neskutočne nádherné 🙂
@vecernicci krásne 🙂

bianca
25. nov 2011

dobre ranko a v prvom rade vsetko naj Katkam.Isto sa tu neaka najde

@dajna11 hm a teraz mi doslo co som vcera zabudla objednat.Fotmicku na gule.Tvoje su nadherne radost pozerat

@miciatko vsetko len to naj k narodeninam 🙂

dajna11
25. nov 2011

@lucula73 no hej,treba formičky...a dakujem 😀

dajna11
25. nov 2011

@bianca dakujem,ale tak treba cvik a cvik,aby boli krásne...toto su len také prvotinky,ale brat sa snád poteší v anglicku 😀

bianca
25. nov 2011

@dajna11 urcite sa potesi.Ja som zatial robila iba raz a aj to kraslice velkonocne.Hadam zozeniem niekde aj tie viancone gule.

mariann2
25. nov 2011

ahojte kočky tak vám tu hádžem tortičku pre murára a kitty a dnes ma čaká moja prvá svadobná, v bielo-červenej kombinácii, nepovedali mi žiadnu svoju predstavu, iba farbu, tak uvidíme, čo z toho bude a ešte mám robiť môj už hádam šiesty traktor 🙂

dm1
25. nov 2011

@dajna11 mas ich krasne! ja som naposledy velkonocne zdobila v noci a vypli mi prud. Tak kaca som to chcela dokoncit tak som si zapalila 2 sviecky a zdobila dalej 😀

christie
25. nov 2011

ahojte, kočky čo robíte aj na objednávku torty, kamaratka by chcela dat urobit:
1. má to byť šašo
2. na plnku použiť maslo, nie Heru a pod
3. navrch marcipan, chcela biely, ale to asi nejde, co by ste teda navrhli, aby to bolo marcipanove.
Je z bratislavy - viete niekto prosim toto urobit? dakujem 🙂

adka_praha
25. nov 2011

ahojte...
tak ma napadlo, ked sa robi cokohmota s cokolady a sirupu, da sa tak isto spravit aj z bielej cokolady? ci sa tam musi nejak pomer upravit? 😅

dm1
25. nov 2011

@adka_praha je tam iny pomer lebo biela ma viac tuku ale uz si nepamatam aky 😝 . neskusala som ale este

daniz
25. nov 2011

@dm1 A pozerala si to zapožičanie torty? Že pekná haluz torta nádherná, ale nejedlá 😀 😀 😀. To musi byť celkom psina mať na svadbe takú tortu že?

dm1
25. nov 2011

@daniz jj pozerala uz predtym ked som odtial postavicku zajednavala. to si objedna niekto kto chce sokovat ze aha aku krasnu obrovsku tortu mam na svadbe! aj taky sa najdu verim tomu. pripadne este na nejake vystavy, do vykladov.... v pohode polystyrenova torta 😉

daniz
25. nov 2011

@dadka212 tak je to veru, ja sa tiež stretávam s takýmto názorom, keď poviem že nestíham aj deti aj všetko tak mi povedia, že zamestnancov 😀 😀 😀 . Akože neviem s čoho by som ich platila, keď sami viete ako to chodí. Majú proste skrytý zmysel pre humor...

daniz
25. nov 2011

@dm1 Vieš, ale keby si ju niekto objednal na svadbu ako dekoráciu a každý by čakal na jej rozkrájanie.. akože guličky v ústach celkom sranda 😀 😀 😀

dm1
25. nov 2011

veru @lusil2005 asi by sme mali dat dokopy vsetky tie nacrty na vyrobu tych formiciek. tusim @daducha to dava robit ze? daj mail kde mozeme poslat navrhy a potom ich hodime sem a budu sa baby prihlasovat ze ktora kolko chce 🙂

daniz
25. nov 2011

@dm1 tak je. 😉

ellise
25. nov 2011

holky, která dělaté s mléčným marcipánem, když chci potahovat dort o průměru 26 cm, z kolika množství sušeného mléka mám udělat? a dají se z něho dělat i nějaké dekorace? kytičky, motýlci?... děkuji za odpověď

janulkamartinko
25. nov 2011

Ahojte
idem si k Vam po radu,idem robit torticku s oblatkou a nejak neviem ci mam gelom potriet aj spodok oblatky aj vrch? potah je MMF ak na tom zalezi,dakujem Vam moc 🙂

mia1111
25. nov 2011

babulky pomooooc, robím čokoládový krém - šľahačka, čokoláda na varenie, cukor, kakao a maslo, večer som si to roztopila, dnes som to vytiahla z chladničky, že to idem vymiešať a to je tuhé jak šlak 😕 😕 😕 - mám to nechať najskôr trošku povoliť pri izbovej teplote? Vôbec neviem, čo s tým, metly sa chvíľu krútili, ale len sa tá hmota na ne nabalila ale vymiešať sa to nedá 😅

daniz
25. nov 2011

@mia1111 nechaj to povoliť jasné.. 😉

dajna11
25. nov 2011

@bianca ja som kupila v takom malom obchodíku s domácimi potrebami..

dajna11
25. nov 2011

@dm1 no ved to...a potom ťe ludia si nevedia ceniť ručnu prácu....keby vedeli čo to obnáša!

mia1111
25. nov 2011

@daniz 😅 - dík, snáď sa mi ten krém nezrazí, bo ma picne 😒

bianca
25. nov 2011

@dajna11 mne velkonocne kupovala tu jedna kocky z temy moja zlata Gabika.Skusim sa tu poobzerat mozno njadem
@mia1111 nechaj to povolit.Nic sa tomu nestane neboj.

mizulienka
25. nov 2011

baby ahojte, bude mi stacit krem z jedneho salka a jedneho aj nieco masla na korpus 20cm, 2x prekrojeny?

dadka212
25. nov 2011

@mizulienka myslím, že bude 😉

dajna11
25. nov 2011

@mizulienka mne to stačilo 😀