Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
8. mar 2010

Anibas no to ked ste tak štedrý a takto vo velkom rozdávate tak jasné,že až 600 potrebujete. 😀

neurologia
8. mar 2010

ahojte baby,
ste toho popisali cez vikend...uff
my sme mali navstevu takze som na net nemala vela casu....idem teda docitat... 😉

vinka
8. mar 2010

Cessy tento víkend robila Ali na krstiny. 😉 Ja idem skúsiť o týžden alebo dva tie prsia tak sama pre seba.A len tak ich darujem môjmu starému.Teraz aj task žiadne nemá tak budú aspon tortové. 😀 😀 😀

cessy
8. mar 2010

vinka ja idem tiez tento vikend robit prska 😀 ....som zvedava ako sa mi zas pri nich bude dariť 😒 , dufam ze nie tak ako pri tej babe hnusnej 😠

cessy
8. mar 2010

vinka??ako si to myslela?? 😕 že ziadne nema??? 😕 asi som nechapava, tak sa opytam 😀

hejdita
8. mar 2010

tak ja budem skusat robit lietadla ....som zvedava ako mi to pojde

cessy a nemyslela to vinka tak, ze ma prsia teraz pre Chiarku 😉 ?? 😕

ja by som tiez niekedy chcela urobit prsia ale mam taku konzervativnu rodinu neviem a celu ju urcite nezjeme......no mozno niekedy bude objednavka.....heh

ja budem robit svadobnu o mesac a pol....a trocha sa obavam ako sa mi podari.....hlavne teda spodky....vzdy tam mam tej hmoty akosi moc 😅 😀 ako to robite vy? ze mate take hladke kraje? u podlozky?

anibas som premyslala a hladala som ten odkaz na volaniky ale si ma nepochopila....lebo som nemyslela to na bokoch ale to co bolo na prelome vrchu a bokov....takove polmesiace zgrcene akokeby.....to som myslela ....to si mala na tej torticke s babatkom..... 😉 🙂

neurologia
8. mar 2010

aj ja si mysliim ze vinka ma svoje prsia teraz v podnajme u dcerky...takze manza je teraz "odstaveny" 😀

vinka
8. mar 2010

Cessy Hejdi aj neurologiato vystihli jasne 😀 😀 😀

anibas
8. mar 2010

Hejdi : tak to boli klieštiky a sú všelijaké vzory v e - shopoch !

henikav1
8. mar 2010

hejdita, ved som ti pisala ze kliestikami 😉 a ako ste ma sfukli ze nie 😀 😀 😀

hejdita
8. mar 2010

😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 heh anibas tak to nebola tvoja torticka...... 😅 😅 😅 😕 len teda uz neviem kde som ju videla 😕 😕 😕 😕 tak sa ospravedlnujem prepac 😉 😅 😕 😲 😔

no skusim najst a potom uz budete vediet mi poradit....lebo s klistikmi viem ze to je take jemne a viem ako to vyzera....no ved pokusim sa to najst alebo aspon nieco podobne....heh

hejdita
8. mar 2010

alionuska prepac som puzila tvoju krasnu torticku.....nemozem najst tu ktoru som myslela a mozno to bola aj tato fakt uz neviem 😕

http://www.tortyodmamy.sk/?q=na-krstiny/ruzovuc...

tak tu tie volaniky ako sa to robi???? 😅

henikav1
8. mar 2010

tie volaniky naspodu robila alionuska sparadlom, pisala mi to ked som sa na to pytala

vinka
8. mar 2010

No ja som to skúšala ale mi to nešlo.Ali ako si robila tú ozdobu nad volánikmi.tam kde sú mašle. 😉

cessy
8. mar 2010

jaaaj vinka to taaak....neako mi to nedoslo..... za to moji chlapi sa veru vedia podelit 😅 😉

alionuska
8. mar 2010

idem odkonca baby,lebo som tu nebola cely den.
Vinka myslis tie volany,take zavesy? Normalne som si vygulala hmotu a nazerala a nariasila a potom som to tam akoze zvesila...
Hejdita,mne to nevadi...ja som rada ze si ukazala moju tortu..aspon mi robis reklamu! 😀 😀

Cessy ,moje zlate...ja tu svadobnu idem robit teraz na piatok a na sobotu dalsie dve a na nedelu este dinosaura...4torty..no asi budem mat aj nocne... 😀 😀 😀 lebo cez den ma deticky potrebuju 🙂 🙂 🙂

cessy
8. mar 2010

hejdita...mat tak tvoju odvahu...... 😉

cessy
8. mar 2010

alionuska asi som to prehliadla, ze na kedy ta svadobna ma byt..lebo uz sa na nu veeelmi tesim 😵 😵 😵

alionuska
8. mar 2010

cessy..aj ja🙂 Normalne som sama zvedava aka bude.... 😀 😀 😀 😀

vinka
8. mar 2010

Ali to nieje nariasené.Toto kde sú mašle.Nie toto čo je úplne na spodku 😕

hejdita
8. mar 2010

no presne to som myslela ze tie volaniky tam navrchu 😀 😀 😀 jejda jejda nez clovek pochopiii 😅 co mylsim ..... ja som si to citala ze tie volaniky robila tam dole sparadlom mala to v popise torticky od nejakej milej pani co jej pochvalila torticku 😅 😀 😀 😀 😀 tak a dakujem ALIONUSKA za vysvetlenie ako nato predpokladam ze ale ten pasik je vcelku dost siroky..... 😕 alebo ako si clovek urobi tak ma.....ze???? 🤐

hejdita
8. mar 2010

😀 cessy 😀 ja odvahu mam ale len na nieco 😀

a este chcem sa vas opytat chcela som skusit ten cokoladovy potah jak sa to spracovava s tym kukuricnym a teraz neviem sirupom alebo sladom..........sirup je lacinny celkom iba 40kc len ten slad je o nieco drahsi ale nie moc da sa aj to ..... ten sa pohybuje okolo 100 takze ziadna drahota to nieje len chcem vediet co je lepsie ten sirup je priesvitny a slad je taky do hneda....tak poradte prosim a este aj ako sa to robi len horka alebo na varenie cokolada a ten sirup ci slad??? aj treba cukor alebo nieco a kolko???? dakujem.... 😕 lebo fakt neviem tapem a viem ze sa to tu preberalo ale hladat to 😒 to je na dlhooo 😅

cessy
8. mar 2010

hejdita myslela som to v dobrom, aby si to zle nepochopila 😉

cessy
8. mar 2010

hejdi ja pouzivam kukuricny sirup bio, stal okolo 3eur a je taky do hneda

vinka
8. mar 2010

Cessy no ten mám aj ja.No baby chcem sa opýtať tých hlavne čo robili prsia.či sa dajú prsia vytvarovať iba punčovinou.Videla som na vidou ked okrem srdca upiekla korpus aj v takých mištičkách.Ale ja nechcem tam dať korpus ale len punčovinu.Nerozpadne sa to? 😕

lenka.pav
8. mar 2010

vinka, ja som prsicka robila len z puncoviny, nechala som to cez noc chladnut v chladnicke a potom som to potiahla. a nic sa nerozpadlo a ani nerozmocilo.

henikav1
9. mar 2010

mne sa ta puncovina nejako nepozdava, nikdy som to nepouzila. Ako to chuti? Je to vobec dobre chutovo? Lebo ved torta nie je len o krase, ale aj o chuti. Ale mozno by som sa prekvapila, ze to chuti ako puncove rezy, ktore zboznujem

zdenallicka
9. mar 2010

Heni, je to smes korpusu, marmelady, kremu, rumu, popr. piskotu na zahusteni a mne to teda chutna... Je to jako nejaka vanocni kulicka, kdyz by sis kousek puncoviny obalila treba v kokosu.... 😉

vinka
9. mar 2010

Heni tá punčovina je najlepšia z toho.Lebo máš tam všetky chute.Ja ked urobím z tých orezkov gulky tak to ako prvé zmizne. 😀 😀

neurologia
9. mar 2010

Ahojte

ja mam tie gulicky z puncoviny veeelmi rada vzdy skoro vsetky pojem ja...ale musim byt rychla lebo mam konkurenciu.. 😀

baby zachvilku -no teda ked pojdeme domov budem aj ja robit tortu ale taku co sa nepecie-presnejsie plienkovu tortu svagrovci budu mat babo tak im takyto uzitocny darcek dame...ale pekne prevedeny...potom hodim sem foto aj ked to bude kus od temy ale bude to torta 😉