Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
28. nov 2011

@halienka recept mám tady od holek. Ve šlehačke rozpustíš bílou čokoládu, necháš přes noc vychladit a do vyšlehané přidáš mascarpone. Je to jednoduché a chuť boží.

vecernicci
28. nov 2011

krásný dortíky jste přidaly, nejmenuju, abych na někoho nezapomněla a neměla průšvih 🙂
holčinky, už jste některá dělala s tímhle válečkem? Já si dneska koupila za 199 a přemýšlím, jak na něj 😀

jakelina
28. nov 2011

@vecernicci jakým???

vecernicci
28. nov 2011

já jsem ale karkulka, jsem zapomněla přidat foto 😀 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47803588&tab=1

jakelina
28. nov 2011

@vecernicci nemám to, ale je tam napsané s řeznicemi, tak to asi uřeže pásek a ještě do něj vytlačí nějaký vzor 😲 ??

vecernicci
28. nov 2011

@jakelina já myslím, že ho chtěla @zlatat, ale nejsem si jistá, asi to nařeže proužky, to potřebuju a zkusím si s tím vyhrát a vyzkouším různý varianty proužků a nafotím 😉

zlatat
28. nov 2011

@vecernicci ja ho mám doma - musíš si ten kovový šroubík odšroubovať, rozobrať to a potom len skladáš to čo chceš - podľa hrúbky akú potrebuješ vkladáš tie valčeky , potom to musíš nova zaštoubovať ale nie úplne dotiahnuť, lebo sa ti nebude točiť - neviem ti to lepšie vysvetliť

dm1
28. nov 2011

@vecernicci ja uz dlhsie poskulujem po tom valceku lebo vzdy mam problem odrezat rovnako siroky pruh okolo celej torty 😝

eliska22
28. nov 2011

@halienka krásnučká 🙂 len tak ďalej, už sa teším na ďalšiu 😉

jakelina
28. nov 2011

@vecernicci nafoť. 😉

vecernicci
28. nov 2011

@dm1 tak to jsme na tom stejně, tak jsem se dneska rozhodla si ho koupit 🙂 příští týden mám dělat čtyři dorty, tak to na nich vyzkouším 😉

mrka2
28. nov 2011

@halienka ta je zlatucka! no a prvotina? 😲 ja nechapem... krasa! 😉

alenv
28. nov 2011

@broucek2 tak už mám konečně kukuřičné sirupy.. mám jich víc a dají se u nás objednat a jsou skoro druhý den. Tak ted na sobotu bude dělat dort pro synovce a použiju místo toho medu ten sirup tak snad se bude s tou hmoutou dělat lépe🙂 říkala jsi, že se ti tak netrhá a tak rychle netvrdne vid

mizulienka
28. nov 2011

@jakelina takze modru som robila tak, ze som davala dost vela modrej wilton royal blue, potom farbu wisteria sa vola, tak trosicku ciernej a potom som doladovala ruzovou a cervenou.
tu cervenu som mala klasika namiesanu z wilton red red, ja do kazdej cervenej davam aj stipku zltej ona tu farbi zvyrazni a potom som ju este troska prifarbila farbou od sugarflair Dusky pink.

pipka
28. nov 2011

@mizulienka hotova alchymia 😅 😀 😎

ikula2
28. nov 2011

@halienka naadherna a ze prvotina 😅
@mizulienka krasna ta flaska

mizulienka
28. nov 2011

@pipka hehe ved kym som na to prisla, tak som tuho rozmyslala 🙂
@ikula2 dakujem 🙂 bolo to modelovane za pat minut 12 🙂

yamahafazer
28. nov 2011

@adul67 ano bola a dakujem 🙂 ma to potesilo ta formicka sa zide a je draha inak by som si ju nekupovala
a ty si bola tiez na stretku ?lebo vobec neviem o tebe ja som mala aj menovku yamaha aby ma bolo lepsie poznat lebo podla mena vobec nepoznam

ja som si teraz s malou pospala dve hod 🙂 a kupila som si rano tu zelatinu tak vyskusam z toho lebo to mam tortu na piatok najprv to malo byt klasicke srdce a teraz to ma byt kruh sto winx 😀

dm1
28. nov 2011

baby teraz jedna dubnicanka zdiela inzerat od znamej ze upecie v dubnici tortu za 5 eur za kilo! potahovanu tortu ja nechapem ako to niekto dokaze fakt!

livia76
28. nov 2011

@dm1 asi vie čarovať, alebo robí pre charitu

akme
28. nov 2011

@dm1 dokáže robí zadarmo a margarínové plnky len tuk a marmeláda

dadka212
28. nov 2011

@dm1 no to neviem ako dokáže...ak na tom zarobí tak je čarodejnica...buď pečie za suroviny alebo prerobí 😝

dm1
28. nov 2011

@akme ale co z toho niekto ma ked robi zadarmo???? akoze pri par tortach za mesiac sa to da ale ked sa to zacne kopit tak to makas jako drak a pre niekoho pekne oci? a pomocky ma kde? chcela by som veru ochutnat tu tortu

yamahafazer
28. nov 2011

@daducha a kolko vas bolo na tom stretku ked sa dalo takto kazdej zvlast venovat?teda na tie kvety sa neviem vynadivat su fakt nadherne ako keby si ich uz narobila strasne vela vobec sa mi nezdaju ako prve no nadhera 😵

katy1979
28. nov 2011

@dm1 vsak si od nej objednaj taku to troch kilo. ci jej napis ze mas zaujem a vyzisti co tam dava a z coho to robi

dm1
28. nov 2011

@katy1979 nemozem lebo ta co to zdielala ma ma v priateloch a vie ze peciem 😝

katy1979
28. nov 2011

@dm1 tak pover niekoho ineho na tuto ulohu ci sa jej vtirkni ze jeej aj ty pecies

katulkaaaaaa
28. nov 2011

ahojte po tyzdni pridavam foto choroba mi priputala k postely ,dufam ze sme z najhorsieho vonku tento tyzden mam jednu poschodovu sa na nu tesim,tento mc quin mal 4kg

daducha
28. nov 2011

@yamahafazer bolo nas 6, viac Julia neberie,prave preto aby sa mohla venovat kazdemu kolko potrebuje.Ono ten vysledok bude asi aj hmotou,nieco take som v rukach este nemala,vyborne sa s nou pracovalo.Ked budem mat recept tak Vam ho dam.Ale zrejme to bude nieco podobne ako je teraz na TOM - flower pasta v receptoch.Len kde zohnat pudrovy cukor-to je zakladna zlozka.Musim presmejdit vsetky obchody v KE.

A dakujem baby za vsetky lajky, tolk som ich hadam nemala 🙂) .

Ozak jedli ste uz coko - ananas plnku.Volali mi teraz taku tortu a ja si to neviem prestavit 😨

mia114
28. nov 2011

Ahojte
babulky ako by ste spravili takuto tortu? teda to farebne na nej. neviem ako to spravit ☹