Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hanka_k
5. dec 2011

furt přemýšlím nad tím jak udělat malýmu ke dvoum ročkům dort, má rád bagr, auta...

katmi
5. dec 2011

baby ake plnky davate do marcipanovej torty??? a marcipan si kupujete??? alebo robite doma?? dakujem 🙂

dadka212
5. dec 2011

@katmi plnky všelijaké je ich velmi vela 😉

katmi
5. dec 2011

@dadka212 ja som pocula.ze sa nehodia napr.ovocne... preto sa pytam, ze ake ... co takto tvaroh+maslo? je to vhodne??? a aku plnku potom davas napr.ty pod marcipan?? dakujem krasne..

dadka212
5. dec 2011

@katmi do torty môžeš dať hocijakú plnku, ale pod poťahovku - marcipán daj len maslo vyšlahané s cukrom prípadne kúskami čistého korpusu

evelin116
5. dec 2011

@anibas jejda to si mi nemala poslat..ja som strasne nerozhodna a vsetky su prekrasne

karmenta
5. dec 2011

Prosím o radu - dělám poprvé marokánky a do nich se mají dát mandle. Mám jen nejdřív spařit a oloupat, nebo je tam můžu dát jak jsou jen pokrájet? Díky

katmi
5. dec 2011

@anibas ja som si vybrala 🙂 dakujem..

isabella_fly
5. dec 2011

babyyyy, mam doma smartflex velvet a chcela som ho ist zafarbit a ja som ho truba mala v spajzi kde je chladno a je uplne tuhy, mam ho dat na radiator, alebo ako trocha rychlejsie dostat do spracovatelneho stavu, ja ho neviem ani z kyblika vybrat teraz 😀 😀 😀

dada2007
5. dec 2011

@isabella_fly vytiahni ho aj so sáčkom.......a teda my sme museli sáčok roztrhnúť a odrezať trochu-koľko potrebuješ......a rukami vymiesiť.....on zmäkne 😉 on je vždy taký tvrdý, či je v špajzi alebo len tak na stole.....ale pekne sa dá vymiesiť 😎

bzucinka2
5. dec 2011

@karmenta neviem co to presne robis, ale ja by som ich sparila a olupala asi radsej 🙂

adul67
5. dec 2011

pridavam svoju čokoladovu pre mm k narodkám

isabella_fly
5. dec 2011

@dada2007 vdaka, uz sa mi dari ho rozpracovavat 🙂

adka_praha
5. dec 2011

ahojte.,.. tak pridavam tortu pre nase novembrovcata... 🙂

ste tu take krasne veci zasa napiekli... 😵 😵 😵

lusil2005
5. dec 2011

baby? nejde Facebook? ci to len mne?

adka_praha
5. dec 2011

@lusil2005 asi len tebe, mne ide normalne- na jeho pomery 😅

jakelina
5. dec 2011

@adul67 krása a ty kytičky nádherné
@adka_praha jéééééé, ta je milá

jakelina
5. dec 2011

@karmenta já je teda nepeču, ale určitě oloupat. Ta slupka je hořká

adka_praha
5. dec 2011

@jakelina dakujem 😵 ... deti sa na nu vrhli jak kobylky... 😀 skoda, ze to nikto netovćil... ani sviecka sa nestihla zapalit... 😅 😀

adka_praha
5. dec 2011

haha akurat mi pisala byvala spoluziacka, ze co robim v septembri, ze si zajednava svadobnu a mozno aj kolace!!! 😲 😲 😲 😲 😲 ja som takto kolace este na svadbu nepiekla... teraz budem len stres z toho mat... ake kolace sa pecu na svadby??? je pre ne nejaka tipicka vyzdoba?????

miciatko
5. dec 2011

@adul67 tie kvietky si ty robila??? a gratulujem k narodeninkaaam

miciatko
5. dec 2011

@lusil2005 mne ide

dada2007
5. dec 2011

@isabella_fly super, som rada 😉

vlada111
5. dec 2011

@jakelina si perfišná, keď som ju priniesla, prvá reakcia bola, že chúďa myš. až potom pochopili že posiluje.

dm1
5. dec 2011

@adul67 no vidis ze sa podarila krasna je! a islo to nakoniec dole?

vlada111
5. dec 2011

@vecernicci to je suprové, tak to som ešte nevidela, ale super 😀 😀 😀 😀

vlada111
5. dec 2011

@mamoo no torta musí byť, bez toho by to nebolo. Keď mi odtiekla plodová voda, môj najväčší problém bol, že to nemôžeme urobiť nášmu dieťaťu, aby malo narodky po Vianociach 😀 Tortu musím vymakať, už asi aj viem akú urobím, tak to snáď stihnem.

adul67
5. dec 2011

@dm1 no išlo ale na spojoch to moc dobre nevyzerá aj na spodku ale tu to nevidno 😉

adul67
5. dec 2011

@miciatko dík poviem mm kvietky so sama robila ta astromelia či čo to bolo mi moc nešlo tak som skušala lahšie a to no celkom fajn len sa mi na tych drotikoch točily všeliak to ešte musím doladit ale ma to bavilo a dakujem za laiky strašne potešily 😉 😉 😉