Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
30. dec 2011

tu je moja práve dokončená silvestrovská tortička, ideme kamoške, tak som upiekla 🙂 nič lepšie ma nenapadlo 😀
neviem či je to tu vidieť, hviezdičky sú potreté perleťou 😉

vera_vila
30. dec 2011

@eliska22 pěkný....

mizulienka
30. dec 2011

@eliska22 krasna 🙂

vecernicci
30. dec 2011

@jakelina @mizulienka @alenv @vera_vila děkuji děvčátka, normálně jsem si pod folii dala obrázek a na to jsem to nastříkala a nechala zaschnout, ale chce to dělat širší čárky než jako na perníčky, když to uschne,tak normálně to sloupnu a přenesu, ale opatrně
@janulkamartinko někdy musím kliknout třeba dvakrát než se tam to medium objeví 😉
@vera_vila normálně mi to robot tím hnětacím hákem utáhne, ale chápu, že ho máš nový a bojíš se o něj 😀

vecernicci
30. dec 2011

@eliska22 pěkný silvestrovský 😉

vera_vila
30. dec 2011

@vecernicci A děláš poměr stejně cukru stejně suš. mléka a pak jen doplnit vodou do správné konzistence (+ samozřejmě olej, med, aroma)? A na jakou rychlost? Na tu nejmenší?

vecernicci
30. dec 2011

@vera_vila jasně dělám ten samý recept jako ty, nejdřív si dám do mísy 40 dkg cukru , 40 dkg suš. mléka a aroma, nechám na druhou rychlost promíchat, přidám olej, glukózu ( tu si vařím doma, s medem nám to nechutná, je tam cítit) a pak přidávám postupně vodu, dokud se mi nezdá ok 😉 míchám pořád na druhou rychlost 🙂

lussy23
30. dec 2011

@dajna11 krásne autíčka @reruna krásnučké @marci2305 krásne tortičky. na tej prvej ti hviezdičky sú z nejakej zeleniny? @alenv krásna tortička @fodorka - nádhera. Na ten domček máte formu, aleb je vvyrezávaný? @mizulienka krásna @vecernicci krásne tortičky

@pristela úerfektná

lussy23
30. dec 2011

@eliska22 peknučký

vera_vila
30. dec 2011

@vecernicci OK, super, díky, tak to zkusím...

vecernicci
30. dec 2011

@vera_vila já dělám vždycky z dvojítý dávky, z jedný se mi to ani nevyplatí , ale když skončím, tak je motor docela zahřátej, ale šlape takhle už 9 let, tak se tím asi neničí 😀 až klekne, jdu do něj znova 😉

katmi
30. dec 2011

ahojte..
poradte mi prosim.. bolo mi povedane,ze pod marcipan nemam davat plnku,kde je malo masla 😨 ja mam ale tvarohovu plnku, ktora velmi pekne stuhne - 500g tvarohu, 200g maslo, 150g praskovy cukor, citronova kora... myslite, ze to mozem dat pod marcipan???? dakujem za rady ..

a kto ste robili s tym marshmalow marcipanom...ako sa s tym robi??? nepokazim na tom nieco??? 😅 🙂 dakujem

katmi
30. dec 2011

@eliska22 krasna.. aky si davala marcipan?? 🙂

vera_vila
30. dec 2011

@katmi s tím krémem zkušenost nemám, jak je tam máslo, tak by to mohlo jít... Normálně je v krému tak 250 g másla a marcipán drží v pohodě... Ale s tvarohovým zkušenost nemám...
Jinak zkazit se na tom MMF moc nedá... Když je to moc tuhé, dá se rozředit hnětením namočenýma rukama, když je řídký, dá se zahustit cukrem... Dělala jsem s ním zatím asi 2x a líp se mi pracuje s falešným marcipánem, ale je to asi o zkušenosti. Kolegyně v práci nepotahuje ničím jiným než MMF a nedá na něj dopustit... Jedině, kdy ho můžeš zkazit, že při rozehřívání v mikrovlnce, když to trochu přeženeš s dobou - tak z něj uděláš karamel...

mizulienka
30. dec 2011

@katmi nie, nedavaj to pod potah...tvaroh ma vela vody, roztopilo by ti to potah.
urob si iba maslo+cukor+popripade odrezky z korpusu, rozmisuj to a tym to potri.

alenv
30. dec 2011

@katmi já myslím, že tvaroh pod marcipán určitě ne...

katmi
30. dec 2011

@mizulienka
@alenv a ako plnka do torty???

katmi
30. dec 2011

@vera_vila dakujem.. a ako dlho mam zohrievat tie cukriky? niekde som citala, ze max 15sekund a potom premiesat.. ale ja ked necham vodu 15sekund v mikrovlnke,tak ju mam skoro horucu..

alenv
30. dec 2011

já plním šlhačkovým krémem, do dortu můžeš dát jaký chceš, ale potřít ne.. potírám nutela s máslem a nebo cukr s máslem.. tím potřeš celý dort

katmi
30. dec 2011

@alenv dakujem pekne 🙂

alenv
30. dec 2011

@katmi není zač

vecernicci
30. dec 2011

@katmi zrovna dneska jsem tu kittynu dělala s jogurtovošlehačkovým krémem a na povrch jsem dala máslo, cukr a zbytky korpusu a rum a nikdy mi nic neteklo, ale musí se to pořádně zatřít, aby neprosvítal ten smetanový krém 😉

vlada111
30. dec 2011

@vecernicci to je krásne, no asi začnem skúšať aj ja. 😉

vecernicci
30. dec 2011

@vlada111 a je to stráááášně jednoduchý, obtahuješ vlastně jen obrysy na šabloně 😉

mariann2
30. dec 2011

@vecernicci a aký máš robot, ak sa môžem opýtať?

mizulienka
30. dec 2011

@vecernicci prosim ta a ako si robila ten krem, hodis mi prosim recept? dakujem 🙂

vera_vila
30. dec 2011

@katmi Nesmí se dávat na největší výkon... Já je dávám tak na poloviční výkon, spíš míň, pak tomu dám tak 10 sekund, pak trochu "protřepu" a nechám zase dalších např. 5 a pak přidávám, pokud je ještě potřeba... Nesmí se Ti nahoře začít dělat karamel, to už je pak moc...

vecernicci
30. dec 2011

@mariann2 mám bosch mum 4655

@mizulienka ušlehám 2 šlehačky se třemi lžícemi mouč. cukru a zamíchám do nich 1 půlkilový bílý jogurt a žel. ztužovač za studena od oetkera, poslední dobou ho dělám hodně často a je hned hotový, je to rychlejší, než dělat z pudinku 😉

vera_vila
30. dec 2011

@mariann2 Máme Bosch MUM, akorát každá trochu jiný typ... @vecernicci má tuším 4655 a já mám 4835, rozdíl je jen ve výkonu a v příslušenství prodávaném s robotem... Já s ním dělám teprve od Vánoc, tak taky sbírám rady od zkušenějších, jak rychle mám co míchat...

vera_vila
30. dec 2011

@vecernicci Máš nějak změřeno, jak dlouho šleháš ty žloutky s cukrem? Mě to přijde strašně dlouho a pořád nemám cukr rozpuštěný ☹ Asi jsem nedočkavá nebo nevím, ale mám strach, že mi mezitím spadne sníh ☹