Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
12. dec 2011

tak uzasne torticky ste porobili, ja som dnes urobila a ozdobila suhajdy, este ma vecer caka naplnit kosicky, masinkove palicky, nepecene gulky, vlockove kolaciky hotove 🙂

zlatat
12. dec 2011

@marci2305 mascarpone mávajú v Kauflande a minulý týždeň os kúpila v LIdli - tam som ho prvýkrát videla

alenv
12. dec 2011

holky prosím doporučte mi čím obarvit mléčný marcipán na bílo.. s čím máte dobrou zkušenost? Děkuju

ikula2
12. dec 2011

Ahojte tak pridavam moju vikendovku, inspirovala som sa nejakou z vas tie kvietky su podobne ako robila jedna sikulka, aby som si neprivlastnila napad 🙂
Mna cakaju pred Vianocami dve torty auta, jedna na 30tku a jedna na 3 roky, mam tu jednu ze 3 dni pred vianocami 😝 , ale nevedela som povedat nie. Prosim vas ak mate nejake ulozene napady na take detske auticko alebo postup na auto tak budem veeeeelmi vdacna. Na tu 30 tku robim auto ale teraz neviem ci to bola audina 😝 ci co taaak sa bojim jak to dobojujem.

vecernicci
12. dec 2011

@alenv j ápoužívám práškovou bělobu a je super, krásně vybělí, mrkni na fcb na moje dortíky 😉

boise
12. dec 2011

ahojte, tak ja sem dám svoju druhotinu, dohrešila som sa ako pohan, modelovala som ako otrok pár hodín, ale tak aj vďaka čítaniu tejto témy sa podarila aspoň chuťovo 😅 takže ďakujem nielen svojej parťáčke z témy vianočných detičiek, ale aj vám 😵

79zuzana
12. dec 2011

@alenv je to uplne jednoduche, len vymiesas ciste maslo, pridas hotovy karamel z plechovky a krem je hotovy, v pripade, ze sa zrazi, staci par sekund preslahat nad parou a je krasny hladucky. Masla som dala 300 gramov a karamel bol 390 gramovy 🙂

marci2305
12. dec 2011

@zlatat Ďakujem za info...U nás poblízku Kaufland nieje...Ale skúsim Lidl.. 😉 😉

zlatat
12. dec 2011

@marci2305 veď aj ja chodím 12 km ak chcem ísť do Kauflandu

mariann2
12. dec 2011

@marci2305 aj v tescu som videla mascarpone, dokonca teraz by ho mali mať v akcii 🙂

lamps
12. dec 2011

@lucula73 ja som to robila tak, že krémom som naplnila tortu a zvyšný krém, ktorým som chcela potrieť vrch a boky torty som rozmixovala ponorným mixérom. Naposledy som nedala opražené orechy priamo do plnky, ale natretý korpus plnkou som posypala opraženými orechmi 😅

jakelina
12. dec 2011

@lamps to je dobrý nápad, taky chci tady ten krém vyzkoušet.

alenv
12. dec 2011

@vecernicci a pošleš mi odkaz.. nevím jestli to uvidím.. já totiž nemám fcb☹

alenv
12. dec 2011

@79zuzana aha děkuji🙂 a je tam to máslo cítit? Já totiž uplně nesnáším máslové krémy..

alenv
12. dec 2011

@vecernicci prosím tě a jakou značku?

alenv
12. dec 2011

@boise však je dortík překrásný

boise
12. dec 2011

@alenv ďakujem 😵 ešte sa musím veľa učiť 😉

vera_vila
12. dec 2011

@vecernicci Výborně, děkuji za tip... od Malátků mám taky v plánu objednat nějaké formy a i tu bělobu jsem tam myslím měla, že vezmu, ale tu tekutou... Jestli je tahle lepší, tak vezmu radši tuhle... I cenově teda vychází líp...

alenv
12. dec 2011

@vecernicci super!!!! Díky moc.. .krása krása... hned si poznamenám a objednám chci ještě ten gel

alenv
12. dec 2011

@vera_vila taky vemu tuhle🙂

vecernicci
12. dec 2011

@vera_vila @alenv já tu tekutou neměla, ale někde jsem četla, že tahle prášková je lepší, tak jsem ji vyzkoušel a je super, když ji rozpustíš v alkoholu, tak se s ní dá pěkně malovat a piping gel mám taky to větší balení a mám ho už půl roku a mám ho ještě půlku, na lepení ozdob na dorty je super, vodu jsem z něj ještě nedělala 🙂
Jinak na víkend si naši kluci k narozkám vymysleli dortík s Pokémonama, prý mám modelovat podle kartiček Pokémonů 😀

vera_vila
12. dec 2011

@vecernicci No, tak to je radost... Mě se to 3D auto nakonec asi přesune až na mezisvátky... Tak jsem ráda... Teď bych si s tím nemohla vyhrát...

lamps
12. dec 2011

@jakelina len vyskúšaj určite sa budeš riadne zalizovať 😀

alenv
12. dec 2011

@vecernicci no tak to si mákneš😀 jinak já ho chci na lepení, ale i no vodu.. docela se mi to líbí.. ale ne když tam toho je hodně.. jen malý rybníček nebo tak. Ale chci ho mít doma, vždycky se bude hodit.. tu bělobu potřebuju, protože ted budu dělat dorty s bílou a hold to bílé uplně nebude.. nedá se nic dělat stejně jsou jen pro nás

vecernicci
12. dec 2011

@vera_vila to mě na pátek čeká zase transformers, ale tentokrát čmelák, ten žlutý, auta dělám nerada, ale poměrně dost často, tak už si zvykám 😀
A kluci chtějí tenhle dortík, inspirace z flickru 😉

vera_vila
12. dec 2011

@vecernicci No, moje to bude první 3D, tak jsem zvědavá... Se toho bojím, protože jsem si to prvně chtěla zkusit na rodině, tam nebude vadit, když se to nepovede... Jen se bojím toho piškotu, že mi to zase nevyskočí a já spotřebuju dvakrát tolik vajíček, protože budu pořád přidělávat korpusy... No, uvidím...
Ale ten pokémoní dort je pěknej, jsem zvědavá na ten Tvůj... Jinak na googlu když si je najdeš, tak jsou tam super obrázky, třeba se to modelovalo líp, než podle karet 🙂

pampeliska1
12. dec 2011

Ahoj holky, mám rychlý dotaz (ale o to složitější odpověď). Můžete mi doporučit nějaký dobrý, levný, český e-shop s pomůckama na dortování? Chtěla bych pro kamarádku nějakou "abecedu" na marcipán.
Díky moc za odpověď! 😉

79zuzana
12. dec 2011

@alenv povedala by som ze je v nom menej citit maslo nez v tom co je slahany nad parou. Ale citit ho tam budes, kedze tam je 🙂

lucia80
12. dec 2011

@79zuzana ak sa môžem spýtať, aký je to krém z hotového salkového karamelu? Ďakujem