Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
4. mar 2010

alionuska ako robis podlozku pod torticku??myslim to obalenie farebnym papierom....davas tortu priamo na ozdobny papier???

alionuska
4. mar 2010

Cessy ano,davam tortu na tu obalenu podlozku,potom tortu potiahnem a ozdobim. 😉 preco????

sofi07
4. mar 2010

alionuska, cessy asi myslela to, ze sa karton alebo ina podlozka zabali do farebneho papiera a potom este do celofanu 😉

zdenallicka
4. mar 2010

Ja jsem to teda obalila papirem a pak celofanem, protoze jsem mela strach, ze papir navlhne nebo se promasti...

Ali, ty se toho nebojis? 😕

hejdita
4. mar 2010

prosim prosim ako sa robia takove tie volaniky neviem ako to nazvat.....akokeby na zlome torty nezgrcana latka.....anibas mala takto tu latku okolo neviem ako nato a uz chcem to mat hotove dneska....nemyslim to na bokoch ale to na tom vrchu .... ☹ 😔

henikav1
4. mar 2010

hejdita, nepochopila som uplne, myslela si to co sa robi kliestikmi?

cessy
4. mar 2010

alionuska myslela som to tak ci tortu kladies na ten ozdobny papier, alebo nieco medzi tortu a papier este nieco davas

cessy
4. mar 2010

hejdi na predchadzajucej strane to myslim ze je, alebo par stran do zadu, alionuska mi tam dala link tiez som sa na to pytala 😉

stalida
4. mar 2010

caute babky, tak ja som dorobila dnes dve torticky:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/kabelka-5-0
http://www.tortyodmamy.sk/?q=netradicne/zbran-s...
a prisla mi dnes formicka babtka, tak som hned musela vyskusat:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=na-krstiny/moje-pr...
iba to tienovanie kakaom mi nejako neslko. Robila som ho z RDI a bolo dost makke, nabuduce musim asi z WI.....

Cessy, ja tiez podlozku obalim len do papiera, foliu ani celofan som na to este nedavala,mne sa to nepaci a zatial sa nic nerozmocilo..... 🙂

hejdita
4. mar 2010

dakujem dakujem uz som to vymyslela 😅 nie neboo to kliestikmi to viem ako.....takovy zaves to mal byt no dala som tam ako keby kus latky a hotovo 🙂 potrebovala som skovat jeden kusok co sa mi tam blbo skrutil....a v tom mieste som aj moc zarezala MMF takze trocha to bolo vyssie nez malo byt a liezla plnka takze dve muchy jednou ranou....este zajtra dokoncim meno a ostetcujem a hodim sem link mozno az vecer lebo este jednu budem robit dufam ze stihnem a ze mi nebude zle lebo uz je vsetkym u nas doma 😖 tak dobru noc

vinka
5. mar 2010

Ahojte Baby kde nájdem postup na tú hmotu čo je hotová za 10 min.Nemôžem ju nájsť. 😒

anibas
5. mar 2010

Vinka ja takú nepoznám

Hejdi: ja to mám odpozerané z videa - bolo pár strán vzadu

Stadila- odborníčka na kabelky 😀 😀 😀 , to je pre mňa výsoký level 😝 , pištoľ si farbila až hotovú, všakže ? 😉

No môj druhý pokus dopadol rovnako, zafarbila som šťavu, zo začiatku to vyzeralo dobre, ale ... kedže nemám sušené mlieko, vedela som, že MMF je v pr ..li. No, nie je mi dáno urobiť červenú ružu. 😠 😠 😠

neurologia
5. mar 2010

baby vcera som mala nestihacky....no dufam ze dnes uz bude pohoda....
torty som pozrela aj som vas docitala a torticky su krasne....ved ako inak...

vinka
5. mar 2010

Neurologia dík presane toto som myslela. 😀

zdenallicka
5. mar 2010

Vinko, to je on, co ti sem hazela Neurologia...

stalida
5. mar 2010

anibas nefarbila som pistol, ale hmotu a tak som modelovala. Skusala som tu extra ciernu gelovku a je dobra 🙂

anibas
5. mar 2010

A ešte mi povedz akú hmotu ? Ja som videla na e- shope RegalIce červenú, tak asi ju kúpim, mne to farbenie MMF nejde.

anibas
5. mar 2010

Teraz už viem, prečo Cessy poškuľovala po WI a K2 a pod. 🙄 🙄 🙄 🙄

alionuska
5. mar 2010

zdeni coho by som sa mala akoze bat? Ci sa ten papier nepremasti? nie...je to v pohode...a aj sa to na tom dobre kraja... Niekedy som dala aj potravinarsku foliu na to,ale to sa mi nepacilo...bolo to take leskle.... 😝 Stalida-krasne torticky!!!!

anibas
5. mar 2010

dnes mám miešací den, skúšam farbiť pastelovo, kombinujem, a hladám šablony na stencil a tak ...

sofi07
5. mar 2010

🙂 stalida, nadherne, som ti dala do hodnotenia, aby si fotopostup na kabelku dala dokopy,hmmm?mas ich naozaj prekrasne!

vinka
5. mar 2010

Baby asi sa opýtam blbosť ale tam v recepte na ten marcipán píše lyžice to polievkové?Mi príde vela 😕

zdenallicka
5. mar 2010

ANo, polevkove lzice... 🙂 Je to v poradku... stejne si jeste budes nekolikrat namacet ruce... 😉

vinka
5. mar 2010

Baby čo dávate pod hmotu krém?Ak áno aký.Lebo ja robím puding s maslom a mi tečie s pod hmoty tekutina. 😕

sofi07
5. mar 2010

vinka, spod maslovo-pudingoveho kremu by ti to nemalo tiect. krem sa pot hmotu natrie len tak v tenuckej vrstve, aby sa zahladili nerovnosti a potom to treba dat poriadne stuhnut, az potom potahovat. netusim, preco ti to vyteka.... 😢

alionuska
5. mar 2010

mne nikdy nevytekalo..iba raz,ale to bola puncova torta a dala som asi moc rozvaru.... Idem vam pridat hrocha...najnovsiu foto...a este musim ist urobit kolisku..inak krstinova torticka sa uz risuje...🙂

henikav1
5. mar 2010

zlatucky hrosik 😉

lelou
5. mar 2010

ahojky umelkyne 🙂
bezne vas tady smiruju a tise zavidim vase vytvory 😅
prosim o radu : potrebuji nejaky lehky a zarucene uspesny recept na korpus, do tedka jsme totiz kupovala, ale chce to zmenu 😅
predem diky