Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gumkacka1
10. dec 2011

tak, tu je moja druha konecne dorobena torta - polsud

dm1
10. dec 2011

baby kedysi som sem davala odkaz na jednu stranku na FB bolo tam kvantum albumov na zdobenie zeleniny, ovocie vyrezavanie, kvanta receptov na sladke, slane.... neviete neiktora? nemozem to najst ☹

zuzka0212
10. dec 2011

viete o niekom kto robí pekné torty v okoli Košíc?

lamps
10. dec 2011

@adul67 mňam, aj by som si dala. Vyzerá super 😅

marci2305
10. dec 2011

@pipka Veľmi pekná...To zdobenie nemá chybu 😉

lucula73
10. dec 2011

@lamps ďakujem,že si mi povolila tú margaretkovú,všetkým sa veľmi páčila 🙂 😀
@pipka krásnučká je,musím skúsiť tie vločky aj ja na niečom 🙂

lamps
10. dec 2011

@lucula73 tak to som veľmi rada 😅 a foto nemáš? Alebo som ho prehliadla?

lucula73
10. dec 2011

@lamps mám,ale moja neni taká pekná ako tvoja 🙂 ,hodím večer,lebo nemám stiahnuté v pc, deti sú choré,nemám čas,len som nakukla 😉

lamps
10. dec 2011

@lucula73 a nie si ty náhodou prehnane skromná? 😅 a detičkám želám skoré vyzdravenie. Moja Terezka mala včera a v noci teploty a dnes je už fit

lussy23
10. dec 2011

@bzucinka2 nádhera @mizulienka ďakujem. Na zákazky ešte nerobím, až keď spravím maturitu @79zuzana ďakujem a ďakujem aj za všetky páči sa mi to. @lamps prekrásna torta a snehuliaci i ten zajačik sú veľmi zlatučkí @vecernicci - nádhera @lusil2005 nádherní anjelici i Šmolinka
@gumkacka1 kzlazučká tortička
@njonja . krásne

lussy23
10. dec 2011

@yamahafazer krásnučké @adul67 krásna tortička, ja mam rada ovocné torty =) mňam. @gumkacka1 parádna @dm1 - nádherné medovníky i tortičky @marci2305 jej včielka Maja. krásna @pipka úžasn átortička @vecernicci krásnučká torta @katulkaaaaaa nádherné muffinky i torty
@danciacik krásna
@eliska22 nádhera

lussy23
10. dec 2011

@dajna11 krásne

benjik
10. dec 2011

@dm1 ten kostelík je nádherný!!!

benjik
10. dec 2011

@katulkaaaaaa ty řezy vypadají lákavě,dáš mi prosím recept?

dm1
10. dec 2011

baby nemate niekto recept na take tie plnene orechy? take suche a vnutri krem

benjik
10. dec 2011

Jinak ahoj holky,po x týdnech vás zdravím. Konečně máme net,tak vás zase bude otravovat. Zatím jsem neměla čas vás dočíst a nějak prohlédnout vaše skvostná díla.Ale co jsem zatím zahlédla,tak je jen nádhera. Tady jsou už jen profi cukrářky,že?
Já dort zatím nepekla od stěhování,čeká mě až na čtvrtek na objednávku. Ale pekla jsem cukroví za použití pomůcek na dorty. a pak jsem dělala chaloupku i s dcerkou,ale ta nic moc. nemohla jsem sehnat žádný med,který by mi kvůli alergii nevadil,tak jsem použila tu směs na chaloupku od dr. oedrkera děs běs.

benjik
10. dec 2011

@dm1 já je dělám z klasického lineckého,co dám do formiček a krém dělám máslový

livia76
10. dec 2011

😉 Aj u vás to tak funguje ? ...prečo je Lesinka v izbičke tak tichúčko, kým pečiem 😀 😀 😀 výsledok neskutočný bordel 😀 😀 😀 😀 pred sviatkami by mala byť škôlka aj v sobotu 😝

mamina1978
10. dec 2011

Dominik 1 narodeniny
Moja druha vlastnorucne pecena a ozdobena torta......

jakelina
10. dec 2011

@mamina1978 ta je krásná a koukám, že máš doma taky přechlapováno 😉

janulkamartinko
10. dec 2011

@katulkaaaaaa krasne a preco nestastne rezy?

vecernicci
10. dec 2011

@dm1 ořechy
35 dkg polohrubé mouky
26 dkg tuku
25 dkg mouč. cukru
12 dkg ořechů
5 dkg kakaa
trošku skořice
je jich z toho docela hodně, ale já je miluju, tak nikdy nezbydou 😉

eliska22
10. dec 2011

@livia76 u nás je bordel, keď ja pečiem všade 😀 😀 😀 potom dva dni dávam do poriadku dom a potom opäť pečiem a tak dokola 😝 😝 😝

vecernicci
10. dec 2011

@livia76 nevím proč, ale strašně mi to něco připomíná 😀 😀 😀

vecernicci
10. dec 2011

@gumkacka1 super soudek 😉
@benjik krásná chaloupka 🙂
@mamina1978 jé tučňáčci, ty jsou krásný 🙂

katulkaaaaaa
10. dec 2011

@janulkamartinko jani cokotransfer dobre nesadol vsade,popraskal sa sem tam cokolada a ked som rezala ten spodny diel niekedy padal...neviem ci som dobre vysvetlila 😉 ale chutovo su vyborne,zobrali si povedali ze su pekne,len ja chcem mat vsetko na 100% sak to poznas 😵

katulkaaaaaa
10. dec 2011

@livia76 presne aj u nas to takto funguje 😀 😀 😀

jakelina
10. dec 2011

@katulkaaaaaa na pohled jsou krásné a určitě dobré. 😉

jakelina
10. dec 2011

@vecernicci ty ořechy mám ráda taky, pekla jsem je včera a dnes a dělám ty mini oříšky, do každé formičky sotva kousek jak malíček, to je strašná piplačka. Mám toho plnou krabici a už to nechci zase rok ani vidět. 😝

adul67
10. dec 2011

@vecernicci to je receptík do tych plechovích formičiek?a čím ich zlepuješ?akou plnkou?