Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
7. dec 2011

@hanka_k k tomu traktoru obrázek nemám, ale můžu zkusit napsat kamarádce...

dadka212
7. dec 2011

@katulkaaaaaa tak zídu sa, ale už mám na každý víkend 2 torty...a to je podla mňa dosť, hlavne teraz pred vianocami...

@dm1 júj ale to je škoda...

lusil2005
7. dec 2011

@dm1 TO NIEEEEEEEEEEE! ☹ ☹ ☹ nemozes sa toho len tak vzdat kvoli nejakej praci alebo nejakym peniazom 😀 😀 😀 ale nie - vazne. ja dufam ze ti to neda a kde - tu si chvilku ukradnes 😒

mizulienka
7. dec 2011

@dm1 jeej Dani tak to je ozaj skoda 😒 ach jaaj ja si ani neviem predstavit, ze nebudem piect, ale to asi kazda skonci, ked nastupi do zamestnania...alebo da sa popri robote aj nadalej piect?

hanka_k
7. dec 2011

@vera_vila krásné a to máš to černé marcipánem nebo namalované? stačí ten tvůj
to je dobrý

dajna11
7. dec 2011

@katulkaaaaaa
@jakelina ju to vážne?ja som práve tých 30centov rátala žeby som vzala......chce pani také vianočné,ako som robila nedávno,bolo aj foto....na vrchu stromček,vločka,alebo cezmína....zasa aby ma neohovorili po okolí aká som nenásytná 😀

mizulienka
7. dec 2011

@dajna11 nikdy som nevedela ako sa zdobia muffiny? ako dam prosim ta das ten marcipanovy vrch, niecim ten muffin potries a vykrojis koliesko? 😕

jakelina
7. dec 2011

@dajna11 já myslím, že za hezky ozdobený klidně můžeš chtít víc než 30 centů.

dajna11
7. dec 2011

@mizulienka no potrieš ved nutelou,ja som mala krém,či maslo.alebo lekvár,vykrojíš koliesko tak velké ako je upečený muffin,dáš na to a niečim ozdobíš...kvety,motýlik... 😀

vecernicci
7. dec 2011

@mizulienka já jsem pekla i když jsem nastoupila po mateřský do práce, ale brala jsem maximálně dva dorty týdně, víc jsem už fakt nestíhala a když tak třeba postupně jeden na pátek, jeden na sobotu a jeden na neděli, to se pak dalo, ale zase jsem si vůbec neodpočinula o víkendu 🙂
Jinak dneska jsem si zadělávala těsta na cukroví a mám toho v lednici ze tří kil mouky, takybudu zítra celý den péct, ráno korpusy na čtyři dorty a odpolko cukroví, nuda nehrozí 😀

mizulienka
7. dec 2011

@dajna11 aha takze nie take zlozite 😝

dajna11
7. dec 2011

@jakelina no teda ja som robila tieto....su teda boli pekné,také veselé...a hned bolo po nich 😀

mizulienka
7. dec 2011

@dajna11 dakujem 🙂

dajna11
7. dec 2011

@mizulienka no fantázii sa medze nekladu....dá sa na ne posadiť aj nejaka figurka či postavička....krásne su aj s krémom a na to nejaké marcipánové kvety...

jakelina
7. dec 2011

@dajna11 ty jsou krásné, já bych si hned dala.

vera_vila
7. dec 2011

@hanka_k malované jsou jen ty kontury, jinak kola a nárazník jsou marcipán...

dm1
7. dec 2011

no ja uz mam praveze objednavky aj na januar, aj februar a dokonca po jednej uz aj na april a maj 😕 . Takze to budem musiet urobit + sviatky pre nas... isto nieco bude ale urcite nie tak moc ako teraz.

vera_vila
7. dec 2011

@dajna11 Máš na ty mufinky nějaký vyzkoušený recept, který bys doporučila? Mamka je dělá, syn je zbožňuje, ale já je zatím doma nedělala...

vecernicci
7. dec 2011

@vera_vila my děláme doma karamelový a děcka se po nich můžou utlouct 😉

mizulienka
7. dec 2011

baby kolko kg tortu by som mala urobit pre 20 ludi?

vera_vila
7. dec 2011

@vecernicci Prosím, hoď recept, třeba do IP. Děkuji

jakelina
7. dec 2011

@dm1 jako odreagování jednou za čas to je příjemný koníček a přece ty pomůcky nemůžeš nechat zahálet. U barviček, ti vyprší doba použitelnosti, to musíš vypotřebovat 😀 😀 😀

jakelina
7. dec 2011

@mizulienka tři kila a víc, bych řekla

vera_vila
7. dec 2011

@mizulienka já bych řekla tak 4 kg... to ja na každého tak 20 dkg, to je akorát...

vlada111
7. dec 2011

@mizulienka @alenv ja som ho robila min. víkend a dala som 3x250ml šľahačky, 2 mascarpone a len dve čoko biele a 5 vanilkových cukrov a bolo to ako polárkový sneh. Nebolo to vôbec sladké, skôr to bolo príjemné ochutené vanilkou.

alenv
7. dec 2011

@vecernicci
@vera_vila klidně recept veřejně.. a to dáváte do forem nebo stačí koupit ty papírové košíčky?

alenv
7. dec 2011

@vlada111 mnam.. to zní fakt dobře.. hned si píšu

dajna11
7. dec 2011

@vera_vila ja som už vyskúšala rozne a nakoniec som ostala pri tomto recepte....pekne pri pečení napučia a maju taký kopček 😀 250g polhrub.múky(dávam pol na pol s hladkou),130g kryš,cukru,3vajcia,1vanilka,1PDP,1deci oleja,3-4lyžice mlieka(alebo jogurt alebo smotana kyslá).....zmiešaš spolu sypké suroviny a zvlášť riedke...do sypkých naleješ riedke a zamiešaš.....pečieš na 180 asi 20min.

vlada111
7. dec 2011

@dm1 no ale to budeme ochudobnené o tvoje krásne výtvory 😢

alenv
7. dec 2011

@dajna11 prosím co je to PDP 😅