Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana124
29. dec 2011

ešte som zabudla moju včerajšiu tortičku

mizulienka
29. dec 2011

@lussy23 dakujem, ta babika je skutocna,je iba zapichnuta do torty :0))

lussy23
29. dec 2011

@janulkamartinko podľa mňa je to čokoláda, alebo glazúra, zafarbená na čierno...
@hejdita krásnučké
@zebricka23 krásna tortička
@zuzana124 - nádherné perníčky

lussy23
29. dec 2011

@zuzana124 krásnučká

mizulienka
29. dec 2011

@zuzana124 krasna torticka 🙂

lussy23
29. dec 2011

@mizulienka ach tak, som nevedela. My sme robili v škole len raz bábiku, ale to bola vymodleovaná, takto sme ešte nerobili =)

mizulienka
29. dec 2011

@lussy23 ja som to tiez robila teraz prvy krat 🙂

marci2305
29. dec 2011

@vecernicci Super, aspoň budem vedieť akú použiť. Ďakujem.. 😉

marci2305
29. dec 2011

@zuzana124 Nádherné...Ako kupovaná a strojovo robené. 🙂 Prekrásne!!!

marci2305
29. dec 2011

@zebricka23
Dokonalá.. 😉

marci2305
29. dec 2011

Moja dnešná...Uf..k 40-tke a pre brata k narodeninám - ovocná s krémom mascarpone a malinami..Dorýchla, nakoľko mi trebalo urobiť ešte šalát na štedrý deň. /Brat sa narodil 24.12 🙂 /....Sa mi veľmi nepodarili..Keď pozerám na tie vaše dokonalé ☹ 😒 Tá prvá je s fotená s bleskom a tá druha bez...Farby sú výraznejšie..Len mi ešte nedošla žehlička na marcipán, tak je dosť krivá... ☹

vecernicci
29. dec 2011

@marci2305 krásný dortíky, můj prcek se taky narodil na štědrý večer 😉 a že je trošku křivá, nevadí, vždyť je dělaná s láskou 😵

livia76
29. dec 2011

@vera_vila ja najskôr celú bielu a potom len obrys šatičky na to 😉

alenv
29. dec 2011

holky prosím pomoct, kdybych pořebovala udělat efekt malty, můžu mezi falešný marcipán z čeho jsou kostičky dát bílek s moučkovým cukrem jako na perníčky? A vyšleháváte to až do sněhu? Nerozteče se mi z toho ten marcipán? Mělo by to přeci zaschnout ne? Ale nevím za jak dlouho máte zkušenost? Zrovna na dortu pracuju a napadlo mě to díky za rychlé reakce

vecernicci
29. dec 2011

@alenv tak klasická bílková poleva by neměla topit ml. marcipán a co tam dát obarvený marcoš na šedo?
já dávala na půllitr pěnu taky z bílku, ale šlehaného s cukrem nad parou a nic neteklo

alenv
29. dec 2011

@vecernicci no já bych vyšlehala bílek normálně s cukrem jenom trochu já to chci použít na kostky jako na tomto obrázku koukni a bílková poleva je jen sníh a bílek, že

marci2305
29. dec 2011

@vecernicci Ďakujem...za podporu... 😉
Tak ste tiež oslavovali....Dodatočne prajem všetko naj..!

vecernicci
29. dec 2011

@marci2305 děkujem, on starší syn je 15. prosince, tak to slaví kluci najednou, aby toho nebylo na vánoce moc a aspoň si nezávidí dárečky 😀 ono žádný učený z nebe nespadl, já si živě pamatuju svoje začátky bez jakýchkoli pomůcek na marcipán
@alenv jasně, ale bílkovka bude myslím v pohodě, vždyť se s ní přeci dělají na dorty ty klikyháky

lamps
29. dec 2011

poiuzm m umngnguzn

vecernicci
29. dec 2011

@lamps trošku ti nerozumím 😀

vecernicci
29. dec 2011

holky, mrkněte, tahle šablonky by nebyly marný na dortíky 😉 a za pár kaček http://www.davona.cz/tvoreni/1161-sablony-a-raz...

vera_vila
29. dec 2011

@vecernicci Některý jsou moc pěkný...

vecernicci
29. dec 2011

@vera_vila a na tohle mrkni, to je nádhera, asi začnu trénovat 😀 http://www.cakes.cz/viewtopic.php?t=1043

vera_vila
29. dec 2011

@vecernicci No páni, tak to je fakt bomba... A ty na to máš, abys to zvládla... Když jsem viděla ty tvé perníčky a kouličky, tak za chvíli budu koukat na tvoje úžasné krajkové dorty...

fodorka
29. dec 2011

ahojte mozem sa pridat?mna to uz tiez chytilo torticky vypekat a to zdobenie🙂pridam par foto.ten traktorik s vleckou bola uplne prva co som urobila pre nasho starsieho syna kedze je zblazneny do kadeakych dopravnyh prostriedkov..bol uchvateny ako uz z kazdej mojej torty a to je pre mna najvacsia radost🙂

vecernicci
29. dec 2011

@vera_vila nestraš, já už zase tenhle týden dělám ovci a příští mašinku, tyranosaura a 5 hasičských aut, na kraječky nebude čas 😀 ale už mám hotový dvě perníkový vajíčka, heč 😉

vera_vila
29. dec 2011

@vecernicci No, tak to já budu ráda, když udělám zítra náš silvestrovský dort... Mám tak nějak 2 představy a nevím která bude ta pravá ☹ Akorát mi teda chybí pořád ta běloba, tak budu mít ten potah "žlutavý"... Malátkovi mají přestávku v obsluze e-shopu, tak pořád čekám na formy a tu bělobu...

vera_vila
29. dec 2011

@fodorka Samozřejmě se můžeš přidat... Pěkné dortíky...

anibas
29. dec 2011

@vecernicci úžasné torty - vymakané, len neviem, či by bol o takú nádheru záujem 😅 😅 😅 😅 😅

vlada111
29. dec 2011

@zuzana124 čistá prácička 😉