Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miroslava124
9. dec 2011

@mizulienka ďakujem. plnka je cukor kr.,kakao, žltka a hera

dajna11
9. dec 2011

tak a oslava pre dcerenku sa može zajtra začať,mám hotovo....čo sa sladkého týka 😀

mizulienka
9. dec 2011

@miroslava124 podla mna mozes aj tym, baby opravte ma, ak sa mylim 🙂

gagarinka
9. dec 2011

@adul67 ja som už dvakrát robila túto, čo ju v diskusii písala Judit a je skvelá 😵 nie som veľmi tvarohová, ale je super
http://www.tortyodmamy.sk/content/svieza-tvaroh...

anibas
9. dec 2011

pekný večer žienky - ja padám už na hubu - od rána makám - plnila som korpusy na 4 torty a poťahovala a zdobila, dokončiť mi treba už len jednu tak na 5% ale nie som schopná 🙄 🙄 🙄 , zajtra máme v PO stretnutie - ešte som piekla korpusy na spoločnú tortu, chystám si veci na predvádzanie - no poviem vám - TORTY NECHCEM ANI VIDIEŤ !!!! 😠 😠 😠 😠 😠

anibas
9. dec 2011

@gagarinka tento robím aj ja - ale namiesto masla dávam len želatínu a nastrúham margot čokoládu 😵 😵 😵

lusil2005
9. dec 2011

@gagarinka ja tiez robim tento tvarohovy, a je perfektny!

mizulienka
9. dec 2011

@anibas a kolko tej zelatiny davas na to mnozstvo co pisala v recepte judit?

dm1
9. dec 2011

@anibas ja som na tom tento tyzden uplne rovnako s pocitmi ako ty. v zivote som nemala taky pocit ale teraz si hovorim ze torty nechcem uz ani vidiet 😔 . Mozno preto ze uz som bola nastavena ze budem "oddychovat" len pri 2 tortach a zrazu 4 - 2 co sa nedali odmietnut /svokra a kamoska co mi nosi hmotu z blavy 😝 / a som nato sama mm ma akurat dnes posedenie z rpace takze s malym za ritou...... ja este musim dokoncit 2.

mizulienka
9. dec 2011

@anibas ti verim, ja som mala minuly tyzden taky, 6 toriet som si nabrala ja tepsa a myslela som, ze koncim....ale asi mi nestalcilo, lebo som si na medzi sviatky zobrala 4...ach jaaj, clovek nepoucitelny...
tak nech vam dobre dopadne zajtrajsie stretko 🙂
poznam tam jednu pani z Kapusan, co tam ide 🙂

lusil2005
9. dec 2011

@dm1
@anibas baby drzim palce!!!! myslite na to ze zachvilku budete oddychovat pri medovnickoch 😅

dm1
9. dec 2011

@lusil2005 dakujem si zlata len ja ledva stojim na nohach isla som spat o 5 a maly je este hore tak dnes to tiez nevyzera na skory spanok 😖

mizulienka
9. dec 2011

@dm1 ach jaaj Dani, to kolko si spala? tak drzim palce, nech ti to ide od ruky 😉

lamps
9. dec 2011

@bzucinka2 jasné, že môžeš 😅, bude mi potešením 😅

adul67
9. dec 2011

@gagarinka dakujem zajtra skusím môžem dat aj ovocie do tej plnky? 😉

lamps
9. dec 2011

@vlada111 mala a veľkú 😅 , láska moja najmladšia. Cez týždeň sedela pri stole mala podopretú hlavičku rúčkami a zaľúbene sa pozerala na snehuliakov čakajúcich na tortu. 😅

gagarinka
9. dec 2011

@adul67 ja som robila s jahodami a bola to lahoda 🙂 len som pre istotu robila mantinely z masla a cukru, aby mi nezblbol poťah

anibas
9. dec 2011

@mizulienka na 500 g tvarohu - puding z 270 ml mlieka a 1 želatinu za studena

mizulienka
9. dec 2011

@anibas dakujem 🙂

anibas
9. dec 2011

@lusil2005 nesranduj - 40 ks medovníkov čo deti nezjedli - musia stačiť 😖 😖 😖

mizulienka
9. dec 2011

baby z coho by ste robili takuto muchotravku? z hmoty? alebo puncoviny?
http://www.umartina.sk/album/Detske_torty/slide...

anibas
9. dec 2011

@dm1 ja som dnes dala Filipa k mame na celý deň - od 7:30 som začala pracovať v kuchyni a jedla som len raňajky a teraz suchý rožok, dopíjam biela víno - čo sa zvýšilo z koláčikov - ta už mi asi šuští v hlave 😀 😀 😀
teraz deti zaľahli, idem do vane, utriedim si v hlave čo a ako na stretnutie - ešte organizátorka vymyslela spoločnú tortu a nikto sa nemá k činu, tak reku pomôžem bo trapas s tortou - mohla som ísť len s peňaženkou na stretko 😒 😖 do kelu !!!

anibas
9. dec 2011

@mizulienka to bude maličká tortička - asi 3 piškoty a vrch len hmota

anibas
9. dec 2011

@mizulienka ja som chcela "dovolenku" od 12.12. a mám znova 5 - ale neexistuje cez sviatky - pred a medzi - robiť tortu - ani pre anglickú kráľovnú !!!! 😉 😉

mizulienka
9. dec 2011

@anibas ja som tento tyzden nemala ani jednu a nechapem kolko veci som postihala, poupratovala, napiekla, ked ma clovek torty, tak vsetko ide bokom 😒 mohla som aj ja povedat, ze nevezmem, ale ked objednavali, tak som bola rada, ze juj torta, ale teraz by som aj polenosila cez sviatky 🙂

anibas
9. dec 2011

@mizulienka to je taký začarovaný kruh: Nemáš - chceš .... Máš - nechceš 😀 😀 😀

anibas
9. dec 2011

A ešte naša TORTA SNOV - má byť 3-poschodová 😅 😅 😅 Keď mala Katka na 6 rokov, tak aj Beba chce na 15 r. 😀 😀 😀 😀

mizulienka
9. dec 2011

@anibas presne 🙂

mizulienka
9. dec 2011

@anibas uz ma aj vybratu aku chce? 🙂

baby este vam toto musim poslat a idem spat, nechapem....je ich tam viacero takych malovanych....
http://www.ikrealitka.sk/torty/torta.php?torta=165

livia76
9. dec 2011

@mizulienka na 2x zo 4vajec, na 3 1x z 6, do klasickej okruhlej, na plech z 8v na 2korpusy, z 10v na 3 pláty 😉