Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
21. dec 2011

@ikula2 ďakujem aj tvoje autíčko je velmi milé, pekné pozerať na niečo iné ako mcqueena 😉
a áno ovocie je čerstvé

dadka212
21. dec 2011

@marci2305 😀 no ja som asi sprostá, ale nemal im kto upiecť teraz už skoro Vianoce a chudáci oslávenci nemôžu za to, že sú narodení v takýto čas 😅 tak som sa na to dala 😝

dajna11
21. dec 2011

@dadka212 no ved ma aj napadlo že asi tak,tých pár euro oželiem,keby som kupovala origošku tak ma to napáli..

dajna11
21. dec 2011

@dadka212 krásna ovečka...aj ty si t aká dobrosrdečná že pečieš tortičky aj na vianoce? 🙂

dadka212
21. dec 2011

@dajna11 ja tú vypichovačku mám tiež za necelé 2eura z toho českého MMB 🙂
a ďakujem...no neviem či dobrosrdečná alebo šialená 😀 lebo všetko sú to také malé tortičky okolo 2kg a táto ovečka mala iba 0,8kg...ale no sú vianoce treba pomáhať 😀

ikula2
21. dec 2011

@dadka212 jejda a to si kde zohnala cerstve maliny? No ja som tiez velmi nechcela mcquina, ze to chce kazdy

dadka212
21. dec 2011

@ikula2 v tescu 😀 jahody boli polovica zelené druhá polovica plesnivé, tak som dala len čučoriedky a maliny...

ikula2
21. dec 2011

@dadka212 lebo uz som videla cernice ale maliny a jahody este nie a nam by som chcela nieco na vianoce take svieze

dadka212
21. dec 2011

@ikula2 u nás majú všetko 🙂 sa teším, lebo ja nerada robím so zmrazeným alebo kondenzovaným ovocím

bianca
21. dec 2011

cafte kocky.Od dnesneho dna som prekvalifikovana na celiaticku tak poprosim ak mate neake recepty na korpusy tak mi napiste.Dakujem 😢

dajna11
21. dec 2011

@dadka212 ved preto som aj ja neodmietla,kamoška má chlapca v decembri,moja dcera je na mikuláša,jedna čo som jej robila cez leto teraz cvhcela pre synka znovu,to sa nedá odmietnuť....zajtra nesiem tu vianočnu tým manželom ako prekvapko.....snád budu prekvapení 😀 😀 no a na záver velký kamion čo mám už teraz mindráky...ale tak povedala som ok,lebo už som ho raz odmietla pred mesiacom 🙂

mizulienka
21. dec 2011

@dajna11 blahozelam k vyhre 🙂
potom sem hod foto tej vianocnej, som zvedava, ako si sa nakoniec rozhodla 🙂

@bianca to mi je luto, ale dnes uz je ovela viac moznosti si urobit vlastny chlebik a pecivo aj kolace, akurat, ze suroviny su dost drahe 😒

Tu sú recepty:
Suroviny na orechové cesto:
4 bielky vyšľaháme so 4 polievkovými lyžicami práškového cukru a
1 kávovou lyžičkou citrónky do tuha, potom pridáme 4 žĺtky a 1
kávovú lyžičku oleja, nakoniec opatrne primiešame múku preosiatu s
½ bal. kypriaceho prášku (3 polievkové lyžice bezlepkovej múky
Schär Mix C a 1 polievková lyžica zomletých orechov) a dáme piecť
na plech vyložený papierom na pečenie.

Suroviny na kakaové cesto:
4 bielky vyšľaháme so 4 polievkovými lyžicami práškového cukru a
1 kávovou lyžičkou citrónky do tuha, potom pridáme 4 žĺtky a 1
kávovú lyžičku oleja, nakoniec opatrne primiešame múku preosiatu s
½ bal. kypriaceho prášku (3 polievkové lyžice bezlepkovej múky
Schär Mix C a 1 polievková lyžica kakaa) a dáme piecť na plech
vyložený papierom na pečenie.

Základný bezlepkový korpus (dávka do strednej formy napr. ovál)
6 bielkov vyšľahať so 6 kopitých polievkovými lyžicami preosiateho
práškového cukru a 2 kávovými lyžičkami citrónovej šťavy
dotuha, potom pridať 6 žĺtkov a 2 kávové lyžičky oleja, opatrne
premiešať
a nakoniec opatrne pridať 6 kopitých polievkových lyžíc múky
Schär preosiatej s pol balíčkom kypriaceho prášku do pečiva
značky Dr. Oetker. Cesto nalejeme do formy a nahrnieme smerom do stredu
- nie veľký kopec a dáme piecť na 180 stupňov, či je korpus
upečený vyskúšaj špáradlom - pečenie môže trvať aj cca 40 min.
Ja najskôr pečiem odokryté pokiaľ to nechytí zlatavú farbu, potom
to ešte zakryjem alobalom a dopekám cca 20-25 min. Cesto sa počas
pečenia zdvihne, ale po upečení trošku klesne a tým sa vyrovná aj
ten vydutý stred.

To mi poslala Beatka Pazitna z TOMu...ona publikuje aj v casopise Torty od mamy.

jakelina
21. dec 2011

@dadka212 krásné dortíky, já jsem dnes zkoušela vytlačit hmotu tím dávkovačem od Nurofenu a vůbec mi to nešlo, měla jsem to měkoučké a byl to Smarflex, tak nevím kde jsem udělala chybu. Šlo to strašně těžko 😒

vlada111
21. dec 2011

@ikula2 to je rozkošné autíčko 😀

vlada111
21. dec 2011

@dadka212 krásna ovečka, super!!!

mizulienka
21. dec 2011

@dadka212 perfektne obidve, ale ta ovecka je rozkosna 🙂
@ikula2 super auticko 🙂

katulkaaaaaa
21. dec 2011

baby prosim nemate overene cesto na roladu?uz dve skoncili v kosi ☹ potrebujem aj vanilkove aj kakaove cesto a nedari sa mi...

lussy23
21. dec 2011

@yamahafazer - vidím, že aj v cukrárskom priemysle sa všeličo pomenilo =) my robíme karamelové kocky inak. Dávame tam len jedno maslo a smotanu s vajíčkom namiesto salka=)
@dadka212 tíá ovečka je zlatučká a tá druhá - mňam. kde ste zohnali čioriedky?
@ikula2 jej ja som ešte roztomilejšie autíčko nevidela 🙂

dajna11
21. dec 2011

@mizulienka dakujem moja...no hodím foto..vymyslela som si nakoniec sama ako ju urobím a nik mi do toho nekecal....teda ako brat mohol si hovoriť čo chcel,ja som si urobila po svojom..teda urobím. 😀

lussy23
21. dec 2011

@mariann2 krásne torty, tie kvety na Vianočnej sú ako živé

katulkaaaaaa
21. dec 2011

tak a dalsie cesto je ako guma....baby poradte mi lebo tu kuchynu vyhodim do luftu uz mam take nervy 😠 😠 😠

mizulienka
21. dec 2011

@katulkaaaaaa kati ja ti neporadim ☹ este som ziadnu roladu nerobila...dufam, ze baby poradia co najskor

dadka212
21. dec 2011

ďakujem kočky 🙂 obe sú znova do Markízy, čo mi tam robí kamoška reklamu, že robím najlepšie a najkrajšie torty na svete 😀 😀 vtipná, ale hrozne zlatá
@lussy23 ďakujem, u nás majú v tescu toto drobné ovocie, aj jahody, maliny, čučoriedky, černice 🙂

katulkaaaaaa
21. dec 2011

@mizulienka luci akoze ja to nechapem piekla som uz par ale teraz ked mam 3 na objednavku sa asi moja truba zblaznila...rozmyslam ci nespravim cesto ako na tortu lebo tomu uz nerozumiem ☹

dadka212
21. dec 2011

@katulkaaaaaa ja tiež neviem žiadnu som ešte nerobila 😝 ale Lusilka robila na tú stužkovú

jakelina
21. dec 2011

@katulkaaaaaa já jsem dávala recept na roládu co se nemusí motat, jenom nechá vychladnout. Pokud chceš, mně se teda vždycky povede.

jakelina
21. dec 2011

5 vajíček
5 lžic cukru krupice
5 lžic polohrubé mouky
2 lžíce kakaa nebo ořechů, podle toho jakou chceme, když jenom bílou, tak dáme 7 lžic polohrubé mouky.
Ušleháme bílky se špetkou soli, potom ušleháme žloutky s cukem a přidáme kakao nebo ořechy. Nakonec zlehka mouku a bílky.
Peču na 170 stupňů asi deset minut. Dělám to už od oka, podle barvy, na papíře necháme vychladnou, nerolujeme, po vychlazení dáme krém nebo šlehačku a pomocí papíru rolujeme.

katulkaaaaaa
21. dec 2011

@jakelina dakujem hned idem skusit....a ked sa upecie je to take gumene?alebo take nadychane ako torta?jaj zufaa som uz dnes na co som sa to ja dobrovolne dala 😀

jakelina
21. dec 2011

@katulkaaaaaa je to takové mechové, no snad mě nebudeš proklínat. Já jsem ji jedla u kamarádky, co jsme jí dala recept a ta ji měla o polovinu nižší než já a prý to dělala přesně podle receptu, tak snad se povede. Jestli ne, tak se omlouvám 😒

bianca
21. dec 2011

@mizulienka dakujem zlaticko velmi pekne.A tak ako pises.Da sa vsetko akurat tie ceny su nenormalne a v mojej momentalne fin.situacii nezvladatelne.Asi budem o ryzi a zemiakoch lebo dat 2 € za blbu struhanku neprichadza v uvahu.Teraz sa snazim upiect chleba na druhy pokus.Nemam na pekarni speci program tak testujem aky bude v pohode len dost drahe testovanie.Som si myslela ze pekaren zvladam lavou zadnou ale zistujem ze ta muka ma riadne muchy 😔