Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
21. dec 2011

@simasa
@mariann2 dakujem kočky,skoro mi oči vyliezli ako som neverila🙂

bzucinka2
21. dec 2011

vsetkym dakujem za laiky 🙂 potesili velmi 🙂
@eliska22 dakujem, to je silikonova forma cernice 🙂super vecicka 🙂

bzucinka2
21. dec 2011

@pristela ja davam vzdy striebornu, ta sa hodi ku vsetkemu 🙂
@dajna11 aj ja blahozelam , to si vyhrala ten robot? 🙂

dajna11
21. dec 2011

@bzucinka2 nieee....ten bol myslím za nákupy...vyhrala som 12ks gelových wiltoniek....ale poteší aj to 😀

bzucinka2
21. dec 2011

@dajna11 jaj ano ano aj tu mali sutaz, ale aj to sa zide, super 🙂

dajna11
21. dec 2011

@bzucinka2 ved jasné...teším,mám vianoce: 😀

dadka212
21. dec 2011

@dajna11 gratulujéém 😵

yamahafazer
21. dec 2011

@dajna11 super vyhra potesi 🙂 gartulujem

ja som si dnes naplnila medove a karamelove kocky a este som si upiekla plat na dvojfarebne kocky a malej tortu len korpus a este chcem burizonove gulky a mam hotovo 🙂

mizulienka
21. dec 2011

@yamahafazer ako robis karamelove kocky, to znie dobre, ja zboznujem salko varene 🙂

yamahafazer
21. dec 2011

@stankapk ja mam ine je tam toho viacej oproti tejto
@mariann2 ta vianocna je nadherna 😵

yamahafazer
21. dec 2011

@mizulienka ja robim skoro vsetky recepty co mam zo skoly aj tento mam zo skoly este

karamelove kocky
9ks oplatiek velkych tortovych,2salka,800g cukor krystal,300g orechy nasekane na drobno,200g hera alebo iny tuk helia,palmarin,zlata hana,200g cera
postup
roztopim cukor na karamel,vylejem obidve salka a miesam a pridam orechy zamiesam a pridam obidva tuky a miesam az kym sa spoji vsetko do kopy.rozlozim si 3 oplatky vylejem polovicu hmoty dam dalsie 3 oplatky dam ostatnu hmotu a prilozim oplatky a dam zatazene zachladit.Na druhy den sa nakraja a namaca sa do cokolady polovica ,ale ja ich iba prefrkam cokoladou.

dajna11
21. dec 2011

@dadka212
@yamahafazer dakujem kočky,mnato tak teší.....a nechápem ako tak stíhate vypekať?????ja som čo to upiekla a už aj rozdala a teraz som tak presladená že mne sa ani nechce piecť ☹ ☹ všeličo by som skušala nové a tak....ale ešte dve torty a muffinky a su vianoce a lezie mi na nervy ten bordel všade čo vidím....a nestíham ☹

dajna11
21. dec 2011

kočky nemáte takéto niečo?ako sa s tým robí?

yamahafazer
21. dec 2011

@dajna11 ja teraz nepeciem ziadne torty na objednavku vsetko som rusila tak mam cas zasa nam piect a ja ztoho davam aj nasim a este aj bratovi nieco

dadka212
21. dec 2011

@dajna11 ja ti verím, tiež by som sa tešila 🙂
a tie vypichovačky mám ale ešte som s tým nerobila, nebolo na čo 😀

dajna11
21. dec 2011

@dadka212 no ved to že možno ich ani nevyužijem ale dumám nad nimi a veru neviem ako to drží spolu,poslali mi to nejaké rozpadnuté.

dajna11
21. dec 2011

@yamahafazer ja pečiem málo takže ked neikto chcel bola som rada a slubila som a teraz mám z toho nervy...ale mama si kupila nový sporák tak vypeká o dušu takže budemniečo mať,i ked my to moc nemusíme...

dadka212
21. dec 2011

@dajna11 aha ty ich už máš? ja že to chceš kúpiť 😀 no možno zajtra to využijem...uvidím či sa mi to bude hodiť...

dajna11
21. dec 2011

@dadka212 vyhrala som to na aukcii na MMB,ale hovorím nejaké su akoby rozbité...

bzucinka2
21. dec 2011

@dajna11 aj ja mam vianoce vyhrala som pyzamko a zajtra by malo byt doma 🙂

no ma drbne, prave som zistila, ze ja mudra som nechala zapnutu klimu v kuchyni, ktora fukala prave na stol a cele kolaciky, ktore som cokoladovala a cakala kym stuhnu sa mi roztiekli, super ☹

stankapk
21. dec 2011

@yamahafazer ďakujem za odpoveď, a môžeš mi prosím poslať link akú sadu máš? a si s ňou spokojná?

dadka212
21. dec 2011

@dajna11 ja neviem ja to mám ok...

dajna11
21. dec 2011

@bzucinka2 no to je super,ja som si musela oň písať ježiškovi 😀

dajna11
21. dec 2011

@dadka212 a tak čínsky šmejd,ono už jedno aj ked lacné,ale mám na draka...nevytláča mi to vonka 😀

dadka212
21. dec 2011

@dajna11 😀 tak to budeš robiť ručne, vykrojíš a potom tam odtlačíš vzor 😅 ...ak to teda niekedy využiješ...

ikula2
21. dec 2011

Ahojte tak dnes posledna torta a uz zacnem vypekat len a len pre nas 😵 . Sa mi dnes stala taka vec, ze som zle napisala meno teda ine ako malo byt, ja som uz tusim prepracovana, tak museli pockat kym to opravim 😖 ale zobrali to celkom fajn.
Inac robila som tu vanilkou plnku s vajickami v mikrovlnke, je to nahrada za slahanie nad parou a vysla mi tak kto sa na nu chystal odporucam.

dadka212
21. dec 2011

včera som dokončila 2 ešte ma do vianoc čakajú 3 torty a jedny punčové rezy 😝 a potom už až v januári....

ikula2
21. dec 2011

Este foto 🙂

ikula2
21. dec 2011

@dadka212 jej ta ovecka je uzasna, a to ovocie to je cerstve?

marci2305
21. dec 2011

@dadka212 Tak to by som ja nestihla...🙂 😉