Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
30. nov 2011

@eliska22 tak namíchej, jestli na to spěcháš.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Subtraktivní_míchá...

kiaora
30. nov 2011

Damy poradte ako zafarbit marcipan? pozerala som praskove potr.farby, ale tie sa zarabaju s vodou, co sa mi zda divne miesat potom este aj s marcipanom...hm? este dalsia otazka, ked chcem potiahnut korpus marcipanom, musim nan dat zvlast nejaky krem, alebo mozem tahat na suchy korpus? dik za rady 😎

eliska22
30. nov 2011

@jakelina ďakujem, ale nejde mi otvoriť ten link 😉

eliska22
30. nov 2011

@kiaora kľudne môžeš aj práškovými farbami a to tak, že dáš trošku farby a kvapku bieleho alkoholu alebo vody, ale fakt len kvapku v tom to rozmiešaš a pridáš do hmoty 🙂
áno korpus si musíš natrieť - najlepšie maslo + cukor vymiešať a potrieť ním celú tortu aj boky a pekne vyhladiť a na to ide potom ten marcipán 😉 niekedy do masla a cukru, keď mám, pridám aj odrezky alebo kakao podľa druhu plnky čo robím 😉

kiaora
30. nov 2011

@eliska22 Dakujeeeeeem za rady, dufam, ze sa mi torta podari 😝

eliska22
30. nov 2011

@kiaora neboj určite sa podarííííííí 😵 a už sa teším na výslednú foto 🙂

vecernicci
30. nov 2011

krásný dortíky máte děvčata, jste moc šikovný 😉 😉
já jsem před týdnem neměla do čeho píchnout a tenhle týden zakázky odmítám, protože bych to nestíhala a příští týden mám taky 5 dortů, to jsem na sebe zvědavá, bych potřebovala tu vrtulku do prdelky, jak psala na fcb @zdenallicka 😀 😀 😀 anebo mít dom ak 😀 ční @lusil2005

kiaora
30. nov 2011

Jasne foto bude, ale az za 3 tyzdne vychadza robenie torty, teraz len zbieram info, nech viem do coho idem 🙂 este sa ta spytam, postavicky a rozne ozdoby cim priliepas? citala som voda, bielko...

jakelina
30. nov 2011

@eliska22 asi jsem to špatně okopírovala, ani mně to nejde otevřít. 😠
Prostě jsem si do vyhledávače zadala míchání barev a tam je takový kruh, kde se prolínají různé barvy a uvidíš jaké máš smíchat, aby ti vznikla červená.

anibas
30. nov 2011

@miciatko pretože to nebude vyzerať prirodzene, nepôjdu farby do stratena 😉

adka_praha
30. nov 2011

baby inak uz som sa tu asi raz pytala, ale este raz- mam doma javorovy sirup- aj s nim sa da urobit cokohmota, alebo to musi byt len ten kukuricny??? 😨

eliska22
30. nov 2011

@kiaora priliepam vodou a niekedy aj ničím a drží to 🙂 a postavičky keď sedia na torte tak len trošku potriem vodou a položím a ak stoja, tak dávam do nôh špáradlá alebo špajdle a zapichnem do torty 😉

kiaora
30. nov 2011

@eliska22 tie sparadla dobry zlepsovak 🙂 este raz vdaka

bzucinka2
30. nov 2011

@miciatko neried v alkohole farby nasucho 🙂

@mia114 ja by som vyrezala a nedala na seba a le vedla sebaa len tie biele pruzky na to 😉

bzucinka2
30. nov 2011

@adka_praha moze byt psenicny kukuricny javorovy som este nemala doma ale ak je ako med tak asi ano 🙂

katy1979
30. nov 2011

@adka_praha a aky bol povodny zamer? mat transfer na celej plochce ci len niekde ci ako.

adul67
30. nov 2011

@anibas farbyla som na sucho len tie čiarky som dala s viltonku a alkohol aby to uschlo a ked mi zostalo farba tak som to trochu poprplala 😀 už to neurobím 😉

mia114
30. nov 2011

@mariann2 dakujem moc za radu, spravila som to prestena ko si pisala 😉 😉

mia114
30. nov 2011

Ahojte
tu je moja dnesna torticka ten znak co som na neho pytala radu 😉 k tomu znaku nerobim tortu, chcela kamoska len ci jej nespravim ten znak.

anibas
30. nov 2011

@mia114 nádhera 😵 😵 Počúvaj moja: ty si sa dnes o 12:17 pýtala na znak ?????? a už je hotový o 14:36 ??? 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 vynikajúci je slabé slovo !!!

vlada111
30. nov 2011

Dani vyzerá to super. Obsah samozrejme, ale aj tie poháre. Koľko stáli? Nevieš, kde by som ich zohnala. Ja robím stále nejaké takéto srandy pre návštevy nečakané, len do misiek a toto vyzerá super.

mizulienka
30. nov 2011

baby s akym ovocim roibte cokoladovy krem nad parou miesany? alebo klasika cokoladovy krem...
@lusil2005 viem, ze ty robis s visnami, ake to je? chvalia si to zakaznici? dakuem

mia114
30. nov 2011

@anibas dakujem moc za pochavlu, no celkom to islo dobre robit 🙂 popri tom som este varila knedlu a buchty na pare 😀

anibas
30. nov 2011

@vecernicci ty máš taký tortový rozhľad: nemáš nejakú inšpiráciu poľovníckej torty, ale pre 7r. chlapca ? nechcem pušku ani srnku - na toto nemám nervy 😝 😝 má rád aj rybárstvo ... rozmýšľam o lesíku, rybníku, medvedík ako chytá ryby, niekde batoh, hubky, chlapec ..........

anibas
30. nov 2011

@mizulienka keď dáš RUM - určite budú chváliť 😀 😀

vlada111
30. nov 2011

@adul67 určite to zvládneš. Len si musíš tie lupene vytenšiť a zvlnkovatieť a potom poskladať ako je na foto od @dm1

mizulienka
30. nov 2011

@vlada111 ja som to teda nezvladla s tymi drotami 😠 uz je vsetko v kosi, mam urobit laliu, ale ja som jak totalne drevo, neviem to dokopy zviazat, uteka mi to, neznasam to 😠

mia114
30. nov 2011

@anibas kukni toto je fajn pre polovnika 😉 to mam ja ulozene
http://cakesandcupboards.blogspot.com/2008/03/h...
alebo kukni v mojich tortach co som robila polovnicku celkom v pohode postavicky 😉
http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/media/se...

vlada111
30. nov 2011

@mizulienka ja len s višňami a idú sa po tom všetci zabiť. Ale robila som raz s čučoriedkami zaváranými a vraj to bolo super.

vlada111
30. nov 2011

@mizulienka ja by som sa tiež k tomu neodhodlala, ale na stretku ma nahovorila baba, čo to tam predvádzala nech robím s ňou a urobila som prvú ľaliu, ktorú sem sem už dávala. Keď to vidíš robiť niekoho je to iné, sama by som to asi tiež nevedela.