Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
3. jan 2012

@mizulienka to víš, že jsem koukala, já si vždycky najedu na nějaké album a pkajen prohlížím a ukládám a ukládám 😀 😀
@jakelina já myslím, že ten spodek je stočený proužek hmoty a přilepený a na něj další a další a vršek je podle mně marcipán. kytičky a zbytek malovaný glazurou 😉
já myslím, že podvozek je deska a v kolech jsou výztuhy kovový

vera_vila
3. jan 2012

@jakelina jj, myslím, že to má určitě na podložce a za kolama má normálně na té desce "nožičky", na kterých to celé drží a kola má prostě jen přidaný... Já jsem tak dělalal tu Daciu...

pristela
3. jan 2012

Bozínku holky, vy ste napisali zas 3strany od rana 🙄 to ani aby som do mesta nechodila 😅 😅 😅 jaaj som bola s chrbátikom no a co som sa dozvedela, že ho mam cely v ...

Niekto tu hladal tvarohovu plnku, ja ju idem zrovna zajtra robit malemu, taku tu pribináčikovu , kupila som aj broskynky do nej tak snad to pojde, a hore chcem zas plnku biela čoko s malinami , mnam, si na nom chudakovi vyskusam novoty 😝
idem pokukat tie odkazy vase 😵

pristela
3. jan 2012

@vecernicci ja umrem to su nadheryyyyyyy , sliny mi vytiekly, prsty vykrivili a jazyk zdrevenel 😅 😅 asi uz nic neupeciem 😀 😀 😀

inak sa mi paci na tych krivych tortach ze ich ma take ostre hrany , vypada to lepsie ako zaoblene

mariann2
3. jan 2012

@mizulienka tento od lamps som skúšala, je výborný, ale oni chcú doslova orechový

lusil2005
3. jan 2012

ahojte zienky!!! dlho som tu nebola, cele sviatky mam odpojeny pocitac kvoli stromceku... 😅 Tak vam chcem vsetkym zazelat z celeho srdca vsetko dobre v novom roku!!!! vela zdravia, lasky a celorodinneho stasticka!

Ja som sa do noveho roku vrhla po hlave, vcera som dokoncila jednu, a zajtra zacinam dalsie tri. 🙂 ale kedze nemam svoj pocitac, fotose budu neskor 😝

csina
3. jan 2012

ahojte, prosím všetky šikovnice, poraďte mi svojimi tipmi.... chcem upiecť tortu, mal by to byť naozaj super overený korpus, ktorý krásne nabehne (prosím aj dobu a stupne potrebné na upečenie), a nejaká príma plnka... najlepšie kombinácia šľahačkovo- tvarohová, alebo len šľahačková.. nie sme veľmi na maslové krémy.... chcem tam dať takú lesnú zmes ovocia mrazenú, neurobí sa mi z toho brečka???? naozaj budem vďačná všetkým za rady.... plánujem ju potiahnuť poťahovkou z cukríkov, tak dúfam, že sa zadarí a rada by som aj nejaké figúrky krteček a zajko na saniach... najmä by som potrebovala nejaký tip na tie sane, ak niekto robil... budem aj stromy zasenžené skúšať, ale to som si už našla ako na to..mám vykrajovačky vločky... 🙂

csina
3. jan 2012

tak vopred vďaka... zajtra s tým začínam tak držte palce.. aha ...a ešte niečo.. mám len práškové farby základné a jednu čiernu gelovku... už ste niekto skúšali namiešať z práškových hnedú????

jakelina
3. jan 2012

@csina na minulé straně jsou recepty na krémy i na nějaké korpusy, přečti pár stran dozadu

jakelina
3. jan 2012

@csina to můžeš použít kakao

csina
3. jan 2012

@jakelina nebude sa to s kakaom droliť??? treba ho tam dať pred rozpustením cukríkov? práve to tam listujem....

weirdo
3. jan 2012

Dievcence, prosim Vas o radu 😨

Dostala som od mm rastlinnu slahacku, 2 litre 😀
Teraz idem robit 2 torty, idem skusit ten mascarpone malinovy krem, tam ma ist slahackova smotana.
Mozem pouzit RASTLINNU namiesto "klasickej"? Aky bude v tom rozdiel? 😕

Dakujem moc za rady!

dm1
3. jan 2012

@weirdo ked das rastilnnu nedavaj isto stuzovac lebo ta je tuha velmi. A mne osobne nechuti moc veru nie je nad zivocisnu pride mi moc umela

jakelina
3. jan 2012

@csina já jsem při rozpouštění bonbonů dala pár kostiček čokolády a měla jsem hnědou. Já totiž nemám hnědou barvu a nedrobilo se mi to. Mám to na tady těch dortech. Vyzkoušej, snad se povede

lusil2005
3. jan 2012

@jakelina aj tu ruzu na srdci si robila z MMF s pridanim cokolady?

jakelina
3. jan 2012

@lusil2005 ano, ale tam jsem dala té čokolády víc

weirdo
3. jan 2012

@dm1 - dakujem 🙂. Ale co s tymi dvoma velkymi rastlinnymi 😀. Alebo mozem skusit z 1 cokolady a 1 mascarpone s tou rastlinnou a tu druhu so zivocisnou a aspon porovnam tie chute ...

jakelina
3. jan 2012

@weirdo sníst se to musí, mně to taky moc nechutná, ale jednou za rok to sním 😀 😀 Nebo koupíš rakvičky a budete mít mejdan, na těch to alespoń dobře drží, líp než živočišná 😉

martinex
3. jan 2012

@weirdo ja som robila s rastlinnou a bola fakt super, na nerozoznanie od normalnej slahacky....
ked nechces dat do torty,tak sprav len taku smotanovo-slahackovu s ovocim a piskotmi...to u nas doma zjedia aj keby tam klince boli 😀

weirdo
3. jan 2012

@jakelina - 😀

@martinex - ako som pisala hore, skusim aj aj a uvidim, ake to bude 🙂. Z tej, co zostane, skusim tu pochutinu, co pises, mozem mi napisat, ako to presne spravim? Bez klincov prosim 😀

martinex
3. jan 2012

@weirdo trubka som si zle precitala 😀 kludne aj do tej torty to supni...neviem teda aku mas znacku tej slahacky,ale co som ja mala,fakt bola vynikos v torte....a to chceli len slahacku+lesne ovocie a nato potahovka....vyhoda bola ze na rastlinnu slahacku netreba robit mantinely alebo nieco,lebo potah netecie.

a moja fajnotka? klasicka, do tortovej formy das vrstvu piskotov,nato vrstvu ovocia (broskyne,mandarinky,jahody,lesne) a potom slahackovu vrstvu (2xslahacka+3xkysl.smotana +van.cukor+pr.cukor) a kludne tieto 3vrstvy este raz zopakuj...je to fajnotka ked je to dobre vychladnute...
alebo ma napadlo,aj tiramisu z nej mozes spravit

weirdo
3. jan 2012

@martinex - krem z rastlinnej slahacky moze ist pod potahovku??? 😕 😕 😕

martinex
3. jan 2012

@weirdo ano, z rastlinnej moze...mne to abolutne ni s potahovkou nerobilo.... drzalo to super...a ked som ju riadne zachladila aj bola ta torta pevna,dala sa pekne potiahnut

dm1
3. jan 2012

@weirdo ano z rastilinnej moze aj pod potah

vera_vila
3. jan 2012

@vecernicci Teda ale nevím, jestli bych ho chtěla jako svatební

weirdo
3. jan 2012

@dm1 - dakujem

lamps
3. jan 2012

dievčence máte niektorá osvedčený recept na kávovú plnku? Ďakujem 😅

dm1
3. jan 2012

@lamps ja si urobim silnu zalievanu kavu asi tak 3-4 dc a do pollitra dolejem mliekom a v tom uvarim 2 pudingy vanilkove po vychladnuti zaslaham s 2 maslami ked to chcem aj pod potah s cukrom podla chuti a este tam dam aj lyzicu - dve kavy pomletej

vlada111
3. jan 2012

@mia1111 hej vyšľahať s maslom a ja som dala do neho ešte posekané opražené orechy a veľmi chutila.