Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
27. nov 2011

@daducha to je naaaaaaaadhera! fakt krasa. a mas recept na tu hmotu co si robi? fakt krasne to je! a tych lupenov je teda na tej ruzi bohato!

mizulienka
27. nov 2011

@daducha tie su uplne fantasticke, aj ja sa chcem take naucit 🙂 budes nas virtualne ucit?

katy1979
27. nov 2011

@daducha tak to je uzasne dievca. aj ja to cchcem vediet.

christie
27. nov 2011

ahojte, pripájam foto mojich tortičiek... teda nakoniec len časť je s MMF 🙂 druha cokoladova a tretia je torta gastanova
úžasné korpusy aj plnky mi vyšli a aj zdobenie som vymyslela len s tymi Dr. Oetker tubičkami, keďže malovanie a tvorenie postavičiek nie je moja silna stranka. Dakujem za povzbudenie, ked som sa tu asi pred dvoma mesiacmi pytala, kto by mi upiekol torticku a ste ma motivovali, aby som urobila sama a som spokojna 🙂 dik moc, ste fakt zlate. Do remesla vam kafrat nebudem 🙂 zivit sa tym urcite nebudem, ale na rodinne oslavy OK 🙂

dm1
27. nov 2011

ozaj ked sme pri tych ruzickach tak @yamahafazer sa nepochvalila tusim vyhrala na stretku sutaz o najrychlejsie urobenu ruzicku! ja som skoncila posledna a este som si pri tom horlivom stensovani aj kosticu zlomila 😀

broucek2
27. nov 2011

ahoj holky, krásné dorty přibyly. Bohužel nemám čas dočítat a navíc se už sotva držím na nohách. Tento týden jsem nešla před 2.h spát, takže k.o. Přidávám fotky dortíků - 2 jsou pro bratra - původně to měla být jeny, ale naši mu koupili medvídky, protože čekají malé, tak jsem nakonec musela udělat i jednu za ně. Ten kolař je malovaná na patchwork přesně podle jeho dresu a dokonce i tu šílenou barvu kola jsem trefovala. Úplně mu hrkly slzy do očí, i když s dortem nejsem spokojená. Poth jsem udělala moc řídký, protože jsem dělala u mamky a má jiný robot a nějak se to nespojovalo, tak se mi to na dortě trochu topilo okolo těch stromů na boku a ještě se mi místy udělaly boule. Ta čokoládová byla pro mě a blbý bylo, že mi prvně nechtěla čokoláda vůbec tuhnout a nakonec až jsem polívala veršek tak to tuhlo pod rukama a nedalo se už vyrovnat. Je pravda, že už jsem byla unavená a nervózní, tak se mi prostě nedařilo.

dm1
27. nov 2011

@broucek2 vrch na coko je dobre polievat ked nie je moc torta zatuhnuta lebo to potom tuhne moooc rychlo a neda sa to pekne rozliat. Ale krasne ich mas. Ja som teraz davala coko tuhnut na balkon

mariann2
27. nov 2011

@daducha krásne kvety, ale budú sa také tenké listy dať urobiť aj z "našej"hmoty? ako si na fb, môžem si ťa pridať a sledovať tvoje torty s novými, krásnymi kvetmi? 🙂

broucek2
27. nov 2011

@daducha úžasné, taky se na její kurz chystám, určitě stojí za to, musím si ale sehnat hlídání.

broucek2
27. nov 2011

@dm1 to jsem měla, celé polití bylo o.k., ale nakonec mi to ztuhlo na stěrce a dělalo mi to šmouhy. Měla jsem už dost, dělala jsem ji z pátka na sobotu asi ve 3h ráno a do toho mi radilo x lidí, kteří dorty nikdy nedělali a byli strašně chytří u těch potahovanejch, tak mě rozhodili

dm1
27. nov 2011

@broucek2 ja sa vrchu ked polievam vobec nedotykam nozom ani sterkou len vylejem coko a naklanam na strany a ono sa to krasne rozleje

broucek2
27. nov 2011

@bianca jojo, používám kukuřičný, jiný mi nevyhovuje

broucek2
27. nov 2011

@dm1 tak to byla chyba, příště zkusím, ale šlo to dobře (až na konec)

daducha
27. nov 2011

JOj babulky, dakujem, no tu ruzu aj keby som chcela opisat postup tak to nezvladnem.Je to aspon pre mna strasne komplikovane.To ani nejde iba opisat, to sa musi priamo robit.JA som si to aj pisala,no neviem ci si vôbec spomeniem ☹ .Najblizsie dva tyzdne sa k tomu nedostanem, mam uz teraz po 3 torty a bez kvetov,same detske.Co sa tyka hmoty budem mat recept,potom Vam napisem.Pamätam si ze tam ide okrem ineho pudrovy cukor, praskovy je na to hruby, tak som zvedava kde ho na Slovensku zozeniem 😝 .Este spominala bielok,zelatinu.Trvanlivost ma tak 3 tyzdne po urobeni ,ale da sa skladovat v mraznicke.Dokonca sme si od nej kupili, tak mam malu zasobu 😉 .NO utekam do hajan,ma ten vikend zmohol,zajtra popozeram Vase vikendove torticky a polaikujem 😵 .

broucek2
27. nov 2011

@daducha možná místo pudrového půjde použít tento http://www.dortisimo.cz/eshop/4-podsypovy-cukr-...

akme
27. nov 2011

krásne tortušky ste popridávali moje tohtotýždňové

vlada111
27. nov 2011

@daducha tak to je úžasné. A vedela by si nám nejaké postupy opísať 😉 . Napr. ako sa robia tak krásne reálne listy ruže ako vidím na tej foto. A gerberu ste robili ako? A ako sa drôtikujú tie lupene na ruži? No asi som moc zvedavá, ale asi viaceré budeme radi, keď nám tu niečo k tomu napíšeš 😀 😀 😀

vlada111
27. nov 2011

@dm1 neverím 😀 . To bolo tou trémou 😝

akme
27. nov 2011

@daducha tak to bolo super tvorivé stretko, také nádherné kvety, 😵 😵 😵 😵 nechceš nám dať školenie? Aj sa hlásim o recept tej hmoty

mizulienka
27. nov 2011

@akme krasna torta a mala je zlata, prajeme vsetko naj 🙂

gagarinka
27. nov 2011

@jakelina super tip tá vystrihovačka, budeme sa zabávať popri kiahňach 😅
čím sa to prosím ťa lepí na to okno? aby to šlo potom dať dole
a tortička krásna, vysoká a zároveň super rovná, to mne by sa nič také nepodarilo 😕

yamahafazer
28. nov 2011

@daducha to su nadherne kvety ty si uplne profesionalka krasne su dokonale 😉 a nelamalo sa to ked boli take tenucke tie listy ked sa to dava dokopy?
@mrka2 a neni to babika aj ta je modelovana ta co robi tieto torty ma vsetko modelovane krasne su
dakujem vam za rady pojdem na tu zelatinu

yamahafazer
28. nov 2011

@akme tie su krasne 🙂 to je riasenie po tych bokoch co si spominala je to super a ovecka no to je nasa na nej zavislak 😀 aj ta slana krasna

vecernicci
28. nov 2011
mizulienka
28. nov 2011

@vecernicci ty stale hodis taku skvelu inspiraciu 🙂 perfektne.

dajna11
28. nov 2011

tak zasa niečo...krajinky...gule...a perníčky ktoré vystihuju moju náladu 😀 😀

dajna11
28. nov 2011

baby nemáte nejaký fotopostup na mcquina?iný ako je na TOM. 🙂

miciatko
28. nov 2011

@akme nadherna torticka,mala je krasna a robila si na bokoch tie ,,baloniky",ako sa ti to robilo?? Ty si mi na stretk spominala ze niekde bude lacnejsia ta hmota a neviem si spomenut kde 😒

mizulienka
28. nov 2011

@dajna11 perfektne pernicky 🙂

baby viete miporadit, mozem dat tvarohovy krem do mraziaku? urobila som strasne vela a je mi to luto vyhodit 😒