Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
7. mar 2010

sofi dakujem.... 😉

alionuska
7. mar 2010

cessy je aj bordova gelova farba.Vola sa Burgundy.
Hejdita-ten napis v nutri je fajn. A aj torta sa ti podarila dobre.. 😉 😉 Oslavenec sa iste potesi!! 🙂 🙂

henikav1
7. mar 2010

krasne hejdita 😵 😵 😵

cessy
7. mar 2010

alionuska asi som slepa...ja som pozerala gelovku bordovu a nevidela som...starnem, no co uz ☹
dakujem 😉

anibas
7. mar 2010

Cessy a mne sa vidí, že tú burgundy stiahli z obehu, písali to na torty od mamy, ked sa nemýlim

henikav1
7. mar 2010

ano anibas, stiahli ju, hovorila som o tom s tym panom co mi poslal moju objednavku, bol tam nejaky problem s nejakym certifikatom ak sa dobre pamatam, alebo nieco podobne. Takze mi dodali cervenu namiesto nej, hoci som povodne chcela aj ja burgundy. Podla mna je to docasne a vratia ju na trh, hned ako sa dovybavuju potrebne doklady

anibas
7. mar 2010

a ešte som našla diskusiu:

ahoj veva tak ja ti poviem ze kooopec farby som ustrila tym ze som si kupila malu cviklu...nasuchala som na struhadle malinky kusoka vyzmykala z nej stavu to som pridala do hmoty kokretne MMF vznikla mi krasna cviklova a do nej som dala praskovu cervenu...ale gelovka by bola fakt lepsia, po skusenostiach s gelovkami, uz ine nechcem tak paaa a ked tak radsej rotopit horku cokoladu, kakao urobi z hmoty drobivu zmesku...tot moje skusenosti

heni ako sa máš - bola nejaká hromadná havárka v nemecku a ty si mala cestovať cez nemecko

henikav1
7. mar 2010

anibas, cvikla je fantasticky napad 😉
A az vo stvrtok idem do Prahy, tak snad budu cesty dobre a nebudu dalsie nehody. Tento vikend som si len nachystala vsetko, lebo potom cez tyzden velmi nestiham, vela prace, aj kurzy a vo stvrtok uz aj idem a vratim sa az v pondelok nadranom a v pondelok vecer mam odniest tortu, ale uz vidim ze nestresujem len seba ale aj vas, ach jo 😀

sofi07
7. mar 2010

heni, napadlo ma, co keby si si korpus upiekla skor a dala ho do mraziaku?potom ho uz len v pondelok rano naplnis a poobede potiahnes....

henikav1
7. mar 2010

sofi, myslis ze by som ho mohla upiect uz v stredu??? to je posledny den co som doma. Vo stvrtok som v praci a potom uz balim a odchadzam. Nestane sa tomu nic ak to upeciem a zmrazim? No a krem? Ten asi radsej cerstvy. Potiahnut to uz podla mna pojde rychlo a mysky su hotove. Nakoniec sa este aj nudit budem 😀 😀 😀

lenka.pav
7. mar 2010

ahojte dievcata, nemala som cas sledovat vas, bola u nas velka navsteva od piatku - 8 dospelych ludi a dnes pred obedom odchadzali. som ako vypluty rezanec 😅 . dokonca som sa na poslednu chvilu dozvedela, ze jeden z noch ma narodeniny, tak som musela narychlo upiect tortu. samozrejme som ju nemohla nejak zdobit, kedze nebol cas.
http://www.tortyodmamy.sk/?q=okruhle-torty/jedn...
heni, mysky su zlatunke, urcite bude aj celkovy vysledok stat za to! a sofi ma dobry napad, strc korpus do mraziaka a usetris cas. na chuti a kvalite to nic nezmeni.
ali, ako vzdy, torta je uuuuuzasnaaaaaaaaaa!!!!! nadherna!!!! velmi sa mi paci.
hejdita, aj ty si sa dobre cinila. nechapem, ako si urobila tie pismenka v torte. to asi nezvladam 😅
tu burgundy mam doma, asi som ju stihla objednat este pred stiahnutim z trhu, ozaj farbi super, takze dufam, ze ju na trh znova vratia.

lenka.pav
7. mar 2010

cessy, ta barbie je super!!!! perfektne sa ti podarila!

henikav1
7. mar 2010

lenka, peknucka torticka. Aj ked je jednoducha, je pekne zhotovena 😉

vinka
7. mar 2010

Heni baby ti dobre radia kludne môžeš dať do mrazáku.Ja som tak komplet pomrazila zo sestrinej svadby koláče na naše krstiny.A mala som napečené.A vieš,že si to ani nikto nevšimol?že ich mali na svadbe a zas na krstinách. 😀 😀 😀

sofi07
7. mar 2010

leni, krasne, cistucke, jemnucke 🙂 🙂 🙂
heni, citaj :http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/debi-7wcjr...
http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=78&user=81627

henikav1
7. mar 2010

babulky moje zlate, ako dobre ste mi poradili, dakujem
vinka ze si nevsimli ze to boli tie zo svadby 😀 😀 😀 😀 😀 tak si to pekne napisala, som sa dobre zasmiala

vinka
7. mar 2010

No a nie?Ved boli také aj na svadbe.Ale tam bolo podstatne viac druhov tak to asi prehliadly. 😀

henikav1
7. mar 2010

vinka, sikulka si, mna by to nenapadlo

vinka
7. mar 2010

No a kolko som ušetrila.Lebo tie koláče by sme rozdali po svadbe ešte viac by sme dávali.Tak som zamrazila niečo a mala som peniaze a aj čas ušetrený. 😀 😀

anibas
7. mar 2010

Vinka - nám by zo svadby nestačili, my sme piekli na krstiny 600 kusov 😝 😝

henikav1
7. mar 2010

fiha anibas a kolko vas tam bolo?
My sme robili krstiny len v takom uzkom kruhu rodiny, neviem ci nas bolo 20, mali sme asi tri torticky, zakusky ani neviem, to nam dodala restauracia, ale torticku som objednala ja jednu, dalsiu doniesla krstna mama a tretiu uz ani neviem a hanbim sa za to, ale zabudla som, ved je tomu uz 9 rokov 😀
Aj tie torty si len preto pamatam, ze sme ich odfotili 😀

hejdita
7. mar 2010

dakujem 😵
lenka.pav to je poskladane z dlhych pasov pekne riadok po riadku 😉
torty sa pacili tak ma to potesilo hlavne ta bonboniera bolo to pre svagra tak to ma potesilo velmi 🙂 dokonca aj MMF mu chutnalo lebo mi hovoril nez som upiekla ze nema rad marcipan...a take veci tomu podobne ale nez sme odchadzali tak rychlo zbehol z jeho pokojiku a pochvalil 😵 ..... uz mam aj prvu objednavku za ktoru dostanem zaplatene 😅 sice je to az na jesen ale aspon mozem nastudovat lebo budem robit na 40. a ma rad lietadla tak nieco musim vymysliet.....a treba aj poskusat nejake male a ze by som mu urobila cele letisko na dorte 😕 a mozno nie budem rada ked urobim jeden bojing 😅 ci ako sa to pise .... viem len ze trup lietadla bude z rolady..... 🙂

henikav1
7. mar 2010

hejdita, blahozelam k prvej objednavke za peniazky 😵 A to je dobre, ze to nie je hned, aspon mas cas rozmyslat a skusat 😵

anibas
7. mar 2010

hejdi : aj nás bolo 20 - 11 dospl. a 9 detí, ale veľa sme rozdávali : ja do roboty 100 ks, manžel 100 ks, celej rodine, naokolo susedom na ulici, detskej dr., do škôlky a pod. a niečo ostalo v mraze tak na mesiac

hejdita
8. mar 2010

anibas myslela si asi henikav1 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

henikav1
8. mar 2010

hejdita, ja som pochopila, aj ja mam v tych menach hokej, kym baby osobne nestretnem. Musim si dat urcite meno k urcitej tvari, aby som vedela kto je kto 😉 😀

anibas
8. mar 2010

No áno pomylila som sa, ked máte podobné mená He ako He, 😒 😒
a musím si asi pohľadať vhodné foro 😀 😀 😀

anibas
8. mar 2010

foto ....

cessy
8. mar 2010

sofi super, ja som tiez nevedela ze sa korpus moze zmrazovat....aspom budem vedieť, dakujem za clanky 😵

cessy
8. mar 2010

alionuska a tu svadobnu ides kedy robit???ja som ju cakala tento vikend a ziadna fotka, asi som prehliadla datum na kedy ma byt 😅