Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katmi
6. dec 2011

baby mozem vas poprosit, ak tu niektora mate odskusany a dobry recept na falosny marcipan??? dakujem pekne 🙂

ellise
6. dec 2011

z minulého týdne

vera_vila
6. dec 2011

@katmi 200 g polotučného suš. mléka, 200 g prášk. cukru, lžička medu, lžička oleje, mandlové aroma, voda velmi opatrně dle potřeby - vyzkoušeno... Když je moc řídký, zahustit pr. cukrem, když je moc hustý, rozředit vodou

tin007
6. dec 2011

ahojte kocky, ste niektora z Bratislavy; idealne Dubravka, Karlovka, Lamac, Devinska? Potrebovala by som tortu pre syna na sobotu 17.12. vdaka

vera_vila
6. dec 2011

@katmi pracovalo se mi s tímto lépem než s MMF (Machrmallow fondant)... Na ten mám recept - bonbony, oříšek 100%ního tuku, lžíce citronové šťávy (nebo voda s kys. citronovou) a pak zapracovat práškový cukr, co bombony po rozpuštění v mikrovlnce poberou...

Jinak oba druhy doporučuji válet nebo zpracovávat na škrobové moučce...

evelin116
6. dec 2011

@livia76 susene mlieko a take iste mnozstvo p.cukru mandlova aroma a spajame s vodou ale velmi jemne.takyto robievam ja

zlatat
6. dec 2011

čafte, kočky prepáčte, že vás zanedbávam - od včerajšieho obeda som makala na kytičke, ktorá pôjde na nedeľňajšiu tortu, tak sa môžete trochu pokochať ... skúšala som nové kvietky 😅

vera_vila
6. dec 2011

@zlatat je úžasná

zlatat
6. dec 2011

@vera_vila ďakujem 😉

mia1111
6. dec 2011

@zlatat - ja odpadnem - ako živá 😵 😵 😵 . Prekrásna je 😵 😵 😵

gagarinka
6. dec 2011

Tak pridávam moju posteľ a ďakujem za pomoc... ďakujem za smartflex... a ďakujem vám za to, že ste 🙂

vera_vila
6. dec 2011

Holky, jak byste udělaly metalízu na potahovku? Jen potřít nějakou stříbrnou práškovkou? Nebo koupit přímo metalickou gelovku?

lencici
6. dec 2011

Ahojte baby písala som tu asi pred 2 týždňami a poradili ste mi mascarpone a karamelový krém...Hrozne Vám ďakuje. Torta chutila úžasne, dala som tam aj čerstvé mandarínky a bolo to super 🙂 Síce vyzerala hrozne ale chutila všetkým.. Ešte raz ďakujem ženy 🙂

cestovatelkaandrea
6. dec 2011

moja torta na moje narodeniny do prace

chabrik
6. dec 2011

Ahojky;) holky prosím, nemáte někdo nejakej dobrouckej recept na vánočku? Chci ji upéct Danielce k papani..;) dekuju

beruska.zuzanka
6. dec 2011

@chabrik ahojky 😉

500g polohr. mouky
120g cukr-písek
120g Hery
30-40g droždí
2,5 dl vlahého mléka
1 van. cukr, sůl
1 lžice rumu
rozinky, mandle
2-3 žloutky

zaděláš si klasicky na kvásek, mléko+cukr+droždí, necháš naběhnout na teplém místě, prosiješ mouku, do toho vanilkáč, rozinky, mandle(lupínky), žloutky, kvásek, změklou Heru a naposled rum, uhnětáš těsto, vláčné, nelepivé, pomoučíš a pod utěrkou necháš nakynout a dál už asi víš 😉
dobrou chuť 🙂

lusil2005
7. dec 2011

Ahojte babulky. Dnes mi poslal ujo ktoremu som robila tortu cez vikend - fotky. Kedze som torticku zabudla odfotit. Taaaaka som nastvana 😠 Zaprve - evidentne im torta zmokla. Su na nej kvapky vody. Aj na podnose. A za druhe - odfotil ju na cyklamenovoruzovej lesklej deke s velkymi bielymi skaredymi kvetmi! :( tak som robila co som mohla aby som tomu dala ine pozadie, ale tie drotiky ma zabijali! ☹
zadanie bolo: okruhla torta, na nej maly cert v plikenkach, za nim sopka, z nej ma tiect lava do tvaru "1" a cele to ma byt take sopecne pekelne... 😒 tak som sa snazila no...

daniz
7. dec 2011

@zlatat odpadávam, je úúúúžasná.

daniz
7. dec 2011

@lusil2005 náhodou je perfektná.

katmi
7. dec 2011

@vera_vila mandlovu aromu zozeniem normalne v obchode? ci treba hladat v nejakom specialnom?

katmi
7. dec 2011

@cestovatelkaandrea tak ta je kraaasna... hadam sa aj mne raz aspon taka podari 🙂

mizulienka
7. dec 2011

@cestovatelkaandrea ta je nadherna 🙂 ukladam ako inspiraciu.

dada2007
7. dec 2011

@lusil2005 je super!!!!! a škoda, že si nevážili tvoju prácu a nechali ju zmoknúť 😒 ale na foto to nie je vidieť 😉

mizulienka
7. dec 2011

@zlatat neskutocna kyticka, obdivovala som uz na FB, ako toto dokazes je pre mna nepochopitelne.

kakajka
7. dec 2011

ahojte kocky, mozem poprosit o radu? o dva tyzdne peciem synovi k narodeninam torticku a chcela by som si zohnat na to praskove farby, len s tym nemam vobec skusenosti.. musi to mat farebny podklad, alebo mozem aj tmavsiu farbu naniest rovno na biely marcipan? a kde tie praskove farby dostanem? ja mam za sebou totiz zatial len jednu tortu, to som farbila priamo marcipan.. a keby som chcela robit naradie, z akej hmoty by ste mi poradili, mozem aj z marc. zo suseneho mlieka? a este jedna otazocka, chcela by som na vianoce piect likerove spice, kde zozeniem tie trubicky na plnenie likeru? snad sa najde dobra dusa, co mi odpovie na moje zaciatocnicke otazky, zatial vopred dakujem 🙂

livia76
7. dec 2011

@lusil2005 veď je super 😵 možno ju nenechali opršať, len im na ňu vybuchlo šampanské 😵 😵

livia76
7. dec 2011

@zlatat ej veru zlaté ručičky 😉 naozaj krásna 😉

livia76
7. dec 2011

ja mám na piatok takú čudnú kombináciu, okrúhla, na vrch kamión podľa predlohy 😉 + žena s paletovým vozíkom, ale najhoršie je, že má byť ,,ženská" keďže to dali upiecť pre kolegyňu čo odchádza z práce,ešte som sa aj dozvedela, že je to vlastne pre moju kamošku, takže som zvedavá, ako si poradím 😉

mizulienka
7. dec 2011

@lusil2005 nahodou ved je zlata 🙂
Luci chcela som sa ta spytat, ty si robila barbinu, je to tazke? mas na to nejaky fotopostup?