Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
3. dec 2011

@dm1 dani poslem ti mojich amerikancov, konecne si vypracem spajzu...ja zasa nedam dopustit na smartflex, ja pre zmenu nemozem amerikancov, tak mame kazdy nieco 😉

akme
3. dec 2011

baby krásne torty ste popridávali moje posledné výtvory
@dm1 Dani krásne a "ťažké", ako sa ti robila tá pivonka a akou formičkou? Ty poťahuješ RDI? Cez zimu sa s tým dobre robí? Lebo to je stráááášne mäkké modelovať sa s tým nedá 😝
@lucia80 asi neskorá odpoveď môžeš piecť takto dopredu a po vychladnutí dať do sáčku, vydrží to a pod poťah asi z 1/2 masla
@dadka212 si sa namakala na tých minitortičkách, krásne sú
@adka_praha krásna tá čoko, nabudúce keď budeš mať boky tak hore nalej čoko a celú tortu aj s podnosom nakláňaj do strán a čoko budeš mať krásne rovnú 😀
@eliska22 ten macko je nádherný čistá práca 😀
@alenv kuk http://www.akosatorobi.sk/video/1891/ovecka-na-...

adka_praha
3. dec 2011

@eliska22 heh no 😅

alenv
3. dec 2011

@lamps ona by chtěla takovou a já si těd nejsem jistá tou hlavou.. 3D jsem nedělala

adka_praha
3. dec 2011

@akme no to som aj robila 😅 , lenze mrcha zacala strasne rychlo tuhnut... 😅 asi ju budem musiet zohriat viac 😨

alenv
3. dec 2011

@akme na takovou návod nemáte?

lamps
3. dec 2011

@alenv tá vyzerá dobre 😅, ale ja som ešte 3D tortu nerobila a pravdupovediac ani sa nechystám. Myslím, že by to dobre nedopadlo. Radšej si postavičku vymodelujem a dám na tortu 😅

alenv
3. dec 2011

@lamps 😀 já se taky neodvážila.. ale říkala jsem si, že hlava by mohla být z punčoviny.. nevím, ale nevypadá to složitě

lamps
3. dec 2011

@alenv ja by som sa bála, že ovečke bude tá hlava padať. Neviem ... a keď ide robiť prvú tortu možno by bolo lepšie je vymodelovať, ale to záleží od jej zručností.

alenv
3. dec 2011

😀 @lamps no vidíš tak to já bych se nebála, že bude padat 😀 , ale ona to jde dělat, chce tuhle tak at si to zkusí 😀 jen jsem myslela, že by někdo mohl mít návod jak správně na to 😉 ale děkuju moc

lamps
3. dec 2011

@alenv nemáš za čo 😅. Treba to skúsiť a možno bude prekvapená ako dobre jej to pôjde.

akme
3. dec 2011

@adka_praha ja robím polevu koľko čoko toľko masla ona sa potom neláme pri krájaní a dobre sa to rozlieva a je pekná lesklá
@alenv nemám a 3D nerobím tam je samá punčovina a ja s ňou nie som stotožnená to je tak trochen odpad z koláčov aj keď sa tam doplní všeličo dobré 😢 , ale táto by sa dala urobiť aj bez punčoviny dve ovalne tortičky obrežať do bochničkou potiahnuť to je hlava a telo a ostatné už len dozdobiť, hlavu položiť na podložku aby nepadala

lucula73
3. dec 2011

@akme a akú čokoládu a maslo používaš?taakú polevu by som brala čo sa neláme 😉

akme
3. dec 2011

čoko Li.l a maslo to je jedno aby bolo 82% ja tak dávam aj na zákusky

lucia80
3. dec 2011

@akme ďakujem moc za odpoveď, nie je neskoro aj keď korpus som upiekla, tak ho pôjdem dať ešte do sáčku. A ešte prosím koľko cukru na to pol masla treba dať? Dík moc za radu

mariann2
3. dec 2011

@lucia80 ja dávam cukol len od oka, poprípade ochutnaj

lucia80
3. dec 2011

@mariann2 vďaka za pomoc, skúsim teda tak, snáď na tomto nie je čo pokaziť 😉

mariann2
3. dec 2011

@lucia80 nie, maslo s cukrom nepokazíš 🙂

mariann2
3. dec 2011

ahojte, nestíham vás čítať, nechám si to na zajtra večer, po oslave synovych narodenín, len sem hodím foto mojich tohtotýždňových tort, tá s budovami, je pre syna, maniaka na mosty a mrakodrapy 🙂

dm1
4. dec 2011

@mizulienka supeeer a bude sa to dat nejako k lusilke dopravit?

dm1
4. dec 2011

@mariann2 nadherne torty! a tie kvety!!!

mizulienka
4. dec 2011

@dm1 muz robi v petrzalke, on by to mohol zobrat do prace a keby to @lusil2005 nemala daleko, tak by to mohla prist zobrat, alebo keby to bolo nejak od ruky, tak by sa dohodli na nejakom mieste.

yamahafazer
4. dec 2011

@mariann2 paradne su a mas niaku latku ked mas pozadie take cierne?ja by som nieco take potrebovala na fotenie

yamahafazer
4. dec 2011

@alenv ja som robila dve taketo ovecky jedna sedela a hlava bola torta a dotvarovana puncovinou tato sediaca bola pre moju malu a v pohode drzala mala spajdle napichane a skusala som malovat gelovkou a druha lezala a ta hlava nemala ako padnut lebo bola polozena nebola v lufte takze ked budes robit takuto leziacu to sa v pohode da ako torta nic nemusis prepichovat spajdlou

yamahafazer
4. dec 2011

@akme krasne torticky aj kvetinky a pozeram,ze si tiez skusala dezertiky 😀

yamahafazer
4. dec 2011

@dm1 ja zas tiez len smarflex,ja som uz asi naucena ja to teda vyvalkam v pohode ked si ju rozmagam dobre a boky sa mi super robia praveze najlepsie na tejto hmote mne teda vobec neschne hned a nelame sa ked potahujem tortu a ked robim kvety a figurky vtedy mi praveze super schne
esteze je taky vyber teraz tych hmot kazdy si moze vybrat co mu vyhovuje najviac

yamahafazer
4. dec 2011

@alenv aj moja je tiez zavislak na tej ovecke 😀 ,ale najviac na timmym a uz mame doma cely salas 😀 aj teraz sa ma pyta kedy uz bude mat meniny tak chce malinkeho timmyho na tortu 😀 mi stale hovori
a ked som mojej spravila tu k narodeninam toto sediaceho tak sme ju nemohli ani rozkrojit sa snou chcela hrat

yamahafazer
4. dec 2011

@eliska22 tu mas par inspiracii a miesto macka mozes dat len tigra ked chcu len jeho

adka_praha
4. dec 2011

@akme dakujem 😵 urobim nabuduce tak 😵