Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
27. nov 2011

@lamps a da sa ta zelatina vyrezavat?lebo pridavam dve torty co som nasla tam su take kridla

lamps
27. nov 2011

@yamahafazer táto, ktorú som mala ja sa dala pekne strihať. Tu je Zvonilka s tými krídelkami:

yamahafazer
27. nov 2011

@lamps no musim si ju zajtra kupit a vyskusat len nemam take trblietka musim to niako na to namalovat a ako to to tam drzi len prilepene?

lamps
27. nov 2011

ona tá želatína má na sebe také "žilkovanie", takže tam nemusíš ani nič lepiť. Krídelká som len vystrihla a zapichla chuderke Zvonilke do chrbátika

yamahafazer
27. nov 2011

@lamps moc ti dakujem si mi moc pomohla uz ma chytaju inspiracie ako to spravim 😀 len este aby to aj islo a drzalo 😀

lucinka
27. nov 2011

Ahojte babulky... chcem vám poďakovať za túto úžasnú tému, vaše rady a výtvory... ste šikulky... chodím vás sem čítať už dlhšie a tiež som začala skúšať... začala som s MMF, to sú tie prvé dve a včera som robila pre krpca svoju prvotinu z K2... nie je to také dokonalé ako vaše, ale snáď časom a skúšaním sa to zlepší... 🙂

mizulienka
27. nov 2011

@lucula73 nie je v recepte iba deci kavy? vznikne ti z toho taka hustejsia kava 🙂

zklimekova
27. nov 2011

tortička pre moju ročnú princeznú 🙂..hneď vedela, že je na jedenie, pri fotení ju aj poochutnávala 🙂

lamps
27. nov 2011

@yamahafazer neboj ide to dobre 😅 tá želatína sa volá - želatina v platkoch na sladké aj slané použitie od dr. Otker. Je to modrý obal s tortou a ovocným pohárom.

ikula2
27. nov 2011

Ahojte kocky ta zvonila je naadherna, ale u nas som este taku zelatinu nevidela, kde to kupujete v nejakom obchodnom dome?
Moje vikendove torticky pridavam.
Inac na markize v spravach davali sutaz v tortach, nebola nejaka z vas na nej v Ruzomberku? Ale bola som dost prekvapena, malo ukazali, ale z tych co ukazovali sa mi nejak nic nepacilo iba ta vyherna 🙂

lamps
27. nov 2011

@yamahafazer ona tá želatína je ako tvrdšia fólia a pekne ide zapichnúť do hmoty

lamps
27. nov 2011

@ikula2 u nás ju mali v Bille aj v Tesc-u 😅

ikula2
27. nov 2011

@lamps dakujem 😉

lamps
27. nov 2011

@ikula2 😅

lucula73
27. nov 2011

@mizulienka
@lamps ano,deci,omluvam sa,chcela som napísať jednotku a som sa pomýlila 😉
už mi je to jasné,dík ešte raz 🙂

vlada111
27. nov 2011

@vecernicci to je pastva pre oči 😲

ikula2
27. nov 2011

@vecernicci no tak to je naadhera aj ja chcem taky veniec, uz sa chcem don pustit, ale teda krasne si to vyzdobila 😉
@lusil2005 naadherna torta a celu noc to ja nezvladam max. do jednej rana a odpadavam
@mizulienka kraaasna

mrka2
27. nov 2011

@yamahafazer ja som robila z tej platkovej zelatiny kridla vcele a tiez super drzalo, krasne sa dali zapichnut do hmoty, nic sa neboj. a tie torty, co si dala, ta prva nie je nahodou kupovana babika?

mizulienka
27. nov 2011

baby surne potreujem poradit, ako namiesam tmavo modru farbu? taketo
http://www.logostage.com/logo/danone/

ked davam vela modrej vznikne mi skor taka ocelovo modra dakuejm

pipka
27. nov 2011

@mizulienka skus dat modru a sprcnut ciernej, nie? 😉

mizulienka
27. nov 2011

@pipka uz som asi namiesala 🙂 dala som kvapku ruzovej a cervenej 😉

mizulienka
27. nov 2011

@pipka ale dakujem za skoru odpoved 🙂

pipka
27. nov 2011

@mizulienka a vyslo? 🙂

mizulienka
27. nov 2011

@pipka vyzera, ze aj hej 🙂

katy1979
27. nov 2011

@mizulienka tak to ma nenapadlo ruzovu a cervenu ale skusim si to pamatat ci pri mojej skleroze sa ta to opytam ak budem potrebovat. ja som tiez skusala namiesat taku modru a teda vobec mi to neslo. tiez som pridala ciernu a to veru uz vobec nebolo ono. to tak zosedne a strati smrnc.

dm1
27. nov 2011

baby nemate ulozene nejake pekne torty s motorkou? na okruhlej torte kludne aj 2D motorka to by bolo najlepsie lebo je to uz na utorok

dm1
27. nov 2011

@ikula2 ja som veru cumela ake tam boli torty. ale pacili sa mi tie take vysoke poschodove co boli tak naboku tie boli nadherne!!! ale to asi neboli sutazne

dm1
27. nov 2011

@mizulienka dakujem pokukam veru uz neni moc casu je to taka rychlovka snad to snihnem 😝

@daducha ake bolo stretko s Juliou? a co tie vykrajovacky od toho pana? ze ci ti posielat tie nacrty a ak ano kde?

daducha
27. nov 2011

Ahojte baby,
tak mam za sebou jeden uzasny vikend - skolenie s Juliou.Bolo to perfektne, Julia je uzasny ,nekonecne trpezlivy clovek,vysvetlovala vsetko krok za krokom,chodila ku kazdemu, este aj vlnenie kosticou nam opravila,kosticu drzat pod 45 uhlom 😀 , no proste profesionalka.Posielam fotky kvietkov ktore som tam urobila, prve v zivote na drôtiku a krabica v ktorej ich mam je môj najväcsi poklad 😀 .Pouziva hmotu ktoru si sama robi,je perfektna, krasne rychlo schne,je pruzna, no super.Ruza je z 32 lupenov,poslednych 5 je na drôtiku,boli tak tenko vyvalkane, ze az presvitala podlozka.Skusim potom urobit fotky pri dennom svetle a na FB asi budu lepsie pozeratelne.Este sme robili brectan a listky ruze.Ruzu sme robili 5 hodin 😉