Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
7. dec 2011

@mima595 lekvár....nutela...maslo s cukrom...krém...čo je po ruke a čo može isť pod marcipán... 😀

mizulienka
7. dec 2011

@bzucinka2 oni nechcu poschodovu, chcu 2 samostatne torty, aj ked to je na jednu oslavu, chcu to separee...bud taka dobra napis mi cely recept 😉 dakujem 😉

vera_vila
7. dec 2011

@alenv to se prý nemá, aby si nevěsta pekla dort...

zuba
7. dec 2011

@dm1 no to je aká zlá správa - to nie len že torty nebudú,ale už ani von nebudem mať s kým chodiť 😠

alenv
7. dec 2011

@vera_vila no já si na pověry a takové věci moc nepotrpím 🙂 jsem v tomhle lempl

lubina
7. dec 2011

@mariann2 dakujem ,skkusim si to pozriet.SOm zufala lebo mala strasne chce psika.Ma takeho plysiaka-Bobika a chce taku torticku, ale ja zial neviem piect take krasne torticky ako vy tu. Musim nieco vymyslit.Dakujem este raz. A malemu vsetko najlepsie, na toho 23.12 🙂 .Chudatka nase, skoro su ochudobnene o jeden sviatok a este aj problem s tortou,....

lubina
7. dec 2011

Dakujem, skusim ju pohladat lebo inak neviem ako a kde objednam tu tortu pre dcerku....

lusil2005
7. dec 2011

@lussy23 ano. na prvy rok. dost divne... ze? 😒

ziizii
7. dec 2011

@vecernicci dobry vecer,mozem vas poprosit vase osvedcene receptiky na vianocne cukrovi?diky

dm1
8. dec 2011

@vecernicci som zabudla odpovedat - v pohode si myslim citronova stava trochu miesto vody ja s tym riedim glazuru na plochy a nie je problem

yamahafazer
8. dec 2011

@mizulienka sprav obidve aby mala kazda tak okolo 4 kg ja robim tak pre 10 ludi vzdy 5 kg a viac tak asi ake velke chcu musis sa spytat ja sa spytam vzdy
@dm1 mna toto iste caka v aprili navrat do prace a preto si ani na april nechcem nic brat na pecenie.A maly ti pojde do skolky?lebo moju mi zoberu az od septembra.Inak ja som v pohode piekla ked som aj do roboty chodila a to som este zakusky piekavala len vtedy sme este nemali malu tak to bolo ine nemala som inej roboty,ale teraz neviem ako to bude musis sa aj dietatu venovat a mozno sa mne bude dat viac piect ked pojde do skolky.

inak uz som mala mat dve objednavky na 24 a na 26,ale som povedala,ze nie aj tak nebudeme doma poriadne ani.A ked ma niekdo takto na sviatky narodky ja by som oslavu presunula bud skor alebo neskor.Ale uz som mala tento tyzden mat posledne torty ,ale som este jednu zobrala na buduci tyzden.

yamahafazer
8. dec 2011

@zlatat ta kytica je nadherna 🙂

zlatat
8. dec 2011

@yamahafazer ďakujem cmuk.

Teraz som sa dozvedela, že je obrovský záujem v škôlke o moje medovníčky - vraj každý by ich chcel 😀 😀 😀 😀 poteší, ak sa niečo ľuďom páči 😅 😅 😅

zlatat
8. dec 2011

@yamahafazer inak aj ja som mala mať na Vianoce tortu, ale som im povedala, žiaľ, nebudem doma - tak presunuli oslavu na 18.12. - dúfam, že to bude moja posledná torta, nech aj pre nás niečo na Vianoce upečiem
Včera mi synátor zahlásil, že zajtra majú v družine Vianočný večierok - tak mu musím rýchlo nejakú tortičku spraviť, aby aj on mal čo jesť, lebo určite tam bude všetko mliečne ... len neviem ako to všetko potrepem do chladničky 😒

vecernicci
8. dec 2011

@dm1 díky, mně přijde v úterý a už se nemůžu dočkat 🙂 🙂 dneska zase musím dělat bílkovou a už mě to nebaví 😠 a i když přeseju cukr třikrát, tak se ten pytlíček ucpává, hlavně na mřížkách je to vidět a to mě štve, jsem totiž perfekcionista 😀

vecernicci
8. dec 2011

@yamahafazer tak náš prťavec má narozky na štědrý den a slavíme vždycky kolem 15., to má narozky starší, protože mi je blbý malýmu říct, tady ten dárek není k vánocům, ale k narozkám 😒 a vím o lidech, který to tak dělají, ale to je teda síla
jo a já mám už taky na 23. tři dorty,ale je to pro kámošky dědu, chce je jako dárek, tak jsem to vzala, jinak další mám až 30. prosince 😉

bzucinka2
8. dec 2011

@mizulienka oki dnes ti ho sem hodim 🙂

vecernicci
8. dec 2011

@ziizii jé, já jsem zrovna včera probírala recepty, který budu letos dělat a zadělala jsem si ze tří kil mouky těsta, tak dneska budu celý den péct, ráno 4 korpusy na dorty a odpolko cukroví
dělám asi plus minus 12-13 druhů, víc myslím, že nemá cenu a sěůám pařížské rohlíčky, vanilkové rohlíčky, kokosky, rohlíčky z amonia, třené rohlíčky (po těch se můžou utlouct děti), úlky, kolečka s ořechovou náplní, křehké šlehačkové cukroví (taky pro děti), skořičky, košíčky o ovocem, košíčky s ořechovou náplní (já jim říkám zbytkové, protože se tam dávají zlámané kousky cukroví), ořechy plněné světlým i čokoládovým krémem, linecké , mušličky plněné ořechovou náplní a možná udělám ještě domácí čokoládu a víc toho dělat nebudu, mám pořád zakázky na perníkové koule, tak abych to všechno stihla 😉
když tak písni, na co by si chtěla recept a já ti ho pošlu do IP, ju? 🙂

anibas
8. dec 2011

@dm1 tak to je riadny šok na začiatok roka !!! kde dáš malého ?

simasa
8. dec 2011

@vecernicci Mna z Teba klepne - s tym musis hadam nakrmit aj celu armadu, nie? 😀 A ze: vic toho delat nebudu 😀 Presne ako moja babicka - ta tiez mala vzdy aj 10 druhov - tak sme sa k nej vzdy tesili na navstevu 😵 a potom nam len pupky rastli 🙂

mizulienka
8. dec 2011

@yamahafazer dakujem 🙂 aj mne to tak vychadza, ze 2x4kg urobim.

vecernicci
8. dec 2011

@simasa 😀 😀 já každý rok říkám, pět druhů a dost, upeču je a říkám si, co s časem? Tak upeču další a další 😀 😀 Já jsem prostě deformovaná 😉 a i děcka už mám zmlsaný, jen tak něco nesní, všechno se jim snažím dělat domácí a furt jim něco peču, manža říká ať si udělám živnosťák a vykrmuju taky někoho jinýho, tak o tom uvažuju

adka_praha
8. dec 2011

ahojte 😵 (konecne snezi, tak som v euforii 😀 😀 😀 )

@vecernicci mohla by som ta poprosit o receptiky na tie ovocne kosicka a skoricky? 😵

inak ja mam v plane 20 druhov 😀 ... lenze to podelim nam, babke mojej, cosi svokre prihram a nieco "porozdavam"... 😀 cez vikend zahajujem pecenie, sa tesim jak male deco... 😀

katulkaaaaaa
8. dec 2011

@adka_praha fuha ze 20 druhov 🙂 som zvedava kolko sa podari mne
ja prave zacinam,rezy,korpusy,medovnikove cesto,no uvidime dokedy bude maly spolupracovat 😝

adka_praha
8. dec 2011

@katulkaaaaaa ja medovniky nerobim, u nas to moc neide... bude stacit bohato, ked kmotra da par... a ja nerobievam rezy, vsetko len tie jednohubky... 😀 tuto uchylku som zdedila po matke 😅 ... jej tiez na vianoce takto sibalo 😀 😀 😀 ... a ja som tiez strasne vymazlena, ja si rada upeciem, nech je z coho vyberat, nech si kazdy pride na svoje a podla chuti... 😀 volam to vianocny luxus... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
8. dec 2011

@adka_praha no skvele 😵 tak napis ake mna ani 20druhov nenapada 😝

mizulienka
8. dec 2011

baby, nemate nahodou niektora recept na kolac,neviem ani ako sa vola, ale su to take ako keby medovnikove kocky obalene v cokoladovom naleve a obalovane v kokose, dakujeeem 🙂

adka_praha
8. dec 2011

@katulkaaaaaa no nieco idem skusat prvy raz, ze som obmenila, nech neni stale to iste a este stale sa ucitm, co muzovi chuti a co nie, tak aj koli nemu trocha obmienam...
1. pecivo s vajecnym likerom
2. pomarancove pusinky
3. mocca ovalky
4. kavove zrna
5. frantisky
6. kokosove suhajdy
7. maslove kokosove gulicky
8. vanilkove rozky
9. parizske rozky
10. kakaove rozky s orechami
11. nepecena rolada
12. kokosky
13. hrozienkove pecivo
14. grilazky
15. visnove pralinky
16. cokoladove gulky
17. puncove gulky
18. nepecene trubicky
19. rozky s kremom
20 linecke

a mozno, podla toho ako mi vylezie cas, by som spravila aj take minimarokanky- to zas ja milujem 😀

katulkaaaaaa
8. dec 2011

@adka_praha wau potom chcem foto 🙂 ja mam tento rok premieru,som zvedava co sa podari 🙂

mizulienka
8. dec 2011

@katulkaaaaaa kati pecies vianocne pecivo aj na zakazky? ja som mala uz 2 objednavky, ale nepristala som 🙂