Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
1. dec 2011

@mariann2 jasne, ze pamatam, bolnadherny 🙂 dakujem

@broucek2 dakujem 🙂

vecernicci
1. dec 2011

@lussy23 😀 😀 😀 😉

yamahafazer
1. dec 2011

moje dnesna pre mojho tatu k narodeninam ma dnes,ale tie kvety nedam zjest tie si zoberiem 😀 nasi by ich aj tak nejedli

adul67
1. dec 2011

ahojte a dakujem za všetky laiky tak som vymalovala a hrozné čosi nešlo to do stratena neviem prečo ale na tie malé kvietky som hrdá a stej prvej pokazenej som spravila ružičku dala sa spracovat 🙂

adul67
1. dec 2011

@yamahafazer super ako si to malovala?tu žltu?

lusil2005
1. dec 2011

@broucek2
@dm1 aaaj jaaa siii prooosiiim!!!! 😅 nemohla by mi to broucek suchnut do obalocky spolu stvojim dani? 😵

yamahafazer
1. dec 2011

@adul67 ja som mala uz hmotu zltu a to som len tak potrela niekde trocha praskovej zltej a bordovej ja som nerobila tie kvety z bielej aj ten ibistek je bordova hmota a uz som len troska dofarbila praskovou

mizulienka
1. dec 2011

@yamahafazer krasne kvety, si robila s drotikom?

@adul67 krasne kvety a tie male biele su super, to si ako robila na tom drotiku?

mizulienka
1. dec 2011

baby ja som uz uplne zufala z tej lalie...na drotikoch nehrozi, aby som juurobila, stale sa mi rozpadava a ked ju urobim iba tak, ze lupienky dokopy, tak sa mi lupienky dole lamu? co ju mam slabo preschnutu alebo co???
robila som podla tohto postupu...neviete mi poradit nejake finty, aby som ju asponako tak urobila? 😕 😕 😕

yamahafazer
1. dec 2011

@mizulienka ano vsetko je to na drotiku aj listy aj kvety

mizulienka
1. dec 2011

@yamahafazer samasi sa naucila robit s tym drotikom? ja neviem, ci som taka lava, alebo co, ale mne to nejde 😠 😠 😠

jakelina
1. dec 2011

@mizulienka já jsem na to taky levá, ale asi to chce trénovat a trénovat ☹

mizulienka
1. dec 2011

@jakelina asi ano, ale ja ju potrebujem na sobotu 😕

jakelina
1. dec 2011

@mizulienka já jsem udělala zatím jenom orchidejku a drobné kytičky, laliu neporadím, nedělala jsem 😒

princes218
1. dec 2011

Baby prosí ktorá by mi pomohla chcela by som dcerke na 1 rocik urobit na vrch torticky lienku z marcipanu mohli by ste mi poslat na mail fotocky ako to urobiť dakujem 🙂

mizulienka
1. dec 2011

@jakelina dakujem aj tak 🙂 za zaujem 😉 ked sa mi nepodari lalia, dorobim nejake ruze a nieco este , no snad ma za to nezabiju...popripade dam nejaku zlavu 😒

adul67
1. dec 2011

@mizulienka ano to su prvotiny skušala som drotikovat 🙂

princes218
1. dec 2011

@lenka.pav prosim poslala by si mi postup na lienku dakujem Mirka

vlada111
1. dec 2011

@mizulienka Luci, som často v Ba, keď budem mať čas a chcela by si, mohla by som ti to prísť ukázať. Ty tam niekde bývaš, že? Zlepovanie je podľa mňa náročnejšie, drôtiky sú super pomôcka.

mizulienka
1. dec 2011

@vlada111 jeej Vladi si zlata 🙂 dakujem 🙂 ano byvame v Rovinke, to je blizko pri BA.
idem este dnes vyskusat urobit na drotikoch, ked budu deti spat, myslis,z e do zajtra by to malo vytvrdnut?

mizulienka
1. dec 2011

@vlada111 kedy mam zacat viazat laliu, az ked bude uplne vytvrdnuta, ci taka napoly?
ked som to skusala prvy krat, tak ten piestik sa mi tam uplne miagal, ten treba mat asi tiez uplne tuhy, ci?

yamahafazer
1. dec 2011

@mizulienka ja som bola na tom cukrarskom kurze v trencine a som sa pozerala ako to robila inak aj predtym som skusala,ale mi to tak neslo a teraz som uz aspon videla ako sa to robi tak uz je to lepsie

yamahafazer
1. dec 2011

@mizulienka a mas ten piestik napichnuty na niecom ?ona na tom kurze si napichovala na spajdlu a tam to dobre drazalo a dobre sa to viaze a potom ked je zviazana s paskou da sa to nalomit a nevypadne ked je zviazana ako ked potrebujes celu kyticu spravit

mizulienka
1. dec 2011

@yamahafazer ano mala som na spajdli...ale ja som to zvazovala asi prilis vysoko, to treba viazat na mieste, kde je drotik asi napichnuty do lupena, ze?

adul67
1. dec 2011

včera tu niekto písal ako robit mliečny marcipán v prkarničke tak tu je MArcipán
20 dkg moučkového cukru
20 dkg sušeného mléka ( polotučné )
3-4- lžžíce oleje( já dávám slunečnicový )
3-4- lžíce pšeničného sirupu ( nebo rýžový )
mandlové aroma ( jen pár kapek )
trocha horké vody ( postupně přidávat po kapkách, podle toho jak se hmota spojuje )

Vše dám do pekárny na chleba na program hnětení a za cca 10 - 15 min je to hotové

vlada111
1. dec 2011

@mizulienka Luci, lalia schne rýchlo, lebo lupienky sú tenučké. Dáva sa do nich biely drôtik, aby ti nepresvital. Urobíš si 6 lupeňov, trošku ich necháš uschnúť, ale len trochu, aby si ich po zviazaní mohla ohnúť do oblúčika. Piestik si napichneš na zelený drôtik, na ktorý budeš pripevňovať všetky lupene dokola. Najprv si drôtik na konci ohneš do malého očka, aby sa ti piestik nešmýkal. Potom začneš viazať lupienky. Takto som robila laliu, nájdeš ju u mňa na FB na torte. Snáď som to napísala zrozumiteľne. 😀

daniz
1. dec 2011

@mizulienka viac vytvrdnuté, mňa tiež prvé lalie dostali skoro do ústavu. Oni nebudú také spolu. počítaj s tým, že lupienky sa budú aj po opáskovaní tak rozčapovať. Ale zvládneš neboj. Keď som to zvládla ja... 😀 😀 😀
@yamahafazer peknéééé.Ja sa tiež chystám na astromeriu no neviem. a najviac sa bojím malých drobných na drôtiku... ☹ ☹

vecernicci
1. dec 2011
adul67
1. dec 2011

@yamahafazer prosím ta môžeš mi dat link s akými praškovými farbami maluješ? 😉

anibas
1. dec 2011

@broucek2 ten 9cm je aykurát - kľudne pošli na SR v bublinkovej obálke - všetko zaplatím na účet 😵 😵 😵 😵 😵