Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
2. dec 2011

@janulkamartinko teraz robím 6x6cm a výška neviem len je to korpus-plnka-korpus

jakelina
2. dec 2011

@mia114 aha, děkuju za radu. Příště nechám vytvrdnout nohy a slepím až vytvrdnou. A slepí se pak dobře k sobě ty jednotlivé části těla, když už je to suché???

lencza
2. dec 2011

zdravím všechny

mám takový menší problém.........chtěla jsem dělat salkový krém a v domnění, že jsem v krámu sáhla po zkaramelizovaném salku, jsem do něj doma udělala díru a ejhle, ono je to obyč..........co s tím? to už si můžu maximálně nalít do kafe, co, to už neuvařím 😖 😖 😖 😖

jakelina
2. dec 2011

@lencza na pánvičce to uvař na karamel

jakelina
2. dec 2011

@lencza musíš pořád míchat

lencza
2. dec 2011

@jakelina děkuju moc, takže jenom vylít a míchat a míchat? nic jinýho?

mima595
2. dec 2011

robim dnes prvú tortu nie pre nas....nie je to na zakazku, je to pre kamosku, ktora mi dost pomaha, tak jej ju venujem...len ona si priniesla vlastny krem, na potiahnutie to nevystacilo, ak som jej volala, že jej tam dam maslo s cukrom, alebo nutelu s maslom.....tak nie, lebo jej deti to nebudu jest....
mam z toho fakt stres, lebo aj priniesla rozmixovane maliny,a ono to sem tam presiaka cez ten krem...mam strach, aby to nerozmocilo potahovku ☹

dm1
2. dec 2011

@mima595 nechapem preco si to teda aj nenaplnila a tebe nedoniesla len na zdobienie 😲 . Verim ze mas z toho stresy veru 🤐

mima595
2. dec 2011

@dm1 - ja som tu nutelu brala ako tutovku, ved vsetky deti lubia nutelu, nie??? 😉
a ked si na nete. idem teda robit ten bazen...a ako by si davala pipping gel ako vodu do bazena??, normalne by si velu tortu potiahla a na nu dat pipping gel, alebo to vnutro bazenu nechat len kremom potiahnute a na to dat pipping gel???

jakelina
2. dec 2011

@lencza míchej až to zkaramelizuje. 😉

jakelina
2. dec 2011

@mima595 tak jí to potři marmeládou, když nechce krém

lussy23
2. dec 2011

@katulkaaaaaa krásna @mia114 . parádne torty @dadka212 krásne tortičky a nádherné farby. najmä tá modrá @mizulienka prerásny košík i kvetinková @janulkamartinko nádherné torty i zákusky
@yamahafazer prekrásne tortičky
@cestovatelkaandrea krásnučká
@mrka2 krásnunká

mima595
2. dec 2011

@jakelina - oni ani marmeladu nechcu...to už nerieste, ona mi priniesla besamelovy krem, tak som tam naslahala viac masla...aj tak je to to dost natenko, este rozmyslam, ci to len nepotriet este raz maslom, ked sa to blbo natieralo..take strasne huste to bolo a este k omu tie maliny sa mi tam miesaju 😒

dm1
2. dec 2011

@mima595 urcite potiahni a na to gel. snaz sa tak aby si nemusela davat velku vrstvu gelu nie je to bohvieako chutne 😝

dm1
2. dec 2011

@vecernicci a na ktorych si tieto piekla? na tych origos ci s tou sadou kde ich je 30?

lussy23
2. dec 2011

@havi krásne @mariann2 nádherá. ten chlapec a pastelky sú ako skutočné
baby a nemáte postup na hello Kitty?

broucek2
2. dec 2011

@lusil2005 tak mám kostelík i pro tebe, přidám jej do obálky a pošlu dm1

broucek2
2. dec 2011

@vecernicci ty mě snad nalákáš a udělám ještě koule z poloviční dávky, i když letos už máme s mamkou perníků ze 3,5 dávek

broucek2
2. dec 2011

@mia114 v Brně na vánočních trzích je mají, ale tam se asi nedostaneš

mia1111
2. dec 2011

babulky, je jedno, či použijem do medovníčkov hladkú múku obyčajnú, alebo špeciálku? 😅

broucek2
2. dec 2011

@mia1111 používáme 00, ale lepší je t650, míň se rozjíždí, ale ono je to spíše na výrobci, od každého se těsto chová jinak

mia114
2. dec 2011

@jakelina no ja tie casti potriem vodou a ked nedrzi tak este davam paratko a kusok hmoty trosku navlhcenej a prilepim to tak k sebe.

mia114
2. dec 2011

@broucek2 hehe, nj, to asi nie, skusim pozriet u nas na trhoch.

mia1111
2. dec 2011

@broucek2 - ja mám práveže tej "00" málo, tak skúsim obyčajnú, snáď to bude OK 😅 A ďakujem 😵

isabella_fly
2. dec 2011

dievcata aku hrubu si nechavate potahovu hmotu a kolko gramov hmoty davate na potah jednej klasickej okruhlej torty? tak 27cm priblizne

mia114
2. dec 2011

@isabella_fly no ja si na take mnozstvo vyvalkam 1kg hmoty a potom ked to dam na tortu mi ostane vzdy tak 350g.

79zuzana
2. dec 2011

@isabella_fly ja si to vacsinou vyvalkam na take 4 mm a pouzijem asi 750 gramov... tak ako mia vyvalkam 1 kg a priblizne 250 gramov mi zvysi 🙂

zlatat
2. dec 2011

@isabella_fly ja mávam hrúbku poťahu 2-3 mm 😉 ale vždy si vyvaľkám nad 1 kg - podľa veľkosti torty

tu je moja princeznovská torta - moja prvá princeznička v živote ... pôvodne mala stáť, ale bola tak ťažká, že sa mi prevažovala dozadu, tak som jej ešte dnes ráno musela odseknúť nohy a spraviť nové, aby sedela - poviem vám, nervy, stres, strach, či mi to vytvrdne ... ufff

isabella_fly
2. dec 2011

@mia114
@79zuzana
@zlatat dakujem vam 🙂