Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
26. nov 2011

@mia1111 já ujíždím na téhle modré a v komcinaci s hnědou je to luxusní záležitost 😵 máš ho krásně rovný, můj 4 potahovaný nebyl tak pěkný 😉

mia1111
26. nov 2011

@vecernicci - až taká rovná nie je, sem-tam mám hrbolček, ale tak je to torta pre mňa, tak mi to tak nevadí 😅

livia76
26. nov 2011

@mrka2 aj moj muž sa nejak nevedel vysporiadať s menom Lesia, ale teraz sa teší, že som ho presvedčila, ja som si to meno vybrala ,keď som mala 12 rokov, že sa tak raz bude volať moja dcérka 😉 Lesanku má moja kamoška tak meninky oslavujú spolu 😉

lucia80
26. nov 2011

@mia1111 to nemyslíš vážne že je to len štvrtá, vyzerá úplne supeeeer. Dúfam že aj mne to nejak pôjde 😝 .

mrka2
26. nov 2011

@livia76 tak ked to bude dievcatko, tak ja ho este spracujem dovtedy 😀 😉

vera_vila
26. nov 2011

@reruna Děkuji moc za odpověď... Já pokoukám po netu a objednám... Máš nějaký vyzkoušený e-obchod v ČR, kde takové věci objednáváš za rozumné ceny?

vera_vila
26. nov 2011

@mizulienka Já jsem ho pod potah měla a úplně v pohodě... Rosení je spíš záležitost ledničky a ne krému...

teddynko
26. nov 2011

@mia1111 presne tento typ sa mi páči, vkusne vybrané farby a tiež krásne jednoduché zdobenie..

vecernicci
26. nov 2011

@vera_vila jestli jsou u vás vietnamci, tak to nejdřív omrkni u nich, mívají tam pomůcky za směšné ceny, třeba u nás mají kostice za 79 korun, lístky růže vypichovače za 49, ale barvičky teda jedině v e-shopu 😉 nebo kdybys chtěla, tak ti můžu co potřebuješ koupit u nás u ťamanů a poslat

vera_vila
26. nov 2011

@vecernicci Vietnamci u nás jsou, ale mají tak maximálně pomůcky na nehty... Tohle u nás ještě nezavedli.... Po celém náměstí jich je jak nas***, ale ani jeden nic takového nemá ☹
Jé, to bys byla moc hodná, kdyby to šlo... Barvičky koupím tady u nás v jedné cukrárně, nebo tu máme firmu, která prodává cukrářské potřeby, ale má omezený výběr a samozřejmě ceny jako jinde... Ale kdyby šly aspoň ty kostice a nějaké ty vypichovače (lístky růže a nějaké obyč. kytičky) poslat, bylo by to fakt super...

mizulienka
26. nov 2011

@mia1111 ta je nadherna, krasne zladena, super 🙂
a tu je moja dnesna...

nestiham vas ani docitat, ale krasne torty ste popridavali, utkvel mi v pamati @lusil2005 tiger, krasne, to snad moze urobit iba umelecka dusa, ja by so taka nezvladla 🙂
ale vsetky torty nadherne, snad cez tyzden docitam a polajkujem.

teddynko
26. nov 2011

@mia1111 akú poťahovku používaš? Ja sa chystám robiť moju prvú poťahovanú tortu , normálne sa na to teším.. 😉

mrka2
26. nov 2011

@mizulienka naadhera, uz na FB som ju obdivovala 🙂 ty tam mas same detske torticky pomaly, co ti veeelmi zavidiiim 😵 v dobrom samozrejme 🙂

mizulienka
26. nov 2011

@mrka2 dakujem 🙂 ano ja mam stastie robit same detske torty...ale v chladnicke uz mam 2 pre dospeleho, tak aj take su z casu na cas 🙂
ale idu mi lepsie detske 🙂

vecernicci
26. nov 2011

@vera_vila tak promysli, co bys chtěla, mají celkem to samé jako na tom mimibazaru, co tady dávaly holky odkaz, teda krom barviček a těch silikonových formiček, jezdím kolem každý den do školky, tekže není problém 😉 a mají to tady u nás lacinější průměrně o 10-30 korun na kuse, tady je odkaz na ten mimib. http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=2&user...

katy1979
26. nov 2011

@mia1111 v tej zafarbenej hmote to vyzeraako nerozpustena farba? lebo ja som farbila velvet prvykrat a na cerveno a mi tam ostali akoby cervene krystaliky. na bielom to vidiet nebolo.

dada2007
26. nov 2011

ahojte baby......len by som vám chcela poďakovať, za vaše rady písané ostatným kočkám čo sa pýtali, alebo čo ste si medzi sebou vymieňali...vždy som si prešla pár strán a našla odpoveď na moju otázku, ktorú som vám chcela položiť 😅 😉
...chcela by som vám sem šupnúť moju prvúúúúúúúú poťahovanú pre dcérku k 4 narodeninám........a tohto týždňovú pre ocina k narodeninám......doteraz som robila tortičky jednoduché-korpus+krém....kúpila ,,úúúúžasný" marcipán v obchode (ten malý balíček) a dala na vrch a boky ozdobila..........ale už som sa odhodlala, nakúpila vykrajovačky, kostice, farby, hmotu Smartflex velvet a pomaličky budem robiť pre rodinku tortičky..........tu prikladám moje výtvory, ktoré sa s vašimi nedajú ani len porovnať.....ale som rada, že som niečo také vytvorila 😅

katy1979
26. nov 2011

@dada2007 na prve dve su genialne . vsak su super a rovnako krasne ako torty ostatnych bab

dada2007
26. nov 2011

@katy1979 jej....díííííííík 😵 ako rodina a známy chvália ako divý.......ale predsa, chcem počuť i váš názor.... 😵

sisinka76
26. nov 2011

@mia1111 uuuuuuzasna torticka,tiez schvalujem kombinaciu farieb,ja sama ju mam rada, aj teraz som si kupila zimnu bundu modro-hnedu 😀 a prosim Ta,cim vyhladis ten povrch? ja to mam vzdy take nepekne 😒

vecernicci
26. nov 2011

@sisinka76 na vyhlazení se používá žehlička na marcipán, tady ji mají vietnamci za 29 korun a je to fakt základní pomůcka pro hladké dorty 😉

vera_vila
26. nov 2011

@vecernicci Děkuji strašně moc, jsi zlato... kouknu na to a napíšu Ti pak do IP.

janulkamartinko
26. nov 2011

@lusil2005 Nadherne a ten tiger je fakt uzastny ,waw 🙂

dada2007
26. nov 2011

@vecernicci neuveriteľné aké ceny majú u vás tí vietnamci.....to čumím 😲 😕 😨

janulkamartinko
26. nov 2011

@mizulienka ta je krasna 🙂

sisinka76
26. nov 2011

@vecernicci dakujem za rychlu odpoved 😉 skusim to aj ja u tych vietnamcov, v okoli mam hned 2 obchody,tak snad sa podari. este raz dik 🙂

janulkamartinko
26. nov 2011

@lussy23 To je iba jedla oblatka 🙂

katy1979
26. nov 2011

@sisinka76 tak v blave u vietnamcov nic nezozenies. teda nikde na slovensku. ale zehlicku maju v kazdom e-shope ci cukrarskom ak mas nejaky po ceste.

janulkamartinko
26. nov 2011

@lusil2005 Nadhera,cumim 🙂 dala som dva komentare a nejdem mi to vymazat,vidis normalne som ostala mimo :D

anibas
26. nov 2011

@lusil2005 ma napadlo: Sandokááan, Sandokááan ........ 😀 😀 😀 😀 pre skôr narodené