Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
5. jan 2012

@lenocka23 perfektne auticko 🙂 hej aj ja som vdacna za jednoduche navody 😀
uz robis aj na objednavky?

vecernicci
5. jan 2012

tak můj další výtvor, podkova na diamantovou svatbu, tak snad se jim bude líbit 🙂 přijedou si pro ni až kolem třetí

mamina1978
5. jan 2012

@vecernicci ten motylik je nadherny 🙂 a nemas prosim nejaku fotku, na ktorej je lepsie vidiet aj tie kvety, ja by som totiz chcela vyskusat aj nieco ine ako stale tych mojich ladovych macov ☹

mizulienka
5. jan 2012

@vecernicci je nadherna, urcite sa im bude pacit a ten motyl super...ja mam tak isto ten patchwork ale ja s tym vobec neviem robit 😠 nemas na to nejaku fintu?

vecernicci
5. jan 2012

@mizulienka díky, já ho otlačuju přes folii potravinářskou a na kraje zatlačím co to jde, aby se jako odřízly a na prostředek netlačím tolik, jen, aby se obtiskl vzor a pak sundám folii a doobříznu okraje plastovým skalpelem, mám ho z výtvarných potřeb 😉
@mamina1978 děkuji,určitě nafotím a přidám fotku, já umím jen růže a kaly 😀

alenv
5. jan 2012

@reruna jéé děkuju mooooc

alenv
5. jan 2012

holky máte recept na ty muffinky.. někdo tu psal zaručenej, že vyběhnou

vecernicci
5. jan 2012

@mamina1978 tak pro tebe fotka růžiček, zblízka už to není takový zázrak 😉

vera_vila
5. jan 2012

@alenv Ahoj, já jsem dostala osvědčený tady od holek, tak Ti to házím do IP

dm1
5. jan 2012

😵 @vecernicci ta je krasna

heni79
5. jan 2012

@lukika
@mamina1978
Dievčatá, už som prišla na to, čo to chce. Trpezlivosť! 😀 😀 😀 😀
Ja som včera skúšala iba jeden umyť, dnes ostatné a šlo to ok. Včera som robila z tých modrobielych šmolkov, lebo som chcela aj modrú. Ale tých som si nastrihala, zvlášť biele časti, zvlášť modré.

yamahafazer
5. jan 2012

pozeram,ze ste modelovali auta ja som tiez vcera tri auta sportove robila co pojdu na tortu lebo najprv chceli 3D auto,ale som ich odhovorili ja tie auta nemam rada 3D robit tak bude nakoniec cesta a po nej pojdu auta a este robim svadobnu postel a zenich ma klacat pri posteli len chudak akosi mi za noc dost klesol ,ze uz ani kolena nema tak to klacanie vyzera divno dufam,ze to nebude moc blbe

mamina1978
5. jan 2012

@vecernicci tie su taaaak kraaaasne 🙂 🙂 🙂 ako ich robis ,mas na to nejaky postup 😕

lukika
5. jan 2012

@mamina1978 super postup diky budúce vianoce by som vyskúšala domček ale nie až taký veľký. Na tom videu to spájajú tiež bielkom? Alebo je to nejaká plnka asi bielok lebo aby to bolo trvácne že?

vlada111
5. jan 2012

@mia1111 super, že je dobrý?

mamina1978
5. jan 2012

@lukika ano to je bielok

mia1111
5. jan 2012

@vlada111 - je perfektnýýýýý, len možno nabudúce dám ešte o trošku menej cukru, aj keď mm hovorí, že nie, že takto je super... 😉 Len sa mi horšie prekrajoval, lebo korpus je jemnučký, nadýchaný, trošku sa mi to drobilo, tak som musela dávať sakra pozor, ale aj tak sa mi to sem-tam viac pomrvilo...nevadí 😵 . A aký si dávala krém? ja tu furt dumám, som myslela, že teda buď kávový dám, alebo nejaký s orechmi, alebo len čisto salkový, no nerozhodná som strašne ☹
@dm1 - chcem sa opýtať, ten kávový krém keď robíš, tak tú kávu najprv precedíš, alebo vleješ do mlieka celú aj so sósom ?

vlada111
5. jan 2012

@vecernicci a ja som si myslela, že neexistuje pekná vkusná podkova 😀

adul67
5. jan 2012

@larah ja robievam tento je to niečo podobné a chutí tiež super da sa aj na sladko 🙂

dm1
5. jan 2012

@mia1111 aj so sosom 😉

vlada111
5. jan 2012

@mia1111 ja som robila ten salkový a dala som do neho nasucho opražené orechy. Je sladší, ale super. Ja ti kávový neporadím, neznášam kávové veci, hoci som veľký kávičkách 😉

adul67
5. jan 2012

@vecernicci nadhera už som na fb obdivovala 🙂

vlada111
5. jan 2012

@mia1111 a mne sa tiež ťažšie rezal pilkou, ale nakoniec som to zvládla 😉

mia1111
5. jan 2012

@dm1 - ďakujem 😵
@vlada111 - a koľko si dala masla? Ešte zvažujem, že urobím salkový aj kávový - len z polovičnej dávky ... Ale zasa, keď otvorím karamelové salko a nechám ho v chladničke, nepokazí sa? Ďalšiu tortu plním v sobotu...

mamina1978
5. jan 2012

@vecernicci takto si robila toho motylika

https://www.youtube.com/watch?v=1l34cGskeoM


, ci inaksie ???
A mas na to tu istu vykrajovacku ako je vo videu?

vlada111
5. jan 2012

@mizulienka Ja už mám takú zelenú kúpenú, ale kým som nemala, tak som používala klasickú zelenú wiltonku a do nej žltú. A bola krásna krikľavá
zelenej nesmieš dať veľa, inak ti nevynikne tá žltá. Daj dva dieliky zelenej a jedn žltej.

vlada111
5. jan 2012

@mia1111 do soboty v pohode, ja mám ešte krém z 26.12. a chodím ho vylizovať 😀 . Ja som dala jedno salko a jedno 250g maslo a cca dve hrste po mletých orechov.

mia1111
5. jan 2012

@vlada111 - fakt? Tak supeeeeer, urobím to tak a basta. 😀 . Toto je torta pre babku, tak bude mať 2 krémy, hádam sa nebudú biť... a v sobotu robím malému bratránkovi - na zakázku, tak tomu doprejem salkový krém, ak to do vtedy ešte nezmením 😀 😀 😀

lamps
5. jan 2012

@evelin116 ja si zarobím tak z 1,5 až 2 celých balíkov podľa veľkosti torty a toho ako chcem vyzdobiť tortu.